Filip Blažek o nahé scéně v Přešlapech: Tu růži mají holky v kostymérně

  7:50aktualizováno  12:51
Dlouho se herec Filip Blažek nemohl zbavit škatulky romantických hrdinů. Ohlas na seriál Přešlapy, ve kterém hraje potrhlého třicátníka Adama, nicméně ukazuje, že už ho veřejnost konečně vnímá jinak. "Děkujeme, v Přešlapech jste skvělý," znělo v on-line rozhovoru s iDNES.cz od začátku do konce. "Tohle bych opravdu nečekal," přiznal potěšený herec.

odpovědi Filipa Blažka najdete zde

Herec Filip Blažek alias seriálový Adam odpovídal na dotazy čtenářů iDNES.cz.

"Pár seriálů už jsem natočil, ale je pravda, že Přešlapy se mi asi točí nejlíp. A to i přesto, že je to co do tempa natáčení stejná továrna jako všechny jiné seriály, na jeden díl máme čtyři dny. Kvůli skvělým dialogům a partičce lidí, kteří se na Přešlapech sešli, mám zkrátka pro tenhle seriál slabost," řekl  Blažek, když odpovídal na dotazy čtenářů.

Ty se nejčastěji týkaly herecké partnerky Zuzany Norisové, původní předlohy k Přešlapům, britského seriálu Cold Feet a také několika konkrétních scén. Prim samozřejmě hrála ta, v níž Adam zpívá od okny své vyvolené úplně nahý s růží v zadnici.

"Byla to opravdová růže. Trny sice otrhali, ale takové ty zubaté lístečky ne. No a mně jeden zůstal, kde neměl. Dva dny jsem tu růži cítil," smál se pri vzpomínce na populární skeč Blažek s tím, že inkriminovanou růži ani nestihl nikomu darovat. "Čórly ji holky z kostymérny."

Zuzaniny záseky

Na Zuzanu Norisovou pro změnu prozradil, že je s ní těžké natočit scénu, protože je oba neustále "odbourává": Zuzka je smíšek jako já a někdy se zasekne uprostřed dialogu na takovejch kravinách a začne se tomu tak strašně tlemit, že se tomu i já, ostřílený odprdávač, nestačím divit," smál se herec. 

Čtyřiatřicetiletý Adam Machovský, kterého v seriálu TV Prima Přešlapy hraje, pracuje jako IT specialista. I když je to nenapravitelný sukničkář, ve skrytu duše se touží usadit. Možná si to ještě nepřiznal nebo ještě nepoznal tu pravou. Má s Filipem Blažkem něco společného? 

"Tenhle typ dotazů nesnáším. Role mají mluvit za mě, a ne já o nich," říká Blažek a na všechny podobné otázky proto odpovídá s nadsázkou. Naopak velmi vážně se zamýšlí nad dotazy, které směřují k jeho hereckému repertoáru.

Režiséři bez divadla

"Jakou ze svých rolí považuju za největší úspěch? To je hodně těžké vybrat... Asi Jerry Lukowski v muzikálu Donaha! Ale neberu tu roli jako největší úspěch, spíš jsem rád, že se mi ji vůbec podařilo dát dohromady, protože je pro herce na zpívání opravdu obtížná," vrátil se Blažek k jedné ze svých nejpopulárnějších divadelních rolí.

A snažil se odhalit i důvod, proč ho čeští režiséři neobsazují do celovečerních filmů. "Nejspíš je to hodně tím, ře režiséři nechodí do divadel, takže mě dál mají zaškatulkovaného. Nevědí, že už hodně dlouho hraju i jiné role než prince. A možná za to může i fakt, že na castingy chodím, jenom když mě pozvou," přiznal herec, kterého v listopadu čeká natáčení dalších třinácti dílů.  Z natáčení seriálu Přešlapy - Filip Blažek a Zuzana Norisová

"A pak by to mohlo být ještě dalších třináct. Pokud se podaří udržet úroveň seriálu, pak v to pevně doufám," prohlásil.

