Budoucí DiCaprio a Johanssonová? Děti Hollywoodu vzpomínají na začátky

  14:54aktualizováno  14:54
Když už vyhrajete v castingu, herectví vás pohltí, potvrzují bývalé dětské hvězdy Kara Haywardová a Jaeden Martell. Horší je to se školou a s vrstevníky, uvedly ke svým začátkům v Hollywoodu.

Kara Haywardová a Jaeden Martell pohovořili s fanoušky v rámci programu Kvifftalks (4. července 2019). | foto:  Dan Materna, MAFRA

Sledovat mladé herecké hvězdy, které rok co rok doplňují známá zahraniční jména na červeném koberci karlovarského festivalu, se většinou vyplatí. S Caseym Affleckem sem třeba letos dorazila mladičká Anna Pniowsky, která zaujala výkonem ve snímku Světlo mého života. A jako notoricky známé příklady je třeba uvést Leonarda DiCapria v roce 1994 a Scarlett Johanssonovou v roce 2001 – obě současné hollywoodské superstar se procházely po karlovarské kolonádě jako začínající herecké naděje.

Tuto roli má za sebou i americká herečka Kara Haywardová, která jako třináctiletá navštívila karlovarský festival v roce 2012. Tehdy ve Velkém sále uvedla film Až vyjde měsíc kultovního režiséra Wese Andersona.

Od té doby se objevila mimo jiné v Jarmuschově filmu Paterson či oscarovém Místu u moře, čímž se dostáváme opět ke zmíněnému Caseymu Affleckovi. Na letošním festivalu pak nyní dvacetiletá Haywardová uvedla americký snímek Ke hvězdám v hlavní soutěži.

„Když jsem byla malá, ani jsem nevěděla, že bych chtěla být herečkou. Na první casting jsem skutečně šla jen pro novou zkušenost,“ vzpomíná herečka na festivalovém sezení s filmovými fanoušky na první úspěch, když ji vybrali do Andersonova snímku. „Pak jsem si mezi těmi všemi dospělými herci uvědomila, že oni si vší tou zábavou vydělávají peníze, které je uživí. Od té doby už jsem se nedívala zpět,“ pokračovala herečka.

Fotogalerie

„U mě to bylo to samé,“ přikyvuje šestnáctiletý Jaeden Martell, který se setkání účastnil spolu s Haywardovou. „Do Los Angeles jsem se přestěhoval s matkou a teprve poté začal zkoušet castingy,“ popisuje mladík, který se v našich kinech ukázal v dva roky staré adaptaci Kingova románu To či ještě předtím po boku Billa Murraye v komedii Miluj souseda svého. 

Na letošním festivalu pak Martell uvedl hned dva filmy: rakouskou Chatu a celovečerní debut Martina Krejčího Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera. Zde si zahrál chlapce, který trpí takzvanou „vlčí nemocí“, tedy hustým ochlupením i na obličeji. „Jen jsem v klidu seděl a pozoroval, jak všichni okolo mne pracují,“ vzpomíná herec na své pokorné začátky.

„Já se stala profesionálkou velice brzy. Byla jsem totiž opravdu hodně vážné dítě, a když jsem viděla, jak se všichni ti herci okolo mne tváří, pochopila jsem, že se musím tak chovat taky,“ popisuje herečka a potvrzuje, že pro dětské herce bývá příchod do „dospělácké“ profese velice rychlý.

Na kamarády nebyl čas

„Na place si každý uvědomuje, že točíte poprvé, takže se podle toho k vám chovají. A když jste dítě, tenhle benefit se ještě znásobí,“ pokračuje herečka. Martell ale zmiňuje negativum dětského herectví, což je společně s natáčením filmů stihnout dokončit i školu. „Studoval jsem online. Po natáčení jsem prostě přišel domů a dělal do noci úkoly, klidně až do dvanácti,“ popisuje herec. 

Druhou variantou je mít svého soukromého učitele. „A to záleží, koho dostanete, z některých se stanou parťáci, jiní to berou jako babysitting,“ dodává Haywardová. Herečka se narodila v malém městečku Andover v Massachusetts. „Tam se moc herců po okolí nepotuluje, a obzvlášť ne těch dětských. Takže někteří moji spolužáci můj specifický studijní režim trochu víc prožívali. Ale odmaturovala jsem,“ naznačuje.

Udržet si vztahy s vrstevníky je asi nejtěžší stránka dětského herectví. „Během natáčení jsem se vídal jenom s dospělými. Bylo velice těžké najít si nějaké kamarády, nebyl na to prostě čas,“ přiznává Martell.


Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Zemřel americký herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy

Peter Fonda (Palm Springs, 2. ledna 2018)

Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury Reuters časopis...

Další z rubriky

VIDEO: Železnou oponu překonal jako první animovaný pes Sputnik

Richard Genzer při dabingu své postavy ve filmu Fany a pes

Dvanáctiletá hrdinka animovaného snímku Fany a pes pečuje v letním Lipsku o Sputnika, domácího mazlíčka své nejlepší...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Do čtvrté řady krimiseriálu Polda přibude Vladimír Polívka

Vladimír Polívka a David Matásek při natáčení čtvrté řady seriálu Polda

Televize Prima opět rozjela natáčení kriminálního seriálu Polda. Vzniká už čtvrtá série, v níž se do hlavní role vrátí...

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz