DO KINA: Proti Fantastickým zvířatům stojí fantastický Berlusconi

  6:52aktualizováno  6:52
Z osmi novinek se jedna těší na plné sály dětí a jedna na ctitele filmového umění. V prvním případě jde o snímek z kouzelnické říše Harryho Pottera Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, v druhém o Berlusconiho portrét od režiséra Paola Sorrentina.

Trikový příběh Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny pokračuje v souboji dvou čarodějů, které představují Eddie Redmayne a Johnny Depp. Přidá se profesor Brumbál, jehož hraje Jude Law.

Fotogalerie

Portrét skandálního magnáta a politika Berlusconiho nazvaný Oni a Silvio natočil uznávaný Paolo Sorrentino. Sedmdesátníka toužícího po návratu k moci ztvárnil Toni Servillo.

Thriller Balón čerpá z nedávné historie. Dvě východoněmecké rodiny postaví horkovzdušný balón, se kterým chtějí přeletět do západního Německa. První pokus nevyjde, při druhém už je jim na stopě policie.

Debutové drama Dívka líčí příběh o změně pohlaví. Hrdinka studuje baletní školu, ale zároveň se už od dětství cítí být chlapcem. Jenže na operaci si musí ještě počkat.

Pod názvem Sklep se hlásí nadnárodní projekt. Syn Američana a Francouzky narozený v Německu Jean-Marc Barr hraje v režii sevastopolského rodáka Igora Vološina otce dívky, která se jednoho dne nevrátí domů.

Koprodukční zázemí má rovněž experiment Touch Me Not, který propojil Rumunsko, Německo, Česko, Bulharsko a Francii. Autorka zkoumá trojici hrdinů, kteří touží po intimitě a současně se jí bojí. 

Maďarský Soumrak nasnímal László Nemes stejnou metodou jako svůj oscarový snímek Saulův syn. Tentokrát sleduje mladou ženu, která v Budapešti na počátku minulého století hledá minulost své rodiny.

Dokument Tomáše Bojara Mimořádná zpráva pozoruje jeden loňský den ve dvou zpravodajských redakcích. Tehdy měl Miloš Zeman oznámit, zda bude znovu kandidovat na prezidenta. Ukázky a komentář najdete na videu.

Autor:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Vždycky Dejvice! V novém seriálu hraje Trojan Spejbla a herci mají AIDS

Záběr z natáčení seriálu Zkáza Dejvického divadla

Jestli nyní platilo „Dycky Most!“, od 4. března převezme štafetu heslo „Vždycky Dejvice!“. V ČT odstartuje šestidílný...

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Ženy, pozor! Muži vám fušují už i do červené knihovny

Záběr z filmu Studnářova dcera

Leckdo si stýská, že obrazovka je samá krev, ale ve skutečnosti žánr krimi vede těsný souboj se sladkobolnou...

PRVNÍ DOJMY: Recyklovaný Kameňák. I reklamy jsou vtipnější a kratší

Ze seriálu Kameňák

Původní Kameňák čítal pět dílů včetně posledního Vánočního Kameňáku plus několik filmů o filmu, ale pořád to nestačilo....

Vždycky Dejvice! V novém seriálu hraje Trojan Spejbla a herci mají AIDS

Záběr z natáčení seriálu Zkáza Dejvického divadla

Jestli nyní platilo „Dycky Most!“, od 4. března převezme štafetu heslo „Vždycky Dejvice!“. V ČT odstartuje šestidílný...

Najdete na iDNES.cz