Do televizní bitvy vstupuje Kriminálka Anděl

  9:47aktualizováno  9:47
Září přináší start televizních novinek. Primě nástup příliš nevyšel, ČT s Nemocnicí ještě čeká, na tahu je nyní Nova.

Kriminálka Anděl - Martin Stropnický | foto: archiv TV Nova

Trik, který vyšel s VyVolenými, podruhé nezabral. Prima svou ústřední novinku, soutěž Nic než pravda, spustila s náskokem před premiérami konkurence, ale dopadla neslavně, našla jen sedm set tisíc diváků. Teď bude mít pozici ještě těžší, neboť ode dneška startuje televizní podzim naplno.

Prima nyní sází na pokračování seriálů Velmi křehké vztahy a Ošklivka Katka; novou reality show pro svobodné matky Hledá se táta a talk show Veroniky Žilkové Pustit žilou ještě do programu nenasadila.

Hororový Roman Zach
Také Česká televize si schovává hlavní munici na později: premiérovou řadu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech začne vysílat až koncem září a nové díly Zdivočelé země - proslýchá se, že zdaleka nejlepší - teprve v listopadu. Nicméně hned od začátku spoléhá na Černou sanitku, cyklus moderních legend, fám a mýtů podle knih Petra Janečka, jenž začne ve čtvrtek dílem Stopař.

"Sám jsem spoustu těch příběhů už slyšel v různých verzích," přiznal Roman Zach, který cyklem provází v několika rolích. Vstupuje do hororově laděných hraných historek a pak se ptá odborníků, kolik je na nich pravdy.

Další zářijové novinky ČT mají spíše ráz publicistický nebo magazínový. Pondělní Vzkazy přinesou vždy monolog jedné osobnosti, ve středečním pořadu Zoom slibuje Ondřej Kepka zábavně laděné a zcela praktické rady pro amatérské filmaře a sobotní Kuchařská pohotovost "vaří na zavolání a na přání".

Na Nově detektivka a sitcom
Takže pro Novu zbývá hodně prostoru a také se jej rozhodla plně využít. Po včerejší Velké trojce, jež obstarala netypický úvod nových částí seriálu Ulice, zaútočí dnes večer další premiérou, seriálem Kriminálka Anděl. "Naše počáteční inspirace slovenským Městem stínů bude postupně stále volnější," říká šéf projektu Tomáš Feřtek.

. Slibný start - od seriálu k filmům

Černá sanitka, Kriminálka Anděl a Ulice: Velká trojka očima Mirky Spáčilové

Tvůrci slibují "klasicky přímočarou detektivku", případy založené na skutečnosti - začíná se čtyřnásobnou vraždou - a silnou hereckou sestavu v čele s Martinem Stropnickým. "Můj hrdina je vyšetřovatel posedlý svou prací, což není málo," naznačuje herec, že tentokrát půjde více o profesi než soukromí policistů. Jak říká Radek Bajgar, jenž má v Nově na starosti vývoj nových projektů: "Naší hlavní snahou bylo, aby to nevypadalo jako Detektiv Martin Tomsa."

. Novinky v TV

1. září
Kriminálka Anděl (Nova)
Dr. House IV. (Nova)
3. září
Zoom (ČT)
4. září
Černá sanitka (ČT)
Comeback (Nova)
5. září
Tudorovci II (HBO)
6. září
Kuchařská pohotovost (ČT)
7. září
Pojišťovna štěstí IV (Nova)
Neviňátka (Nova)
Památky na prodej (ČT)
10. září
Soukromé pasti (Nova)
Přísně tajné (Nova)
26. září
Nemocnice na kraji města III (ČT)

Čtvrtky Novy budou patřit skutečně zábavnému sitcomu Comeback, jemuž kralují Tomáš Matonoha coby padlá hvězda pop music a jeho bratr - tvrdý rocker v podání Martina Dejdara. A neděle obsadí v pořadí již čtvrtá série velkého televizního románu Pojišťovna štěstí. Představitelka hlavní role Kateřina Brožová prozradila, že příběh její postavy bude prý velmi košatý.

Vyzkoušíme všechno
"Zažije divoké chvíle, ovdoví, zůstane sama s miminkem a ze zámku se stěhuje do hrobníkova domku," líčí herečka. Také se prý hrdina Vojty Kotka ožení a na duo v podání Nárožný Bohdalová číhá nevěra.

Ačkoli na domácí původní seriály se Nova orientuje především, ohlašuje i novinky jiných žánrů. Na moderátorský post se vrací Pavlína Wolfová s talk show Neviňátka, v níž do obřích horkých křesel posadí netradiční hosty: malé školáky. "Ale nebude to pořad pro děti, nýbrž pro dospělé," upozorňuje.

Od příští středy představí Nova svou hlavní vlajkovou loď podzimu, volný cyklus samostatných televizních filmů Soukromé pasti. A také premiérový magazín ze společnosti nazvaný Přísně tajné, kde se v moderátorské dvojici po boku Jitky Kocurové vynoří herec Sagvan Tofi, jenž podle tvůrců "fakt není žádná vykopávka". Na rozdíl od pořadů Primy či taneční show StarDance, jež se na ČT vrátí s podzimem, nemá Nova na programu žádnou reality show. "Divák nemá rád moc novinek najednou, schéma je už takhle dost nacpané a Soukromé pasti potřebují prostor," vysvětluje ředitel Novy Petr Dvořák.

Nicméně v budoucnu se prý nevyhýbají žádnému žánru. V Bajgarově vývojové "laboratoři" právě zkoušejí nejrůznější nápady: další detektivky, komedie, seriály dlouhé i krátké, zábavné pořady, a dokonce i moderní typy pořadů kombinující dramatické a dokumentární prvky, zvané doku drama či doku soap. Což však neznamená, že úplně všechno se taky dostane až na obrazovku.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Lucie, postrach ulice a učitelka skejťáků totality

Z filmu Tohle není Kalifornie

Vůbec, ale opravdu vůbec nevadí, pokud případný zájemce o snímek Tohle není Kalifornie zaváhá, protože v životě nestál...

RECENZE: Co zbylo z Mužů v černém? Parodie na bondovku a povrchní humor

Záběr ze třetího pokračování Mužů v černém

Jestli Muži v černém 3 příjemně překvapili, pak startovní snímek nové série Muži v černém: Globální hrozba znamená...

VIDEO: Ženy i muži v záchranářské akci. Odstartuje seriál Linka

TV Prima spustila Linku

Ondřej Brzobohatý, Eva Leimbergerová, Sandra Černodrinská či Vladimír Kratina se představí v seriálu Linka, který...

Najdete na iDNES.cz