Hrdinové Nemocnice se vracejí

  11:29aktualizováno  11:29
Nemocnice na kraji města po dvaceti letech skončila. Česká televize se však nemůže se svým nejúspěšnějším seriálem všech dob jen tak rozloučit, a proto se jeho hrdinové na televizní obrazovky ještě jednou vrátí. Už v sobotu večer odvysílá ČT1 hudebně zábavný pořad s názvem Trocha více Nemocnice, který se natáčel v úterý. FOTOGRAFIE

Průvodce večera, herec Martin Dejdar, si do studia na Kavčích horách pozval své kolegy, hrdiny Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, s nimiž jsme se setkávali po 13 večerů a také se všemi, kdo se na natáčení seriálu podíleli.

Kromě vyprávění o zákulisí natáčení se nám někteří z protagonistů představí tak, jak je neznáme - Josef Abrhám alias primář Blažej si například se svým "synem" Ondřejem Brouskem zahraje čtyřručně na klavír, Daniela Šinkorová (Dr. Šulcová) předvede něco ze svého pěveckého repertoáru a zpívat budou i ti, od kterých bychom to nečekali...

V téměř hodinovém pořadu uvidíme vedle legend ze starších dílů Ladislava Chudíka, Josefa Vinkláře, Ladislava Freje, Josefa Dvořáka, Jaromíra Hanzlíka, Elišky Balzerové, Jany Štěpánkové, Andrey Čunderlíkové, Hany Maciuchové či Ivy Janžurové také mladé protagonisty.

Ze Slovenska přijela Gabriela Csinová (sestřička Kamila), kterou doplnili její pražští kolegové Radek Zima (Dr. Hynek Klobouk), Zuzana Dřízhalová (Eliška Králová), Aleš Říha (Matěj Pěnkava) a další.

Ve vzpomínkové show v režii Františka Poláka nebude chybět ani Magdalena Dietlová, manželka autora nejúspěšnějších českých seriálů, která se po smrti Jaroslava Dietla stala dědičkou jeho autorských práv.

Jako bonus je mezi pozvanými hosty i Stella Zázvorková, která si v první Nemocnici zahrála hašteřivou zelinářku. Dvaaosmdesátiletá herečka se sice v pokračování už neobjevila, ale s kolegy si ráda zavzpomíná.

Nemocnice pokračuje za hranicemi
Za týden se nové díly Nemocnice uzavřou na Slovensku, ještě letos je budou vysílat televize v Polsku, Maďarsku a Srbsku a Černé Hoře, které současně zakoupily i předchozí řadu. Jedná se o prodeji do Německa.

Vzhledem k velkému úspěchu seriálu se nabízí otázka, zda Česká televize neplánuje nové díly. "Pokud by se do budoucna ukázalo, že je zde autorský potenciál, stálo by to za úvahu, ale v současné době nemá televize kde získat potřebné peníze," sdělil tiskový mluvčí ČT Martin Švehla.

Autor scénáře Petr Zikmund dodal: "Vzhledem k tomu, že jsem dosud nebyl osloven, o dalších případných dílech Nemocnice zatím vůbec neuvažuji."

Český divák ale nemusí být smutný. Na reprízu si sice bude muset ještě chvíli počkat, na videokazetách a DVD však vyjdou nové díly Nemocnice už koncem ledna.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Metallica a opakovaný vtip? Už zase hity naředila Jožinem

James Hetfield, Metallica, Letiště Letňany (18. srpna 2019)

Americká kapela Metallica hrála v neděli večer v pražských Letňanech sedmdesáti tisícům fanoušků, koncert byl velkolepý...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Michael Bublé odehrál svou tuzemskou koncertní premiéru 24.1. 2014 v O2 aréně.

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Michael Bublé, Eros Ramazzotti nebo Ariana...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Ječící fanynky a jalová show. Praze se představila Billie Eilish

Billie Eilish 20. srpna 2019 v pražské O2 areně

Beznadějně vyprodaná pražská O2 arena přihlížela v úterý večer koncertní premiéře hudebního zjevení dnešní doby....

No Time To Die. Tvůrci prozradili název pětadvacátého filmu s agentem Bondem

Ve snímku No Time To Die (Není čas zemřít) se zřejmě naposledy objeví v roli...

Pětadvacátý film s Jamesem Bondem ponese název No Time To Die (Není čas zemřít). Na sociálních sítích o tom informovali...

Další z rubriky

Horké americké léto pomalu končí a Hollywood počítá nové miliardáře

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Noví vítězové, staré triky. Tak by se dala shrnout bilance takzvaného horkého amerického léta, hlavní sezony...

Nejlépe placeným hercem roku je akční hromotluk Dwayne Johnson

Dwayne Johnson v hlavní roli filmu Jumanji: Vítejte v džungli!

Akční hrdina Dwayne Johnson a tváře komiksu Avengers jako Chris Hemsworth, Robert Downey Jr. či Chris Evans vedou...

Matrix bude mít čtvrtý díl. Účast potvrdili Wachowski, Reeves i Mossová

Padající recept na Sushi si v roce 1999 podmanil celý filmový svět.

Svět Matrixu znovu otevře své virtuální brány. Lana Wachowski podle svého vlastního scénáře natočí čtvrté pokračování...

Najdete na iDNES.cz