Do Varů míří Cassel, Kaufman a Gazzara

  16:31aktualizováno  16:31
Filmový festival v Karlových Varech se každý rok chlubí přítomností známých tváří z filmové branže. Ani letošek není výjimkou. Pořadatelé kromě Elijaha Wooda avizovali příjezd Seymoura Cassela, Bena Gazzary a Charlieho Kaufmana.

"Účast Bena Gazzara, Charlieho Kaufmana a Seymoura Cassela na filmovém festivalu je již potvrzena," řekla iDNES Tereza Peřinová z tiskového oddělení festivalu.

Zatím největší pozvanou hvězdou je herec Elijah Wood alias Frodo Pytlík ze zfilmované trilogie Pán prstenů režiséra Petera Jacksona. - více zde

"Ostatní jména hvězdných herců, kteří se zúčastní festivalu, zveřejníme zanedlouho," podotkla Peřinová.

Seymour Cassel
Seymour Cassel po ukončení střední školy studoval herectví v newyorském Actor's Studiu. Právě v té době se setkal s režisérem Johnem Cassavetesem, na jehož filmech se Cassel podílel herecky i produkčně.

Vytvořil přes stovku filmových rolí – z těch, které byly uvedeny v Česku, stojí za zmínku například filmy Neslušný návrh, Líbánky v Las Vegas, Barvy, Dick Tracy nebo Můj nejmilejší bar. Účinkoval také v řadě televizních seriálů.

Za roli v Cassavetesově snímku Faces byl Cassel v roce 1968 nominován na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli. Na karlovarském festivalu budou k vidění dva snímky, v nichž hraje - Stíny, které spoluprodukoval, a Minnie a Moskowitz, kde má jednu z titulních úloh.

Ben Gazzara
Dalším z očekávaných hvězdných hostů je americký herec Ben Gazzara, který svoji profesionální kariéru zahájil v roce 1952 na Broadwayi postavou sadistického kadeta ve hře Konec jako muž. Poté vytvořil desítky divadelních rolí v inscenacích (Kočka na rozpálené plechové střeše, Dva na houpačce, Kdo se bojí Virginie Woolfové? a další).

Českým divákům je znám například ze slavného historického filmu Most u Remagenu nebo z komedie Jestliže je úterý, musíme být v Belgii. S Johnem Cassavetesem natočil filmy Manželové, Zavraždění čínského bookmakera. Jejich další film Opening Night bude uveden na karlovarském festivalu.

V posledních letech vytvořil role ve filmech Big Lebowski, Štěstí nebo Aféra Thomase Crowna. Ben Gazzara se příležitostně věnuje i režírování, v roce 1990 natočil autorský film Za oceánem, zrežíroval i některé epizody ze seriálu Colombo.

Charlie Kaufman
Na karlovarský festival zavítá i jeden z nejžádanějších autorů v Hollywoodu Charlie Kaufman. Od počátku 90. let se věnoval psaní scénářů pro televizní seriály, prvním celovečerním snímkem, který upozornil na jeho mimořádný talent, byla komedie V kůži Johna Malkoviche.

Na motivy knihy Chucka Barrise Kaufamn napsal scénář k režijnímu debutu herce George Clooneyho Milujte svého zabijáka. Největší popularitu mu přinesl film Adaptace, který natočil opět Spike Jonze s Nicolasem Cagem v hlavní dvojroli.

Na MFF v Karlových Varech by měl Kaufamn doprovodit uvedení filmu nazvaný Věčný svit neposkvrněné mysli, který režíroval Michel Gondry s Jimem Carreym a Kate Winsletovou v hlavních rolích.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

VIDEO: Zrychlený dech a běh o život. Představuje se Nabarvené ptáče

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

Je dlouhý, těžký, kontroverzní, černobílý, velmi drahý, skoro němý a dokončený bez kompromisů. Tak charakterizuje...

VIDEO: V helmě i v pokleku. Jiří Suchý ví, jak Lehce s životem se prát

Trailer k filmu Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

Semafor byl tehdy jediný pramen živé vody, líčí Miloš Forman v dokumentu Jiří Suchý - Lehce s životem se prát, který...

RECENZE: Co zbylo z Mužů v černém? Parodie na bondovku a povrchní humor

Záběr ze třetího pokračování Mužů v černém

Jestli Muži v černém 3 příjemně překvapili, pak startovní snímek nové série Muži v černém: Globální hrozba znamená...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz