Diskuse k článku

Do 22. hodiny jen cudné umění!

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vede správní řízení s Českou televizí pro podezření, že dvěma díly vysílanými před desátou večer mohla poškodit děti. V obou případech jde o umělecké pořady - záznam divadelního představení hry Obrázkáři a dvoudílný hudební dokument Nesmrtelný život a smrt Mikyho Volka, rokenrolového krále. Televize se bojí pokut, tvůrci cenzury.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Drson

2. trida obecne skoly
www.unitedcommand.com" target="_blank" rel="nofollow">Celou radu bych poslal na exkurzi do nejake sidlistni skoly. Mozna by se zdesili! Vyraz "polib mi pr****" patri k tem zdaleka nejmirnejsim, kterymi se zacci castuji... Tez by se dalo s uspechem pochybovat o tom, ze tyto deti v podvecer sleduji divadelni hru, pripadne dokument o Mikym Volkovi, spis sleduji nejakou estradu na Nove, pripadne jeste lepe nejaky super akcni film. A pokud rada jen slepe "vyklada" zakon, je na case jej trochu upravit. 
0/0
22.5.2002 17:26

misulena@seznam.cz

Pláču, pláču sůl!!
 A je mi zatraceně smutno, z toho, co Rada vymýšlí za nejapnosti. Její členové zřejmě vycházejí ze svého klášterního prostředí, když tak přísně soudí nad naprosto nezávadnými pořady. Je tolik a daleko šílenějších lákadel a svodů, které na naše děti číhají, že toto jako argument házím do pomyslného koše!! Jestli je ovšem smutná realita všedního dne závadná, tak můžeme naše děti vystřelit třeba na měsíc- tam k nim snad nic "závadného" nepronikne!!!!!!! Začneme jim zakazovat číst autobiografie umělců, které jsou si v mnohém podobné? A nebo jim je začneme líčit jako Potěmkinovy vesničky- nadané, chrabré a statečné??? Proč utíkat před pravdou, navíc tak citlivě vystiženou?? Není lepší si přestat hrát na slepou bábu a věci pojmenovávat vlastní jménem?
S čím to ta naše přečistá a ctnostná rada vlastně bojuje???
Michaela
0/0
22.5.2002 16:10

endy

???To snad neee!!! Au,to boli!!!
...jeste ze mame nekoho kdo dohlizi na nas "spravny nezavadny vyvoj"...Vazena rado POLIB MI PRDEL
0/0
21.5.2002 8:41

Milena

Slova, která se ocitla najednou na indexu se naprosto běžně vyskytují v některých zábavných pořadech, které se vysílají ve večerních hodinách, případně reprízují odpoledne. Těžko lze požadovat, aby tyto pořady byly ve vysílacím čase posunuty někam za 22.00 hodinu. Stejně jako u uvedených a stíhaných, pokud vulgárnost není samoúčelná a není nosným prvkem pořadu, je směšné se pokoušet o cenzuru či zákaz.
0/0
21.5.2002 7:09

Najdete na iDNES.cz