Experti chtějí znovu objevit Hádka

  1:00aktualizováno  1:00
Shodou náhod padne první klapka filmu Experti, jehož hrdinou je počítačový génius v dámských službách jménem Oskar, právě v pondělí 1. srpna – na Oskara.

Kryštof Hádek - Herec Kryštof Hádek ve filmu Tmavomodrý svět (2001) | foto: CinemArt

"To je dobré znamení," věří režisér Karel Coma, i když je zrovna trochu nervózní. Hlavní představitel Kryštof Hádek se totiž opozdil na kostýmovou zkoušku.

Než herec s omluvou dorazí, může režisér vysvětlit, proč si po dlouhém hledání pro klíčovou roli vybral právě hrdinu Svěrákova Tmavomodrého světa.

Coma měl přesnou představu, že Oskara by měl hrát "kříženec mladého Michaela J. Foxe a Toma Cruise". Jak se do ní vejde Hádek?

"Z Foxe má chlapeckost. A z Cruise zbytek – všechno, co zažije, podobně jako Cruise v Riskantním podniku," naznačuje režisér, jakému typu filmu by se chtěl přiblížit.

Zato Hádka stejná otázka rozesměje. "Kolik měří Fox? Metr šedesát čtyři? Tak to jsem rozhodně vyšší. A jako Cruise si už rozhodně nepřipadám. Vážně nevím, proč si mě vybrali, asi jsem se jim prostě hodil," míní herec.

Oskara popisuje jako "kluka, který neví, co se sebou, rozhodne se pro radikální, ale jenom vnější změnu, a pak zjistí, že to byla blbost".

K Oskarově proměně patří i pečlivý výběr kostýmů. Na počátku má zanedbaný zevnějšek nadšence trávícího čas u počítače. Když se rozhodne zapůsobit luxusem na náročnou dívku svých snů a začne pracovat pro významnou firmu, stane se z něj typický byznysmen v dokonalém sáčku, s kufříkem a tmavými brýlemi.

Jakmile v něm zákaznice objeví i jiné schopnosti a od počítačů jej zavlečou do svých ložnic, přibude do Oskarova šatníku značkové oblečení pro volný čas. A na konci dostane jeho výbava ráz uválené opotřebovanosti.

"Šlo to, jenom mi dali boty, které musím do pondělka ochodit," shrnuje Hádek při odchodu z kostymérny. Natáčení začne scénou, kdy Oskar přijde pozdě do školy a ve třídě už vládne obávaný profesor Smrtka alias Petr Čtvrtníček.

Pak se do děje zamíchají další postavy v čele se studentovými kamarády. Hrají je Michael Foret ze soutěže SuperStar či Tomáš Löbl, dívkám kraluje Michaela Maurerová.

Producenti Jan Nejedlý a Pavel Melounek oceňují, že režisér chce být absolutně připraven – musí prý být u všeho, zná každou tvář, která se filmem mihne, včetně hrdinových spolužáků.

"Potřebuji, aby třída vypadala přirozeně, víc kluků než dívek, ne modeloví hezouni, ale zajímavé typy," popisuje Coma školní společenství příštích Billů Gatesů.

Posledním kontrolám příprav věnuje ještě celý dnešek, zato na neděli, poslední den před bitvou, mu producenti nařídili čtyřiadvacetihodinový spánek.

Komedie pro mladé, která slibuje svižný spád i přitažlivý mix známých tváří s neokoukanými talenty, se netají svými ambicemi "druhých Snowboarďáků".

Hodlá pobavit vtipem i erotickými zmatky současných romantiků a vybudovat nové generační idoly – zejména z Hádka, kterého mají Experti znovu objevit v docela jiném hávu.

"Já nejsem Vojtěch Kotek ani Jiří Mádl, je mi už třiadvacet," brání se Hádek, nicméně se smíchem dodává: "Ale jestli si to producenti takhle plánují, nic s tím nenadělám, rozmlouvat jim to nebudu."

Na možnost, že by po premiéře zažíval podobné nálety fanynek jako hrdinové Snowboarďáků, zatím vůbec nemyslí.

"Taková popularita snad nepřijde. A pokud ano, budu to nějak řešit. Zeptejte se mě znovu za rok," vzkazuje hrdina Expertů, kteří se budou točit do října a do kin přijdou 9. února.

Autoři: ,

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Jazyky Kiss a plnovousy ZZ Top. V Edenu hráli skvělí veteráni

Kiss na akci Prague Rocks na stadionu v Edenu (19. června 2019)

Druhý ročník akce nazvané Prague Rocks představil na stadionu v Edenu dvě hudební legendy – americké kapely ZZ Top a...

Další z rubriky

Filmové ceny MTV ovládli Avengers, bodovaly Lady Gaga i Sandra Bullocková

Sandra Bullocková si odnesla cenu za „nejděsivější výkon“, kterou si vyloužila...

Hlavním vítězem letošních filmových a televizních cen stanice MTV se stal superhrdinský epos Avengers: Endgame. Snímek...

DO KINA: Chudý týden zachrání nacista v britské lize a návrat mazlíčků

Trailer k filmu Tajný život mazlíčků 2

Ze čtyř novinek si divácký rekord nejspíše připíše animovaný příběh Tajný život mazlíčků 2, který může přivést do kin...

Od Pulp Fiction se časy určitě změnily, líčí režisér Quentin Tarantino

Quentin Tarantino (Cannes, 22. května 2019)

Pětadvacet let po premiéře filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí se režisér Quentin Tarantino vrací, aby vzdal hold...

Najdete na iDNES.cz