Nechovat se jako idiot. To mě naučil Sheldon, řekl Wehrenberg Za scénou

  14:57aktualizováno  30. ledna 13:01
Populární seriál Teorie velkého třesku vstupuje na Prima Cool do poslední, dvanácté řady. Hostem pořadu Za scénou proto byl herec a režisér Jakub Wehrenberg, který protagonistovi Sheldonu Cooperovi propůjčil v českém znění hlas. „Sheldon mě přiučil, že se nemám chovat jako idiot,“ prozradil Za scénou.

„Na druhou stranu někdy je příjemné vyzkoušet si jeho chování. Jen pro okolí už to tak příjemné být nemusí,” řekl v narážce na mnohdy asociální způsoby hlavního hrdiny amerického seriálu. Ten končí mimo jiné, protože se herec Jim Parsons rozhodl v natáčení dál nepokračovat. „V USA ví, že v nejlepším je potřeba přestat,“ tvrdí Wehrenberg.

Fotogalerie

„Se Sheldonem jsem se loučil skoro pokaždé, protože jsem nikdy nevěděl, kolik bude dalších sezon a oni to tehdy také nevěděli,“ odpovídá Wehrenberg na otázku, zdali se se Sheldonem Cooperem již rozloučil. Společně s Alešem Hámou, Matějem Hádkem nebo Jitkou Moučkovou seriál dabují od roku 2008.

K podobě Sheldonova hlasu Wehreberga inspiroval Aleš Procházka. „Asi to z toho ale není poznat ani vteřinu,” směje se. „Sheldon mluví až protivně precizně, zároveň však rychle. Snaží se všechny věci říct správně, tudíž jsem to musel vymyslet tak, aby zazněly všechny hlásky a koncovky,“ vysvětluje.

Za scénou

Za scénou je diskuzní pořad, který vzniká ve spolupráci iDNES.tv, kulturní rubriky iDNES.cz a MF DNES. Divákům nabízí zajímavé hosty ze světa filmu, hudby nebo literatury (archiv pořadu najdete zde). Moderuje Monika Zavřelová.

Logo pořadu Za scénou

Seriál začal herec a režisér sledovat ještě před jeho českým uvedením. „Byly sezony, které mě opravdu hodně bavily a měl jsem problém je namluvit, jak jsem se smál. U jiných to tak silné nebylo,“ vzpomíná.

Kvůli dabingové roli Sheldona lidé Wehrenberga na ulici nezastavují. „S jeho hlasem si mě vůbec nespojují. Možná také díky tomu, že často opakují Zdivočelou zemi a Báječná léta pod psa, kde se můj obličej provařil více,“ popisuje.

O fyzice nebo vědě se toho Jakub Wehrenberg během dabování příliš nenaučil. Když ale přijde do restaurace a objednává si, často si jako Sheldon připadá. „Mám třeba problém s objednáváním v restauraci. Když jsme u stolu více než dva nebo i jeden, tak na mě zapomenou,“ říká.

Jako dabér Jakub Wehrenberg začínal u seriálů MASH nebo Simpsonovi. V současné době se věnuje hlavně režii. Režíruje seriál Ulice a Česká televize na silvestra uvedla jeho hudební Hotel Hvězdář.

Autor:

Nejčtenější

Přetočte poslední řadu Hry o trůny, žádají v petici statisíce fanoušků

Záběr z předposledního dílu seriálu Hra o trůny

Více než sedm set tisíc lidí z celého světa už podepsalo petici, která žádá producenty seriálu Hra o trůny, aby právě...

GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

Leoš Mareš 16. května 2019 v pražské O2 areně

Po roce je Leoš Mareš opět v O2 areně. Ve čtvrtek v Praze absolvoval první ze série tří koncertů. Měl vyprodáno a...

Eurovizi vyhrál favorizovaný Nizozemec, Lake Malawi skončili jedenáctí

Duncan Laurence z Nizozemska ve finále Eurovize 2019.

Příští ročník Eurovize se díky vítězství Duncana Laurence bude konat v Nizozemsku. Česká kapela Lake Malawi si vedla...

POSLEDNÍ DOJMY: Seriál Hra o trůny skončil. Jak, to už není důležité

Z finále seriálu Hra o trůny

Představa, že ve stejném okamžiku miliony lidí na celé světě zklamaně vyhrkly: „A to má být všechno?!“, je svým...

Čeští Lake Malawi jdou do finále Eurovize, o vítězství se utkají v sobotu

Albert Černý z Lake Malawi 14. května 2019 v semifinále Eurovize. Kapela si zde...

Do sobotního finále Eurovize postoupily obě favorizované zpěvačky reprezentující Řecko a Kypr, dále zástupci Běloruska...

Další z rubriky

Paradox. Zabijáka žen ve Zlu s lidskou tváří hraje dívčí idol Zac Efron

Zac Efron ve filmu Zlo s lidskou tváří

Jeho popravu slavili ohňostrojem, nyní se sériový vrah vrací jak v dokumentu, tak ve filmu Zlo s lidskou tváří....

Poslední smích, slzy i nostalgie. Skončila Teorie velkého třesku

Promo k deváté řadě seriálu Teorie velkého třesku

Po dvanácti letech zmizela parta teoretických fyziků a jejich praktických partnerek z komediálního seriálu Teorie...

RECENZE: Odborář zločinu John Wick tančí krví a nepředstírá vyšší ambice

Záběr ze snímku John Wick 3

Úsloví „prší jako v americkém filmu“ by se mělo zpřesnit na verzi „v americkém akčním filmu“. Není totiž nad zlověstný...

Najdete na iDNES.cz