Do Varů míří Cassel, Kaufman a Gazzara

  16:31aktualizováno  16:31
Filmový festival v Karlových Varech se každý rok chlubí přítomností známých tváří z filmové branže. Ani letošek není výjimkou. Pořadatelé kromě Elijaha Wooda avizovali příjezd Seymoura Cassela, Bena Gazzary a Charlieho Kaufmana.

"Účast Bena Gazzara, Charlieho Kaufmana a Seymoura Cassela na filmovém festivalu je již potvrzena," řekla iDNES Tereza Peřinová z tiskového oddělení festivalu.

Zatím největší pozvanou hvězdou je herec Elijah Wood alias Frodo Pytlík ze zfilmované trilogie Pán prstenů režiséra Petera Jacksona. - více zde

"Ostatní jména hvězdných herců, kteří se zúčastní festivalu, zveřejníme zanedlouho," podotkla Peřinová.

Seymour Cassel
Seymour Cassel po ukončení střední školy studoval herectví v newyorském Actor's Studiu. Právě v té době se setkal s režisérem Johnem Cassavetesem, na jehož filmech se Cassel podílel herecky i produkčně.

Vytvořil přes stovku filmových rolí – z těch, které byly uvedeny v Česku, stojí za zmínku například filmy Neslušný návrh, Líbánky v Las Vegas, Barvy, Dick Tracy nebo Můj nejmilejší bar. Účinkoval také v řadě televizních seriálů.

Za roli v Cassavetesově snímku Faces byl Cassel v roce 1968 nominován na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Na karlovarském festivalu budou k vidění dva snímky, v nichž hraje - Stíny, které spoluprodukoval, a Minnie a Moskowitz, kde má jednu z titulních úloh.

Ben Gazzara
Dalším z očekávaných hvězdných hostů je americký herec Ben Gazzara, který svoji profesionální kariéru zahájil v roce 1952 na Broadwayi postavou sadistického kadeta ve hře Konec jako muž. Poté vytvořil desítky divadelních rolí v inscenacích (Kočka na rozpálené plechové střeše, Dva na houpačce, Kdo se bojí Virginie Woolfové? a další).

Českým divákům je znám například ze slavného historického filmu Most u Remagenu nebo z komedie Jestliže je úterý, musíme být v Belgii. S Johnem Cassavetesem natočil filmy Manželové, Zavraždění čínského bookmakera. Jejich další film Opening Night bude uveden na karlovarském festivalu.

V posledních letech vytvořil role ve filmech Big Lebowski, Štěstí nebo Aféra Thomase Crowna. Ben Gazzara se příležitostně věnuje i režírování, v roce 1990 natočil autorský film Za oceánem, zrežíroval i některé epizody ze seriálu Colombo.

Charlie Kaufman
Na karlovarský festival zavítá i jeden z nejžádanějších autorů v Hollywoodu Charlie Kaufman. Od počátku 90. let se věnoval psaní scénářů pro televizní seriály, prvním celovečerním snímkem, který upozornil na jeho mimořádný talent, byla komedie V kůži Johna Malkoviche.

Na motivy knihy Chucka Barrise Kaufamn napsal scénář k režijnímu debutu herce George Clooneyho Milujte svého zabijáka. Největší popularitu mu přinesl film Adaptace, který natočil opět Spike Jonze s Nicolasem Cagem v hlavní dvojroli.

Na MFF v Karlových Varech by měl Kaufamn doprovodit uvedení filmu nazvaný Věčný svit neposkvrněné mysli, který režíroval Michel Gondry s Jimem Carreym a Kate Winsletovou v hlavních rolích.

Autoři:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

VIDEO: Měkčí i tvrdší verze. Hynek Čermák vede revoltu v Národní třídě

Trailer k filmu Národní třída

Hrdina Národní třídy, jehož hraje Hynek Čermák, má nevybíravý slovník, rád se rve a kolem něj se dějí věci na hraně...

3Bobule. Do pokračování vinařské série namluvil několik vět i Postránecký

Tváře chystaného snímku 3Bobule

Herci Tereza Voříšková, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer či Michal Isteník stojí před kamerou komedie 3Bobule, která se...

Pořád jsme doufali, že to uvidí, říká Třeštíková o Miloši Formanovi

Z dokumentu Forman vs Forman

Celovečerní dokument Forman vs. Forman, který natočila Helena Třeštíková se střihačem Jakubem Hejnou, se po Cannes a...

Najdete na iDNES.cz