Blažek, který byl loni nominován na prestižní ocenění Thálie coby Randle Patrick McMurphy z Přeletu nad kukaččím hnízdem, své první angažmá získal v mosteckém divadle. Poté byl dlouho členem Divadla ABC, kde se profiloval nejprve jako představitel romantických hrdinů, a následně i v jiných, převážně tragikomických rolích (mj. Cizinec, Jak je důležité míti Filipa, Zmatení jazyků).

Filip Blažek v inscenaci Přelet nad kukaččím hnízdem

Nyní jej můžeme vidět hned v několika divadlech současně: hostuje v pražském Kalichu, divadle Palace, Na Vinohradech či  v  Příbrami. Velkou popularitu mu získal například muzikál Donaha! z repertoáru Divadla na Vinohradech.

Řadu příležitostí mu nabídla i televizní obrazovka – jeho tvář můžeme znát ze seriálů Poslední sezona, Letiště, Velmi křehké vztahy, ale také z televizních filmů jako Lišák, Azrael, anděl smrti nebo Lakomec.

Z filmu Na vlastní nebezpečí - Filip Blažek

První hlavní filmovou roli vytvořil v pohádce Zdeňka Zelenky Nesmrtelná teta (1993), romantický vzhled mu přinesl úlohy i v dalších pohádkách O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996), O perlové panně (1997), nebo romantickém snímku Andělská tvář (2002).

Novou éru filmových rolí pak nastartovala rodinná tragikomedie Duše jako kaviár (2004), vidět jsme ho mohli i dívčí komedii Pusinky (2007) či thrilleru Filipa Renče Na vlastní nebezpečí (2008).

V dlouhém povídání přišla nakonec řeč také na fotbal, který je oblíbeným tématem i jeho kolegy Davida Novotného. "Jasně že fandím. Spartě jako David. Mimochodem jsem rád, že si tu Spartu prosadil i do seriálu, jinak by byl mrtvej Homolka," smál se herec a tipl si i výsledek zápasu české reprezentace, který se hraje zítra: "3:1 pro nás, ale obávám se, že se to tam hodně popere. Určitě budu koukat. V kolik že to hrajou?"

Autor:

Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Koptashow, krycí jméno pro reklamu na StarDance

Z pořadu Koptashow

Co mají společného tanečnice Tatiana Drexlerová, sportovec Aleš Valenta a herec Jiří Dvořák? Přece StarDance, kde ona...

TELEVIZIONÁŘ: Herecký král filmu Schmitke objevuje Babylon Berlín

Ze seriálu Babylon Berlín

I když osobně zůstal u nominace, před čtyřmi lety německý herec Peter Kurth s kolegy nadšeně slavil ceny české filmové...

Případ Kursk, kde z tragédie ponorky vypustili roli sympatického Putina

Záběr z filmu Kursk

Vypjaté události, které popisuje premiérový snímek Kursk, přicházející právě do našich kin, se začaly odehrávat 12....

RECENZE: Jak Strážmistr Topinka vede do Beskyd Policejní akademii

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Seriál Strážmistr Topinka odvozený z Doktora Martina, který v pátek startuje v České televizi, je o jeden ovčí chloupek...

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

Další z rubriky

OBRAZEM: Národní filmové muzeum konečně otevřelo. Co nabízí?

Záběr z Národního filmového muzea NaFilM

Fascinující svět filmu přibližuje nevšední interaktivní expozice Národního filmového muzea NaFilM. První tuzemské...

Zemřel filmový historik Miloš Fikejz, autor hereckých encyklopedií

Miloš Fikejz

Filmový knihovník, publicista, encyklopedista, historik a fotograf Miloš Fikejz zemřel na akutní leukémii. Na podzim by...

Musí být zábavný i pod tlakem. Václav Kopta byl hostem Za scénou

Václav Kopta v kulturním magazínu Za scénou.

Herec, textař a televizní moderátor Václav Kopta žil dlouhá léta s nálepkou toho ze Sněženek a machrů. Nyní všichni...

Najdete na iDNES.cz