Gabrielle Anwar: Jsem sexy! Stydět se nebudu

  13:40aktualizováno  13:40
Má dokonalé křivky, pro ránu nejde daleko a žije na jedné nejkrásnějších plážích světa. Jak vidí postavu sexy rošťačky Fiony ze seriálu Status: Nežádoucí její představitelka Gabrielle Anwar?

Status: Nežádoucí - Gabrielle Anwar | foto: Status: Nežádoucí

Diváci měli díky Jacku Bauerovi možnost poznat, jak dlouhých je 24 hodin. Kriminálky z amerických měst jim odhalily umění soudního lékařství. Co nového může přinést seriál Status: Nežádoucí?
Seriál 24 hodin znám a máte pravdu, že je to výborný nápad. Status: Nežádoucí na rozdíl od jiných seriálů citlivě míchá několik žánrů. Najdete v něm komedii, drama, boj, akci. Nově kombinuje vyprávění, což je pro mě osvěžující, uvědomíme-li si, že na diváky denně útočí desítky seriálů. Televize se doslova perou o něco nového, neokoukaného.

foto Status: Nežádoucí láká na ironický humor
seznamte se s novým seriálem

Děj seriálu se přesouvá ze slunné Nigérie na ještě slunnější Floridu. Váš partner v seriálu Michael Westen, kterého hraje Jeffrey Donovan, pláže nenávidí. Jak jste na tom vy?
Od přírody nejsem zrovna kosmopolitní typ. Pocházím z malého domku v horách. Fungovat v místě jako je Miami je pro mě vyčerpávající. Je to takové Las Vegas na pláži.

Jak zde odpočíváte?
Samozřejmě zajdu i na pláž. Jenže mi prostě scházejí hory. V Kalifornii žiju dlouho a k ní kopce zkrátka patří.

Status: Nežádoucí - Gabrielle AnwarO Floridě lidé říkají, že je státem ve státě. Myslíte si, že právě proto se filmaři uchýlili sem k natáčení seriálu?
Mohlo by to tak být. Když přemýšlím nad zbytkem země, stále mě překvapuje, že v jednom státě žijí tak drasticky jiní lidé, které ovlivňuje pouze jejich bydliště. Vlastně většina štábu pochází z Miami. A všichni nosí havajské košile.

Což vám jako Britce musí připadat směšné.
To je pravda...

Dokážete si představit, že byste stejně jako Michael Westen ze dne na den přišla o práci, peníze a nevěděla, kdo je váš přítel nebo nepřítel?
Ve skutečnosti se tahle situace trochu podobá životu v Los Angeles. Je to velmi soutěživé prostředí a většina lidí, která do města přijde, je zapojena do filmového průmyslu. A právě do něj je těžké se dostat, proto musíte mít ostré lokty, když se snažíte vybojovat si místo v popředí. Je těžké se zorientovat v tak velkém světě ambicí. Já už to mám za sebou, pomáhá mi i má rodina.

Status: Nežádoucí - Gabrielle AnwarHrajete Fionu, ženu, která se nebojí sem tam něco vyhodit do vzduchu, má kamarády v IRA a pro ránu nejde daleko. Dočetla jsem se, že vás osobně kvůli praní vyhodili ze střední školy. Nevidíte v tom paralelu, byť malou?
Mám výbušnou povahu. Co k tomu dodat? Dětem říkám, že se mají ovládat, ale na druhou stranu musí mít vlastní názor. Nikdo není dokonalý.

Fiona by se dala přirovnat k mužskému ideálu: má dokonalou postavu, dokonale se pere a žije na jedné z nejdokonalejších plážích. Neštve vás hrát tak prvoplánově vykreslenou ženskou?
Jsem ráda v kůži ženy, která ví, co chce. Souhlasím, že Fiona může být mužskou stereotypní fantazií. Je sexy, ale to nutně nemusí být špatné. Podle mě je dobré uvědomovat si svoji sexualitu a umět s ní pracovat.

Upoutávka na seriál Status: Nežádoucí

Dá se to považovat za trend, myslím práci se sex-appealem?
Doufám (směje se). Pokud vám to umožní odhalit vaši ženskou podstatu, tak super, jděte do toho! Přece i ženská se třemi dětmi může hrát žádanou kost a říct: Jsem sexy, no a? Stydět se nebudu.

