Ina poznamenala Čunderlíkovou na celý život

  16:39aktualizováno  16:39
Andrea Čunderlíková se rolí krásné a málomluvné zdravotní sestry Iny v seriálu Nemocnice na kraji města vryla do paměti televizních diváků natolik, že pro řadu z nich zůstane navždy jen sestrou Inou. Půvabná černovláska, která se po pádu komunismu přestala věnovat herectví a začala podnikat, 6. května 2002 oslaví padesátiny.
Ina poznamenala můj život v pozitivním i negativním - lidé si mě zaškatulkovali a každý se diví, že umím mluvit, když jsem v seriálu téměř nemluvila, vzpomíná Čunderlíková s úsměvem na seriál, který vznikl před čtvrtstoletím. Díky četným reprízám seriálu na popularitě příliš neztratila a je jasné, že se na televizní obrazovky opět brzy vrátí. Minulý měsíc totiž začalo natáčení dalších dílů legendární Nemocnice a Čunderlíková se kvůli nim alespoň na čas vrátí před kameru.

Herečka, která k filmu přičichla několika epizodkami již jako dítě, na sebe poprvé výrazněji upozornila v patnácti letech rolí dospívající Nataši ve filmu Pět holek na krku. Divácký ohlas tohoto snímku jí zajistil další role, kterými se Čunderlíková v sedmdesátých letech zařadila mezi přední představitelky dívčích postav v českých i slovenských filmech.

Režiséři si Andreu Čunderlíkovou vybírali především do rolí smutných a křehkých dívek, které pokorně snášejí své životní trable. Takový typ ženy ztvárnila nejen v úspěšném seriálu Nemocnici na kraji města, ale i v Malém letním blues nebo ve slovenském filmu Láska nelaskavá.

Herečka s nevšední tváří, která během herecké kariéry dávala filmu a televizním inscenacím přednost před divadlem, sice vystudovala střední ekonomickou školu, ale jako účetní se nikdy živit nemusela. Její vzdělání jí možná pomohlo, když na začátku 90. let změnila profesi a přijala nabídku na manažerskou práci v soukromé firmě.

"Dostala jsem výbornou nabídku, a protože jsem chtěla dělat něco nového a právě taková doba byla, tak jsem to zkusila. Začalo mě to bavit a dodnes se v tom realizuji a jsem spokojená," říká bývalá herečka, která nyní pracuje v public relations.

Rodilá Pražanka Čunderlíková si i po svatbě s někdejším kytaristou skupiny Olympic Ladislavem Kleinem v roce 1976 ponechala své dívčí jméno. Jejich jediná dcera Sandra Kleinová, která za pár dní oslaví čtyřiadvaceté narozeniny, hraje profesionálně tenis a patří mezi nejlepší české hráčky. Díky dceři se z Andrey Čunderlíkové údajně stal vášnivý tenisový fanoušek.

"Maminku, která se mnou jezdila na turnaje, jsem donutila znovu začít kouřit poté, co v těhotenství přestala. Prožívá to dost silně," prozrazuje její dcera Sandra.

Sestra Ina a doktor Blažej v podání Andrey Čunderlíkové a Josefa Abrháma jako milenci a pozdější manželé a rodiče dospělého syna.

Sestra Ina a doktor Blažej v podání Andrey Čunderlíkové a Josefa Abrháma jako milenci a pozdější manželé a rodiče dospělého syna.

Autoři:

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Zemřel americký herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy

Peter Fonda (Palm Springs, 2. ledna 2018)

Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury Reuters časopis...

Další z rubriky

VIDEO: V druhé sérii Temného Kraje potká Vaculík po letech Hrubešovou

Ukázka ze seriálu Temný kraj

Před třiceti lety spolu točili film Oznamuje se láskám vašim, nyní se Lukáš Vaculík a Markéta Hrubešová potkají znovu v...

Držím se vlastního plánu, komentoval George Martin konec Hry o trůny

Spisovatel George R. R. Martin

Spisovatel George R.R. Martin se drží svého původního plánu, jak uzavře svou knižní ságu Píseň ledu a ohně, podle níž...

VIDEO: Musíš být vdaná, nebo bohatá, radí Streepová Malým ženám

Hrdinky filmu Malé ženy

Meryl Streepová jako jejich teta, Saoirse Ronanová, Emma Watsonová, Florence Pughová a Elize Scanlenová coby sestry,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz