Diskuse k článku

Fíla: Komerční hovadiny mě nelákají

Překvapením letošních nominací na Českého lva byl film Král zlodějů. "Distribuce hodně šetřila na reklamě, což mě zlobilo nejvíc, ale slíbili mi, že to po nominacích napraví a film pošlou zpátky do kin," uvedl v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES režisér snímku Ivan Fíla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vladislav J. Brno

Modleme se za ně
Nejhorší co se může stát, je náboženství v politice. Ať se podíváme kamkoli do současného světa i do historie, tak zjistíme, že náboženská politika vždy vedla ke krizím, mnohy válečným.
Dnes, kdy už mnohé víme o marketingu jako vědecké metodě, vidíme jak jsou psychologické poznatky dnešní doby zneužívány obchodníky, ale i náboženskými vůdci.
Můžeme říci, že například křesťané nejsou špatnými lidmi. Můžeme říci, že například kuřáci nejsou špatnými lidmi.
Kuřáci nejsou zlem. Zlem je společnost, která v rámci maximalizace firemních zisků těží ze závislosti, kterou u kuřáků vyvolala. Křesťané nejsou zlem. Zlem je společnost, která v rámci maximalizace církevních zisků těží ze závislosti, kterou u věřících vyvolala.
Tabákové company i církevní company však mají pro svou činnost řadu pozitivních ospravedlnění. Zaměstnávají přeci jistou část obyvatel, ti pak nemusí krást, žít z dávek, a mají díky svým chlebodárcům i pocit většího smyslu vlastního života.
0/0
24.2.2005 18:29

honzajaka

Už je vysílání komerční, či nikoliv, prosím o natočení čehokoliv, aby mě to alespoň na chvíli zabavilo, tohle přece není možný takhle nudné filmy jako u nás se netočí snad ani v Afgánistánu
0/0
17.2.2005 11:21

Najdete na iDNES.cz