Diskuse k článku

Jak televize pěstují tiché pokrytectví

Týden trvala národní filmová přehlídka Finále Plzeň, týden o ní přinášela Česká televize pořad Festivalové bubliny. Podobnost s obdobným tradičním cyklem reportáží z karlovarského festivalu bila do očí, i když Plzeň neměla k dispozici ani zahraniční hvězdy, ani moderátora Marka Ebena, který z každé zprávy vykouzlí hříčku a nepotřebuje fráze typu „hostům jsme položili záludnou otázku“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Pavla

Máte pravdu
Souhlasím s Vaším názorem, že Česká televize prosazuje určité akce před ostatními. Mediální partnerství, která vytváří, mají nejasný řád a bůhví na čem jejich schvalování závisí. Údajně se upřednostňují humanitární akce, podpora menšin, akce s výchovným charakterem, neziskové akce apod. Takovou akcí však Finále Plzeň není. Jedná se o značně komerčně orientované setkání. Česká televize pak také potřebuje svou vlastní prezentaci i mimo obrazovku, a proto věnuje spoustu prostoru pochybným projektům jako byly např. Festivalové bublinky. Kolik asi jejich výroba stála? A to, že existují jiné zajímavější festivaly a akce - jako např. Academia film Olomouc, který letos v diskuzích nabídl setkání např. s 16 zahraničními tvůrci dokumentárního filmu (ani pražský Jeden svět neprezentoval tolik hostů-filmařů), Českou televizi příliš nevzrušuje.
0/0
29.4.2002 21:31

Marťan

Re: Máte pravdu
Nemáte pocit, že partnerství ČT s festivalem, který prezentuje právě JEN české filmy a tvůrce má logiku? Myslíte, že podpora v této oblasti není potřeba? Že filmy vznikají sami od sebe? Když už ČT podpořila koprodukčně 80% všech českých filmů, které se natočily a jsou to filmy skvělé, proč by nepodpořila akci, ne které se tyto filmy promítají? O kvalitě Bublinek diskutovat nechci, protože nevím, na rozdíl od Vás, kolik stály a pro mě přinášely základní informace o festivalu. Pokud bych něco ČT vytýkal, pak právě nepodporu podobným "ČESKÝM" projektům.
0/0
30.4.2002 14:19

Vecna vecna

Nepresne informace
 Porady Velky bratr (Big brother) a Kdo prezije? nepatri do produkce BBC, ale jsou dilem komercniho kanalu Channel 4.
0/0
29.4.2002 7:11

Plšík

Re: Nepresne informace
To přece v tom článku není napsané, ne? Je tam "Stanice veřejné služby zde podrobila tvrdé etické kritice komerční hity z módní vlny takzvané reality show - hry jako Velký bratr či Kdo přežije"
0/0
29.4.2002 8:51

Najdete na iDNES.cz