Hana Vagnerová natáčí se Švýcary road movie Ztraceni v ráji

  16:59aktualizováno  16:59
Absurdní komediální road movie vyprávějící o střetu dvou světů i dvou generací. Tak tvůrci charakterizují snímek Ztraceni v ráji, který vzniká v netypické, švýcarsko-české koprodukci. Hlavní ženskou roli hraje Hana Vagnerová, tvář televizní Expozitury či Vražd v kruhu.

Z natáčení filmu Ztraceni v ráji | foto: Cinémotif Films

Jde o celovečerní debut režisérky Fiony Gelsominy Zieglerové, Švýcarky žijící v Česku, která už se zdejšími herci natočila krátký snímek Božská částice.

Hrdinu její dlouhometrážní prvotiny představuje švýcarský herec Dominique Jann, nositel národní ceny za výkon ve filmu Luftbusiness. Je známý také díky krimiseriálu Tenká černá linie nebo z úsměvné romance Oddáš nás?, účinkoval rovněž v komedii Vítejte na Islandu nebo v dramatu Pod kůží.

Osud jeho postavy v podstatě kopíruje koprodukční mapu projektu. Hlavní hrdina jménem Evžen Zabrovský se sice ve Švýcarsku narodil a vyrůstal, ale se svou bohémskou povahou do tamních konvenčních poměrů příliš nezapadal. Proto se po třicítce přestěhoval do Prahy, odkud jeho tatínek v roce 1968 naopak emigroval a už se domů nikdy nevrátil.

Právě s dominantním otcem, pro kterého jeho rodiště zosobňuje dávno vyřešenou a zapomenutou minulost, je Evžen takříkajíc na kordy. Ani v dospělém věku se mu nedovede naplno postavit, takže volí vlastní životní alternativu.

Fotogalerie

Zatímco otec Zabrovský dbá výhradně o svou solidní pověst a výnosnou zubařskou praxi v Bernu, jeho potomek si naopak v Praze buduje docela jinou, nezávislou existenci. Provozuje vytoužený hudební klub, zažívá tu osudový vztah i osudové neštěstí, a nakonec se zdá, že se bude muset do Švýcarska přece jen alespoň načas vrátit.

Zmíněnou Evženovu pražskou lásku Annu ztvární Hana Vagnerová, mezi herečkami se v roli hrdinovy podivínské tety objeví Heidi Maria Glössnerová, která hrála v Sorrentinově ceněném filmu Mládí, ale také v krimiseriálu Místo činu – podobně jako představitelé dalších rolí, Andri Schenardi či Peter Jecklin. V mezinárodní herecké sestavě by neměl chybět ani Ivan Pokorný, který část života strávil v rakouské a německé emigraci.

K respektovaným jménům týmu v neposlední řadě patří střihač Christof Schertenleib, jenž dlouhodobě spolupracuje s ceněným rakouským režisérem Ulrichem Seidlem, počínaje jeho proslulými Psími dny a konče trilogií Ráj – Víra, Láska, Naděje. Mimochodem Schertenleib také sám režíruje, vedle dokumentů například točil Místo činu.

Autor:

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Zemřel americký herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy

Peter Fonda (Palm Springs, 2. ledna 2018)

Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury Reuters časopis...

Další z rubriky

Po obědě nic dobrého nevznikne, tvrdil Jiří Hubač, šlechtic příběhů

TýTý 2008 - Lucie Borhyová a Jiří Hubač

Když scenárista Sanitky či Babího léta ve dvaaosmdesáti zemřel, bylo příštímu autorovi jeho životopisu teprve...

Celá země tančí, zpívá, peče. Kam se vydají televize příště?

Michaela Nováková a Jakub Vágner ve StarDance X

StarDance, Česko Slovensko má talent, Tvoje tvář má známý hlas. Na startu podzimní sezony 2019 vypadá televizní nabídka...

TELEVIZIONÁŘ: Klidně už můžete říkat černý. Zlatý Morgan Freeman

Morgan Freeman ve filmu Kouzlo Belle Isle

Letmá statistika sobotního programu nabízí dva více méně již omšelé junáky – jsou jimi Mladý Montalbano a Mladý Karl...

Najdete na iDNES.cz