DO KINA: Klapzubáci se vracejí, budoucí Jan Žižka mizí Beze stop

  6:46aktualizováno  6:46
Osm premiér se na sklonku září hlásí o slovo, ale vyložený divácký hit mezi nimi znovu chybí. U rodinných výprav do kina má o víkendu asi nejvíce šancí animovaný sněžný muž Yeti.

Na americký nezávislý snímek Beze stop láká jméno Bena Fostera, který nyní v Česku točí Jana Žižku. Příští vojevůdce se představí jako otec dcery, kterou vychovává v lesích daleko od civilizace.

Z domácí tvorby se vymyká Domestik, který vzbudil rozruch už na karlovarském festivalu. Prvotina Adama Sedláka vypráví o sportovci, jehož manželství se rozpadá nejen kvůli kyslíkovému stanu.

Fotogalerie

S filmem Odborný dohled nad výkladem snu přichází Pavel Göbl. Pokračuje v příběhu tří bývalých politických vězňů, který začal v předešlém díle Odborný dohled nad východem Slunce.

Obnovenou premiéru v rámci osmičkových výročí zažije komedie Klapzubova XI., která v roce 1938 poskytla roli otce fotbalového týmu Theodoru Pištěkovi. 

Dvakrát se připomíná absolvent FAMU Goran Markovič, příslušník takzvané české školy jugoslávského filmu. Falsifikátor se odehrává v 60. letech a líčí padělatele lidumila, Turné vypráví o divadelním zájezdu za občanské války.

Horor Hell Fest: Park hrůzy zavede partu mladých do lunaparku, kde je místo zábavného strašení čeká pravá krev. Sériový zabiják v masce totiž do říše děsivých atrakcí skvěle zapadá.

Animovaná pohádka Yeti: Ledové dobrodružství obrací legendu o sněžném muži naruby. Právě kmen bílých chlupáčů totiž objeví existenci podivných tvorů s malýma nohama - tedy lidí. Ukázky a komentář najdete na videu.

Autor:

Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Koptashow, krycí jméno pro reklamu na StarDance

Z pořadu Koptashow

Co mají společného tanečnice Tatiana Drexlerová, sportovec Aleš Valenta a herec Jiří Dvořák? Přece StarDance, kde ona...

Případ Kursk, kde z tragédie ponorky vypustili roli sympatického Putina

Záběr z filmu Kursk

Vypjaté události, které popisuje premiérový snímek Kursk, přicházející právě do našich kin, se začaly odehrávat 12....

RECENZE: Jak Strážmistr Topinka vede do Beskyd Policejní akademii

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Seriál Strážmistr Topinka odvozený z Doktora Martina, který v pátek startuje v České televizi, je o jeden ovčí chloupek...

RECENZE: Cena za štěstí sešla na scestí. Ještěže se k Samotářům nehlásí

Vanda Hybnerová a Ivana Chýlková ve snímku Cena za štěstí

Ještěže první letošní domácí novinka kin Cena za štěstí upustila od původního názvu Děti samotářů, odkazujícího ke...

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

Další z rubriky

Zemřel filmový historik Miloš Fikejz, autor hereckých encyklopedií

Miloš Fikejz

Filmový knihovník, publicista, encyklopedista, historik a fotograf Miloš Fikejz zemřel na akutní leukémii. Na podzim by...

VIDEO: Příští Spider-Man se předvádí daleko od domova. Až v Česku

Z filmu Spider-Man: Daleko od domova

Tom Holland v roli komiksového Petera Parkera se vrátí do kin 4. července v premiérovém příběhu Spider-Man: Daleko od...

TELEVIZNÍ CENY: Ano, šéfová? Štiky? Která reality show vás loni bavila?

TELEVIZNÍ CENY iDNES.cz

Na portálu iDNES.cz pokračuje čtvrtý ročník televizních cen. Čtenáři mohou vybrat nejlepší český a zahraniční seriál,...

Najdete na iDNES.cz