Filmové premiéry: než ďábel zjistí, že je Rambo zpět

  12:13aktualizováno  12:13
Pro výběr z aktuálních filmových premiér stačí jen naznačit jména: John Rambo, Zdeněk Troška, Jessica Alba a Sidney Lumet.

Sylvester Stallone ve filmu John Rambo (je uváděn též po názvem Rambo IV) | foto: Lions Gate Films

RAMBO IV: DO PEKLA A ZPĚT (premiéra 21. 2.)
více o filmu zde − recenze zde
Sylvester Stallone ve filmu John Rambo (aka Rambo IV)Rambo: Do pekla a zpětSylvester Stallone ve filmu John Rambo (aka Rambo IV)Rambo: Do pekla a zpět
Čtvrtý film o vietnamském veteránovi se odehrává v jihovýchodní Asii, kde se stárnoucí John Rambo usadil. Poklidný život naruší misionářská skupina, která se i přes jeho varování vydá do Barmy.

A tam je rozhodně nic dobrého nečeká. Poté, co několik misionářů zajmou barmští vojáci, musí John opět vzít spravedlnost do svých rukou. A pište si, že poteče krev.

Stallone, který hrdinu zabijáka oživil po dvaceti letech, obhajuje extrémní a mimořádně hojné násilí ve filmu tvrzením, že chce co nejreálněji ukázat hrůzy, které se ve válkách dějí.

NEJKRÁSNĚJŠÍ HÁDANKA (premiéra 21. 2.)
více o filmu zde − recenze zde
Nejkrásnější hádanka - Miroslav Hrabě, Jan Dolanský a Ladislav PotměšilNejkrásnější hádanka - Miroslav TáborskýNejkrásnější hádanka - Taťjana Medvecká a Veronika KubařováNejkrásnější hádanka - Ladislav Potměšil
Zdeněk Troška se po třech Kameňácích vrátil na pohádkovou půdu. Výsledkem je snímek natočený podle režisérových oblíbených pohádek Jana Drdy O Matějovi a Majdalence a O princezně, která hádala, až prohádala.

Matěj, sloužící na statku, miluje sedláckou dcerku Majdalenku. Jenže její otec ho vyžene a Matěj se musí vypořádat nejen s uhádanou princeznou, ale i s podlými dvořany a loupežníkem Madlafousem, aby se pro svou milou vrátil jako pán.

Kdo hledí na Troškovu pohádku z jakýchkoliv důvodů skepticky, nechť se tentokrát nebojí. Dětem se film líbit bude − je veselý, na oko příjemný a hlavně v ní nikdo neustále nekřičí a nepitvoří se.

OKO (premiéra 21. 2.)
více o filmu zde
Z filmu OkoZ filmu OkoZ filmu OkoZ filmu Oko
Remake slavného, pět let starého hongkongského hororu vypráví o houslistce, která při úrazu v dětství přišla o zrak. Ten jí může zachránit transplantace.

K operaci dojde, jenže s cizíma očima přicházejí i podivné vize a mladé hrdince se začínají zjevovat duchové. Okolí ji začíná považovat za blázna a nezbývá, než je přesvědčit a hrozných vidin se zbavit.

Zatímco o originálu se nadšeně psalo jako o hororvém zázraku, první reakce na remake rozhodně nadšené nejsou. Někteří "ostřejší" kritici jej rovnou označili za nejzbytečnější film roku.

NEŽ ĎÁBEL ZJISTÍ, ŽE SEŠ MRTVEJ (premiéra 21. 2.)
více o filmu zde
Z filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvejZ filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvejZ filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvejZ filmu Než ďábel zjistí, že seš mrtvej
Další mistrovské dílo! Měl by dostat Oscara! Takhle fanoušci oceňují v diskuzích snímek držitele mnoha filmových cen včetně čestného Oscara Sidney Lumeta.

Hlavní hrdinové, bratři Andy a Hank, sdílejí společný problém − nedostatek peněz. Jednomu právě přišly úřady na daňové úniky a druhý je regulérně bez práce, tedy bez peněz pro své dítě a bývalou manželku.

