Z Čtyřlístku možná bude večerníček. Tvůrci byli hosty Za scénou

  17:57aktualizováno  5. dubna 11:25
Tvůrci komiksu Čtyřlístek dostali nabídku, aby se Fifinka, Myšpulín, Pinďa a Bobík stali hrdiny večerníčku, zaznělo v pořadu Za scénou. Definitivně rozhodnuto však ještě není. Fanoušci tak mohou 50. výročí slavného komiksu pro děti oslavit například v kině.

Druhý celovečerní film Velké dobrodružství Čtyřlístku tentokrát produkovalo samo vydavatelství časopisu, to znamená rodina Němečkových. “Film jsme si produkovali sami, aby bylo zajištěno, že bude stoprocentně vypadat tak, jak my sami chceme,” řekl Vít Němeček, syn kreslíře Jaroslava.

Fotogalerie

Na rozdíl od prvního filmu, tak ten nový neobsahuje product placement ani reklamy. “Příběhy pro film vybíral tatínek tak, aby byly rozmanité - jeden je sportovní, druhý tajuplný, třetí trochu sci-fi a končí to vánoční tematikou. Dokonce si je sám napsal a to je úplně ideální stav,” popisuje Němeček. Autorkou většiny scénářů však do své smrti byla Ljuba Štíplová.

Svérázného Bobíka znovu namluvil známý dabér Bohdan Tůma, hlas Jima Carreyho nebo Wesley Snipese. “Já na Čtyřlístku vyrostl a teď mě potkalo takové štěstí, že dabuju i svého oblíbeného hrdinu. To by mě ve snu nenapadlo. Jako malý jsem ještě netušil, jakým směrem se v práci vydám,” prozradil.

Za scénou

Za scénou je diskusní pořad, který vzniká ve spolupráci iDNES.tv, kulturní rubriky iDNES.cz a MF DNES. Divákům nabízí zajímavé hosty ze světa filmu, hudby nebo literatury (archiv pořadu najdete zde). Moderuje Monika Zavřelová.

Logo pořadu Za scénou

Hlas Bobíka hledal Tůma před lety společně s režisérem Michalem Žabkou. “Teď už mi stačí, když přijdu do studia, tam mi pustí, jak jsem jej namlouval minule a já se chytnu,” popisuje. A činí tak dobře, protože Němeček popisuje, jak už všichni v rodině při čtení komiksu slyší hlasy filmových protagonistů. “Základ je, aby vám bylo vždy dobře rozumět. Nezáleží na tom, jestli dabuju právě Snipese nebo Bobíka,” vysvětluje Tůma.

Němečkovým oblíbeným hrdinou je Myšpulín. “Protože byl tím vynálezcem, který dokáže vymyslet cokoliv. Nicméně Čtyřlístek je jednotné těleso, které funguje perfektně pohromadě a každá postavička znamená nějaký charakter,” vysvětlil.

Vít Němeček v tuto chvíli pracuje jako šéf rodinného vydavatelství Čtyřlístku. Kdo však naváže na kreslířskou práci jeho otce, prozatím není zcela jasné. “Poslední roky se snažím, aby Čtyřlístek zůstal stejný, ale také, aby tatínek měl méně práce. Člověk už nemá s postupujícím věkem tolik sil a je potřeba, aby tam byl někdo, kdo jej zastoupí,” říká.

Autor:

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

DO KINA: Fotbalu vládne Diego Maradona, africké savaně Lví král

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Ze sedmi novinek týdne se hned dvě dotýkají sportu, jmenovitě portrét fotbalisty Maradony a domácí dokument Letní...

VIDEO: Měkčí i tvrdší verze. Hynek Čermák vede revoltu v Národní třídě

Trailer k filmu Národní třída

Hrdina Národní třídy, jehož hraje Hynek Čermák, má nevybíravý slovník, rád se rve a kolem něj se dějí věci na hraně...

3Bobule. Do pokračování vinařské série namluvil několik vět i Postránecký

Tváře chystaného snímku 3Bobule

Herci Tereza Voříšková, Kryštof Hádek, Lukáš Langmajer či Michal Isteník stojí před kamerou komedie 3Bobule, která se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz