Zima se blíží. A poslední Hra o trůny? Co zatím víme o finále seriálu

  6:55aktualizováno  6:55
Už více než rok čekají televizní fanoušci na pokračování seriálu Hra o trůny. Stanice HBO si s natáčením finální série jednoho z nejúspěšnějších seriálů všech dob dala načas a úpěnlivě tají jakékoli detaily. Něco se ovšem už podařilo zjistit k navazujícímu seriálu Dlouhá noc.

Sophie Turnerová v sedmé řadě Hry o trůny | foto: HBO / Helen Sloan

„Podobně jako zima, i finální série seriálu Hra o trůny přichází. Ovšem ne tak rychle.“ Tak začíná americký filmový web Hollywood Reporter výčet faktů, které jsou zatím známy k poslední řadě tohoto seriálového fenoménu.

Co se zatím s určitostí ví, je počet dílů. Dosud poslední sedmá série jich namísto obvyklých deseti obsahovala sedm, finální osmá jich bude mít pouze šest. Malý počet vynahradí délka jednotlivých dílů, místo klasické seriálové stopáže půjde spíše o kratší filmy.

Web tvrdí, že existuje zatím pouze jeden jediný člověk, který opravdu ví, jak to celé skončí. Myslí tím samozřejmě autora knižní předlohy G. R. R. Martina, který se nadále trápí přepisováním odkládané knihy Vichry zimy.

Ty prý nevyjdou ani letos, ovšem k vydání je již připravena volně navazují kniha Fire and Blood, kde Martin popisuje kompletní historii rodu Targaryenů. Text vyjde v angličtině 20. listopadu.

Fotogalerie

Ale zpět k seriálu, který na základě Martinova fantasy světa vznikl. Že ani samotní herci netuší, jak Hra o trůny skončí, dokládají slova herečky Emilie Clarke. „Ani nevím, jestli to nevím. A myslím to vážně. Tuším, že natočili spoustu materiálu, o kterém nám ani neřekli. Opravdu. Vůbec nám v tomhle nevěří,“ řekla představitelka sličné Daenerys. „Existuje mnoho eventuálních konců a myslím, že se točí všechny,“ dodala herečka. HBO tedy zřejmě natočila několik různých rozuzlení, aby fanoušky zmátla a znejistěla je v případě, že nějaký kus unikne na internet předčasně.

Jako režiséři budou pod finálními epizodami podepsání Miguel Sapochnik a David Nutter. Vzhledem k tomu, že prvně jmenovaný stojí za opěvovanými, řežbami nabitými epizodami Hardhome (Tvrdodomov) či Bitvy bastardů, dá se čekat opravdu hodně akce. Nutter režíroval Deště Kastameru, tedy díl, který končil šokujícím momentem známým jako Red Wedding. Úplně poslední díl Hry o trůny má však do svých rukou vzít kreativní dvojice D. B. Weiss a David Benioff.

Dlouhá noc

Ač už se herci se seriálem definitivně rozloučili (a podle herečky Sophie Turnerové to prý bylo opravdu slzavé), není u poslední řady dosud znám termín premiéry. HBO pouze ujistila, že tak bude v první polovině roku 2019.

A jen trochu jasněji je i ohledně navazujících seriálů. Nejdále je zřejmě projekt nazvaný Long Night, tedy Dlouhá noc. Nový seriál ze světa G. R. R. Martina se bude v Západozemí odehrávat tisíce let před současným děním Hry o trůny. 

Vyprávět bude o prvním střetnutí lidí s Bílými chodci a temné noci, která trvala celou jednu generaci. Jeden moment z této doby už mohli diváci Hry o trůny vidět. Šlo o vzpomínku Dětí lesa na osudovou chvíli, kdy stvořili prvního Bílého chodce.

Pokud se začne natáčet příští rok, mohl by se nový seriál dostat na obrazovky v roce 2020.


Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Koptashow, krycí jméno pro reklamu na StarDance

Z pořadu Koptashow

Co mají společného tanečnice Tatiana Drexlerová, sportovec Aleš Valenta a herec Jiří Dvořák? Přece StarDance, kde ona...

TELEVIZIONÁŘ: Herecký král filmu Schmitke objevuje Babylon Berlín

Ze seriálu Babylon Berlín

I když osobně zůstal u nominace, před čtyřmi lety německý herec Peter Kurth s kolegy nadšeně slavil ceny české filmové...

Případ Kursk, kde z tragédie ponorky vypustili roli sympatického Putina

Záběr z filmu Kursk

Vypjaté události, které popisuje premiérový snímek Kursk, přicházející právě do našich kin, se začaly odehrávat 12....

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

TELEVIZNÍ CENY: Zvolte nejlepší seriál, film, show a dokument loňského roku

TELEVIZNÍ CENY iDNES.cz

Na portálu iDNES.cz pokračuje čtvrtý ročník televizních cen. Čtenáři mohou vybrat nejlepší český a zahraniční seriál,...

Další z rubriky

VIDEO: Kapela Metallica zve do francouzského amfiteátru na jednu noc

METALLICA: FRANCIE NA JEDNU NOC

V rámci akce Jeden večer, sto kin se 7. února objeví v české distribuci koncertní snímek Metallica: Francie na jednu...

Do kin míří zakázaný cestopis, v němž Češi zachytili soumrak Tibetu

Záběr z českého dokumentu Cesta vede do Tibetu

S výjimkou badatelů z Národního filmového archivu věděl o jeho existenci jen málokdo. Pozapomenutý cestopis z roku 1954...

RECENZE: Poslepovaný Skleněný s Brucem Willisem ani nestraší, ani nebaví

Záběr z filmu Skleněný

Z Vyvoleného se vrátí Bruce Willis i Samuel L. Jackson coby lstivý Pan Skleněný, z Rozpolceného zase James McAvoy,...

Najdete na iDNES.cz