Má pro vás postava Fiony i nějaká negativa, když odmyslím chybějící hory v Miami a havajské košile ve štábu?
Nikdy jsem nechtěla na nikoho mířit zbraní, zabíjet. Všichni víme, že v seriálu jsou zbraně atrapy a děj je vyžaduje, tak jsem se s tím ztotožnila. Takový je už svět, ve kterém žijeme.


Gabrielle Anwar

Narodila se 4. února v anglickém Lalehamu v hrabství Middlesex. V Londýně vystudovala herectví a taneční školu. Při natáčení filmů a televizních seriálů se seznámila s americkým hercem Craigem Sherrefem, s nímž se později odstěhovala do Hollywoodu.
Kromě řady menších rolí se prosadila ve filmech Vůně ženy, Tři mušketýři a Lupiči těl. V roce 1993 ji magazín People zařadil mezi padesát nejkrásnějších lidí planety. Kromě Fiony Glenanne v seriálu Status: Nežádoucí v poslední době ztvárnila i princeznu Markétu, sestru anglického krále Jindřicha VIII. v sérii Tudorovci. Je rozvedená, má tři děti.

Mohlo by vás zajímat

23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřela zpěvačka Věra Bílá, romská hvězda plánovala velký comeback

Zpěvačka Věra Bílá v listopadu 2018

Ve věku čtyřiašedesáti let zemřela světoznámá zpěvačka Věra Bílá. Tento týden přitom měla zahájit plánované comebackové...

Zemřel Stanislav Zindulka, vtipný a dvorný kavalír ze starých časů

Herec Stanislav Zindulka na snímku z června 2017

Ve věku 86 let zemřel člen hereckého souboru Činoherního klubu, držitel Thálie i Českého lva Stanislav Zindulka. Zprávu...

RECENZE: Opravdu pocta Vondráčkové? Muzikál Kvítek mandragory klesl ke dnu

Jaromír Nosek a Miroslav Etzler v muzikálu Kvítek mandragory

Původní muzikál připravený na motivy písní Heleny Vondráčkové měl ve středu premiéru v Divadle Broadway. Tvůrci divákům...

Televizní rada si všimla vulgarit v seriálu Most!, žádá nápravu

Michal Isteník, Vladimír Škultéty, Martin Hofmann, Zdeněk Godla a Miloš...

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se vrátila k seriálu Most!, který se již uzavřel. Upozornila Českou televizi,...

KOMENTÁŘ: Hitler může, Jackson ne? Když se upravuje historie, končí legrace

Záběr z odebrané epizody seriálu Simpsonovi

Děda Simpson prý za svého pobytu v Evropě předváděl striptýz Adolfu Hitlerovi. To je v pořádku. Ale když jeho syn Homer...

Další z rubriky

Čtyři svatby a jeden pohřeb se vrátily včetně Hugha Granta. Na 12 minut

Pozvánka k dobročinnému pokračování komedie Čtyři svatby a jeden pohřeb

Pětadvacet let po vzniku slavné romantické komedie Čtyři svatby a jeden pohřeb se diváci dočkali pokračování. Ve filmu...

TELEVIZIONÁŘ: Jak Rudolf Hrušínský pomohl nominaci na Zlatý glóbus

Z filmu Třicet jedna ve stínu

Při udílení cen se filmy zpravidla dělí na anglicky mluvené a ostatní, ovšem snímek Třicet jedna ve stínu si připsal...

RECENZE: Nadgenerační zážitek. Ebenův sobík čaruje bez falešného útlocitu

Záběr z filmu Putování se sobíkem

Napínavější než mnohý hraný thriller a zábavnější než běžné animované pohádky je Putování se sobíkem, dokumentární...

ZE ŽIVOTA MÁMY: Vybírám školu pro syna... a je to peklo!
ZE ŽIVOTA MÁMY: Vybírám školu pro syna... a je to peklo!

Vybírám vhodnou škole pro syna, čas se krátí a já stále váhám.

Najdete na iDNES.cz