Nahrávka střídá nejrůznější žánry, po šansonu Běž zas o dům dál třeba následuje rozhovor o rodinném původu a dětství Gabriely Vránové, její fejetony, herecké ukázky například z Maryši, Nory a Dámy s kaméliemi nebo příběh hereččina vězněného strýce faráře.
Často se objevuje téma rodu Čapkových, posluchači si připomenou také hereččinu Aničku z Chalupářů či postavu učitelky Hajské ze seriálu My všichni školou povinní, ale dojde též na důvěrnější témata včetně rozhovorů „jaká byla Gabriela máma, jaký syn byl Ondřej a jak snášela jeho lásky“.
Hereččin syn Ondřej Kepka přiznává, že když vyhledával ukázky z archivu rodiny, Českého rozhlasu i Divadla na Vinohradech, sám netušil, jak skvělé nahrávky objeví.
„Našel jsem skvosty jako gratulaci Jaroslava Satoranského, který přinesl na jistý křest zbrusu novou píseň věnovanou právě mojí mámě. Živě ji tam společně zazpívali a někdo to tehdy naštěstí nahrál přímo na pódiu,“ líčí.
Stopy Gabriely Vránové nalezl i v silvestrovské féerii Ať žije happy end, v řadě dětských večerníčků, kterých svého času načetla stovky, a vedle recitátorky či dabérky objevil ve své matce i zdatnou zpěvačku, v jejím podání zazní vedle šansonů i lidové písně či muzikálová árie.
Mozaiku doplňují autorské pořady Vránové, její vyprávění o sousedech na chalupě od Vladimíra Menšíka po Vlastimila Brodského nebo úryvek z filmu Afričan, kde propůjčila svůj hlas Catherine Deneuveové.
„Naše kompozice navíc mapuje i rozhlasovou historii, nejstarší nahrávka je ze šedesátých let a nejmladší z roku 2018 – pro seriál Na návštěvě u Karla Čapka účinkovala před mikrofonem naposledy,“ připomněl Kepka, že téhož roku v červnu jeho matka zemřela.