Cestu z potíží si slibují od nápadu, že vyloupí klenotnictví vlastních rodičů. Jenže plán se jim vymkne z ruky, při zpackané loupeži totiž zahyne matka a otec se pustí do pátrání po vrazích.

PREMIÉRY MINULÉHO TÝDNE
Z filmu Soukromá válka pana WilsonaSoukromá válka pana Wilsona

recenze zde
Lovci pokladů 2: Kniha tajemství
více o filmu zde − recenze zde
Skafandr a motýl
více o filmu zde

NA CO SE CHODÍ V ČESKU
Z filmu Lovci pokladů 2: Kniha tajemstvíNávštěvnosti v českých kinech vládne Asterix a Olympijské hry, který vydělal dalších 3,64 milionu korun. Na stříbro se hned po startu vyšvihli Lovci pokladů, jejichž pátrání po Knize tajemství stálo divákům za 3,38 milionu. Bronz patří komedii Milana Šteindlera O život, která na vstupném utržila 2,19 milionu korun. Do pětice komerčně nejúspěšnějších se vešli ještě dva svérázní pánové − Občan Havel a ďábelský holič z Fleet Street Sweeney Todd.
Zdroj: Unie filmových distributorů, www.ufd.cz

NA CO SE CHODÍ V USA
Sci-fi dobrodružství jménem Jumper vytáhlo z kapes amerických diváků 31,7 milionu dolarů. Druhé místo obsadila rodinná fantasy Kronika rodu Spiderwicků s tržbou ve výši 24,5 milionu a třetí je Let´s Dance 2, jehož skóre činí o tři miliony dolarů méně. Top 5 uzavírá akční komedie Bláznovo zlato a romantická veselice Určitě, možná.
Zdroj: Internet Movie Database, www.imdb.com

PŘÍŠTÍ TÝDEN NÁS ČEKÁ
Tahle země není pro starýPříští týden se můžete připravit na oscarového favorita Tahle země není pro starý a na hudební romanci Let´s Dance 2. A fandové českých filmů se už příští sobotu dočkají rozzuzlení otázky, kdo že to získá České lvy.

  • Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Eros Ramazzotti nebo Andrea Bocelli. Podívejte se...

Ondřej Vetchý posílí Cimrmany, ač ho po škole nejprve jako herce zapudili

Do své 52. sezony vstoupilo Divadlo Járy Cimrmana po smutném létě, kdy brzy po sobě odešly jeho dvě výrazné tváře. I...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Karel Gott byl s koncem smířený. Proč bych se měl rouhat? přemítal

Kdysi řekl, že ho fascinuje dostávat se na novou půdu. A dobývat ji. Pomalu, kousek po kousku. Dobyl ji znovu, když se...

PRVNÍ DOJMY: Křepčení na hrobě, nebo pocta? StarDance začala Gottem

Muselo to být ošemetné rozhodování. Totiž jestli první díl StarDance, který náhodou vyšel na den státního smutku,...

Premium

Výrazný nos, vzdělání sestry. Proto si Gott vybral Ivanu, říká novinářka

Profesní vztah je pojil pětadvacet let, ona ho však osobně poznala už jako holčička. Navzdory všem turbulencím, které...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

  • Další z rubriky

VIDEO: V Amnestii buší do vzpoury vězňů hudba kapely Depeche Mode

Amnestie, akční vztahový thriller o manipulaci, násilí, zradě, porážce totality a největší vězeňské vzpouře u nás, jde...

Premium

Když měkké polské slovo v češtině zní vulgárně. Jak se natáčel Princip slasti

Tři useknuté ruce, tři země, tři kriminalisté. Na obrazovky míří ambiciózní česko-polsko-ukrajinský krimiseriál Princip...

Premium

Havel se v Pražských orgiích objeví U Fleků, prozradila Pavlásková

Režisérka a scenáristka Irena Pavlásková má pověst ženy, která si umí jít za svými sny. Potvrzují to i okolnosti vzniku...

RECENZE: Eurokriminálka Princip slasti. Cestopis zabírá líp než vražda

Části ženských těl poházené po třech městech mají účel i efekt. Horší je, že vyšetřovatelé z daných zemí se v...

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.

Najdete na iDNES.cz