Jak jsem se fotil se Schwarzeneggerem

  9:57aktualizováno  9:57
Jsou služební cesty, na kterých se s vámi může vyfotit hollywoodský hrdina Arnold Schwarzenegger. Ale to bylo jen pár vteřin z pracovního týdne, který strávil tuzemský filmový distributor Jan Bradáč v Los Angeles. V následujícím textu o tom vypráví.
Bylo to neskutečné. Zúčastnili jsme se konference, kterou pořádala obří americká firma Columbia pro své zahraniční partnery, přijeli tam distributoři ze sedmdesáti zemí. Seznamovali nás s novinkami, hlavně s velkou trojkou - jak říkají komiksovému Spidermanovi a druhým dílům hitů Muži v černém s Myšák Stuart Little. Probírali s námi reklamu, marketing, soundtracky a další výrobky spojené s filmy, včetně obleků pavoučího muže. Nedělali rozdíly ani podle velikosti trhu - kdokoli, od Litvy přes Filipíny po Argentinu, se mohl kdykoli hlásit o slovo. A hlavně se snažili, abychom filmy vnímali a věřili jim jako oni. Proto na pomoc přišly i hvězdy.
Pravda, ne všechny. Chyběla Jodie Fosterová, která je prý velmi plachá, takže si ve smlouvách žádá ustanovení, že se podobných akcí nemusí účastnit. Ale dorazila Geena Davisová, která hraje v Myšákovi, nádherně něžňoučká. Přišla, přestože byla ve vysokém stupni těhotenství. Přišla i Jennifer Lopezová, hrdinka thrilleru Dost - ta sice odmítala konverzovat, ale fotografování přijala, takže mohu dosvědčit, že ve skutečnosti je ještě krásnější než na plátně. Přišel Arnold Schwarzenegger. Možná se mu nechtělo, ale je to obchodník, věděl, že tu musí propagovat chystaného Terminátora 3. Takže v této roli zaburácel na celý sál "Já se vrátím" a svolil i ke společným fotografiím. Jen pořád popoháněl: "Rychle, vezměte to rychle." Uvědomte si, že tuhle trofej chtěl přivézt domů každý, takže se fotil se skupinkami sedmdesátkrát!

Nejpříjemnější byl Will Smith z Mužů v černém 2, tak přísně utajovaných, že z těch nám nepromítli ani metr. Přivedla nás k němu jeho asistentka - každý z herců dostal pro ten večer hned u vchodu průvodce, který o něj pečoval, a tahle dívka za námi přiběhla: Honem, že vy jste se ještě nefotili s Willem?! - Smith bere dvacet milionů dolarů za roli, ale přitom je velmi vstřícný, věčně rozesmátý, chrlí kolem sebe nakažlivou energii - a pokud to je pouze profesionální póza, pak to hraje skvěle. Slovo Czech Republic sice vyslovuje všelijak, nicméně si s námi povídal nejdéle, dokonce nás vtáhl mezi své černošské přátele.

Kromě speciálního večírku, kde čtyři hodiny na malém prostoru vládla neskutečná kumulace hvězd, dorazily některé i na pracovní prezentaci svého filmu. Třeba Adam Sandler z veselohry Náhodný milionář nezapřel komika, byť jeho humor mimo Státy tak netáhne. Dostavil se v teplákové soupravě a žádal, aby na mezinárodním turné dostal v hotelích pořádné polštáře, ne prý jako minule. Nebo film Myšák Stuart Little 2 nám pustili ještě bez hotových triků, kde byla místo hrdiny jen nehybná bílá soška, pak přišel režisér Rob Minkoff a na ukázce předvedl, jak se takový rodinný hit dělá. Nejprve Michael J. Fox namluví myšákův hlas. Pak vzniknou ony strnulé bílé figurky. Ty se nahradí pohyblivými obrysy z počítače. A konečným výsledkem je "živé" zvířátko. Což Minkoff shrnul slovy, že třicet vteřin znamená rok a půl práce.

Možná to vypadá jako příjemný výlet, ale pracovní program trval od rána do osmi večer. Stihli jsme jen návštěvu zábavního parku studia Universal, bowling a jeden příjemný večer se Švédy, kdy jsme se hecovali kvůli hokeji. Dostal jsem se i na utkání hvězd NHL a musím říci, že bezpečnostní opatření tu byla jako na letišti včetně prohlídek bot. Nikdo nereptal. Američané sice nedávají strach před teroristy najevo, ale změna nálady po loňském 11. září je tam pořád znát. Všude. Jen ve filmech ne.

Arnold Schwarzenegger (vlevo) a distributor Jan Bradáč.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

V 96 letech zemřel Franco Zeffirelli, režisér nejslavnější verze Romea a Julie

Italský režisér Franco Zeffirelli na tiskové konferenci během Mezinárodního...

Legendární italský režisér Franco Zeffirelli zemřel ve věku 96 let. Režisér a bývalý senátor se proslavil zejména...

Vinnetou, Hospoda, Chalupáři. Letní televize mají stále stejné zbraně

Mahulena Bočanová, Josef Větrovec, Jiřina Bohdalová a Vladimír Menšík v seriálu...

Česká televize v létě opráší seriálové Chalupáře, Prima klasické indiánky s Vinnetouem, Nova své sitcomy Hospoda či...

Najdete na iDNES.cz