Hugh Jackman se v kinech představí jako hrdina Wolverine. Už pošesté

  19:05aktualizováno  19:05
Nejslavnější hrdina ságy X-Men se v novém dobrodružství vydá do dnešního Japonska, kde ho čeká klan samurajů a pochyby o vlastní nesmrtelnosti. Poprvé se film jmenuje podle něj: Wolverine.

Z filmu Wolverine | foto: CinemArt

Shrňme si to. V roce 2000 přišel do kin snímek X-Men, v němž se Hugh Jackman poprvé představil jako Wolverine, jeden z mutantů nadaných výjimečnými schopnostmi. Následovaly další díly: X-Men 2 z roku 2003, X-Men - Poslední vzdor v roce 2006, X-Men Origins - Wolverine, jenž se v roce 2009 vrátil na počátek mutantské kroniky, a konečně X-Men - První třída, který předloni postoupil zpět v čase ještě hlouběji.

Fotogalerie

Předtím i mezitím sice vznikly jiné odnože téže komiksové legendy s jinými herci, nicméně Jackmanův Wolverine se považuje za ikonu ságy. Ostatně herec ho v novince, která do našich kin přijde 25. července, představuje už pošesté.

Pozor na samuraje

Wolverine, což je anglický termín rosomáka sibiřského, známý též jako Logan a pravým jménem James Howlett, se vyznačuje citlivým čichem, ostrými vysouvacími drápy a hlavně zázračnou regenerací organismu, která jej činí prakticky neporazitelným, až dosud.

"Líbí se mi představa, že do japonského světa cti, dávných zvyků a tradic vpadne outsider s anarchistickými sklony a začne si tu razit vlastní cestu, než se utká se samuraji, kteří mu nakopou zadek, přestože nejsou mutanty," shrnul Jackman nový příběh. Jeho hrdina tu také najde muže, kterého kdysi zachránil, pomstu, jíž se nedá vyhnout, a poprvé v životě okusí pocit zranitelnosti.

Když se Jackman na roli připravoval, požádal o radu svého kolegu, původně atleta, zápasníka a nyní akční hvězdu Dwaynea Johnsona, zvaného The Rock čili Skála.

Obří představitel Krále Škorpiona příteli doporučil, aby během půl roku přibral každý týden jednu libru na váze, což znamenalo přísun šesti tisíc kalorií denně v podobě "spousty kuřecího masa, stejků a hnědé rýže". Výslednou proměnu Jackmanovy svalové hmoty budou moci fanoušci posoudit ve dvoj i trojrozměrné verzi snímku.

Souboj režisérů

Sám Hugh Jackman se hlásí ke ctitelům samostatných komiksů věnovaných Wolverinovi, které vycházejí od roku 1982; obzvláště se mu prý líbí právě japonská sága, podobně jako uznávanému filmaři Guillermovi del Torovi, který chtěl snímek původně režírovat. Dokonce se kvůli tomu sešel s hercem i se zástupci studia, ale nakonec se rozhodl, že nechce náročnému projektu věnovat dvě až tři léta svého života.

Z filmu Wolverine

Z filmu Wolverine

Na jaře roku 2011 měli producenti na stole seznam osmi kandidátů na režii. Nakonec zvítězil James Mangold, který má za sebou úsměvnou romanci Kate a Leopold nebo akční komedii Zatím spolu, zatím živi, hlavně však životopis Johnnyho Cashe nazvaný Walk the Line.

Podle Mangolda navazuje Wolverine na snímek X-Men: Poslední vzdor a lze v něm vysledovat nejen vlivy japonských samurajských filmů, ale také westernů Shane a Psanec Josey Wales, známých krimithrillerů Čínská čtvrť a Francouzská spojka i dramat Černý narcis a Chungking express.

Zvláštní kombinace, ale v každém případě to vypadá na Mangoldův jednorázový pokus. Neboť příští díl série X-Men, který přijde do kin v roce 2014, natáčí Bryan Singer a roku 2015 následuje sólový Dead­pool, další z mutantů shromážděných pod značkou X-Men, kterého pro změnu režíruje Tim Miller. Příběh mutantů hned tak neskončí.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

VIDEO: Před Vánocemi přijde kočičí tanec. Hlásí se muzikál Cats

Trailer k filmu CATS

James Corden, Taylor Swift, Jennifer Hudsonová, Ian McKellen, Idris Elba, Judi Denchová nebo Rebel Wilsonová. To je...

RECENZE: Šarm francouzské komedie utopí Ibiza v názorné močůvce

Z plakátu filmu Ibiza

Americká série Bláznivá dovolená putující s filmovou rodinkou Griswoldových se nikdy netvářila hlubokomyslně, ale na...

TELEVIZIONÁŘ: Od prádelny až po stodolu. Kde se vzal Hollywood

Hollywoodští producenti připravují film o záchraně thajských chlapců ze...

Zatímco ostatní kanály přinášejí prázdninově vyčichlou přehlídku konců, kam až továrna na sny doklopýtala, nedělní ČT...

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNICKÝ PRACOVNÍK PRO ODD. MARKETINGU

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 28 000 - 32 000 Kč

Najdete na iDNES.cz