Úterý 13. dubna 2021, svátek má Aleš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 13. dubna 2021 Aleš

Seriál Kukačky končí, hlavní herci však přejdou do jeho druhé řady

  13:50
Rodinný seriál Kukačky, který v pátek skončí, si držel stabilní sledovanost nad půldruhým milionem diváků. Logicky tedy vznikne druhá řada. Ale o čem bude dál vyprávět, jestliže první série vyvrcholí odhalením záměny dětí?

David Novotný a Sabina Remundová v seriálu Kukačky (2020) | foto: © Česká televize

Ač Kukačky líčí osudy současných rodin se zaměněnými dětmi, kdežto První republika rodinnou ságu meziválečných let, jedno mají společné. Vznikly mimo ČT, v nezávislé společnosti Dramedy, která se chová jako zahraniční producenti. 

To znamená, že její tým projekt vyvíjí od začátku do konce, od námětu přes koncept, atmosféru, obsazení i vedení herců až po finální střih – a za výsledek, který televizi slíbila, nese také odpovědnost. Právě způsob práce v Dramedy považuje producent Filip Bobiňski za příčinu úspěchu Kukaček. 

„Snažili jsme se udělat vše, jak nejlépe to v daných výrobních limitech šlo. Chtěli jsme takzvaně herecký seriál, kde diváci budou silně napojení na postavy a jejich emoce. Strávili jsme hodně času hereckými zkouškami, zvolili jsme způsob snímání a střihu, který takové interpretaci napomáhá, citlivě jsme pracovali s hudbou, hledali jsme civilnost, autenticitu. Nakonec jsme ve střižně měli pocit, že to funguje. Takže ač se odezva diváků nedá přesně odhadnout, doufali jsme, že vzhledem k tématu a pojetí by se Kukačky měly líbit,“ líčí producent.

Nicméně poslední díl divákům slibuje, že „konečně vyjde pravda najevo“. O čem tedy mohou tvůrci vyprávět dál v pokračování Kukaček? „Ano, na konci první série se dozvíme, jak to bylo se záměnou novorozenců. Ale lidé se na Kukačky dívají kvůli tomu, co se děje mezi postavami seriálu. Jací jsou to lidé, co reprezentují. Zachycujeme na nich charaktery, vzorce chování, životní momenty, hodnoty, nad kterými třeba stojí za to se zamyslet. Záměna dětí je zápletka, která hrdiny dostává do situací, kde se mohou projevit. Ale hlavním tématem seriálu je rodičovství, tomu se budeme věnovat dál,“ naznačuje Bobiňski děj druhé řady, zaměřené na mezigenerační vztahy. 

V popředí nadále zůstanou obě ústřední rodiny první série, protože záměna dětí se podle tvůrců dobře vyřešit nedá, i když se o to všichni budou snažit. Vrátí se rovněž představitelé hlavních rolí s tím, že některé postavy pozná divák blíže, a zatím se počítá i se stejnými dětskými herci, byť přesný termín natáčení ještě není známý.

První řada Kukaček zažila ostrý křest covidovým rokem. Podařilo se ji dotočit loni v létě, po nucené jarní pauze a poté, co se práce na tři týdny zastavily kvůli koronavirové nákaze jedné z klíčových hereček. „Naštěstí to nebylo vážné a nikdo další se nenakazil,“ vzpomíná Bobiňski, nicméně přiznává, že pandemie zavinila také v Dramedy velké posuny i ztráty.

Seriál Kukačky

Jeden z projektů plánovaných pro ČT na letošek se odložil s předběžným datem vysílání až v roce 2024, zkomplikoval se též vývoj mezinárodních produkcí, které již měly zajištěné financování.

„Naštěstí filmově ztvárněné příběhy diváci chtějí pořád, ne-li více, a zdá se, že přijdou nové příležitosti doma i v zahraničí, takže do budoucnosti se dívám s nadějí,“ tvrdí a dodává, že je na všechny profesionály filmového průmyslu v Česku hrdý, protože se chovají nanejvýš zodpovědně. 

„Od začátku krize se ve štábech hodně testuje a dodržují přísná hygienická pravidla. Kdyby se včas zavedla stejně i v jiných oborech, věřím, že bychom epidemii zvládli mnohem lépe,“ tvrdí Bobiňski, který zároveň zasedá v představenstvu Asociace producentů v audiovizi.

Společnost Dramedy v Kukačkách takříkajíc přehodila výhybku, dosud pěstovala spíše retroseriály včetně Vyprávěj. Šlo v současném příběhu jen o výjimku? „Fakt, že jsme v posledních letech dělali dobové nebo historické seriály, vycházel z toho, že jsme je v dané chvíli považovali za to nejlepší, co právě můžeme divákům nabídnout. Ale na témata, která připravujeme, se podle časového určení nedíváme. Máme ve vývoji látky jak současné, tak dobové. Pokud se nám podaří je zafinancovat, budeme se snažit dělat projekty s vysokou tvůrčí ambicí, které mohou být zajímavé i pro zahraniční distribuci,“ shrnuje strategii firmy, která se Dramedy viditelně osvědčuje.

Přinejmenším v očích publika: jak Kukačky, tak třetí řada První republiky patří totiž mezi nejvýše hodnocené seriály ČT v kategorii divácké spokojenosti. Kronika Vyprávěj získala vedle řady trofejí v anketě TýTý také prestižní producentské ocenění Zlatá nymfa na mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu. I když veškeré zásluhy se pak obecně připisují Kavčím horám, které seriály z nezávislé dílny odvysílají.

  • Nejčtenější

Zemřel britský herec Paul Ritter. Hrál v Harry Potterovi či Černobylu

Zemřel britský herec Paul Ritter, který se objevil například ve filmu Harry Potter a Princ dvojí krve nebo nedávném...

RECENZE: Boží mlýny aneb když v Expozituře řádí čeští Avengers

Šestidílná série České televize Boží mlýny slíbila žánr krimikomedie. Ovšem z jedné strany ji sráží publicisticky...

POSLEDNÍ DOJMY: Seriál Zločiny Velké Prahy vrátil do hry eleganci

Závěrečný díl dobového krimiseriálu Zločiny Velké Prahy sledovalo přes půldruhého milionu diváků. V datech peoplemetrů...

Kvůli konci Zaorálka na kultuře bombardují profesní spolky vládu dopisy

Rozporuplné reakce vzbuzují informace o výměně ministra kultury. Několik asociací adresovalo dopisy premiérovi Andreji...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jednání bylo arogantní, chceme svého odborníka, vzkazují divadla Babišovi

Asociace profesionálních divadel odmítá diskriminaci kultury a chce, aby byla vnímána se stejnou vážností jako třeba...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

První romské dítě, které skončilo v babyboxu. Romové zuří, matka ho chce zpět

Premium Je to příběh 217. dítěte, které babyboxy zachránily a prvního romského dítěte, které se v babyboxu ocitlo. Matka...

Fiala politiku dělat neumí a důsledky jsou tragické, hodnotí Klaus dnešní ODS

Premium Za deset dní oslaví ODS třicáté výročí svého vzniku. MF DNES požádala jejího zakladatele Václava Klause, aby...

  • Další z rubriky

Prokleté role. Co zažívají herci, když si je diváci spojí s postavou

Premium Je až fascinující, kolik lidí nedokáže racionálně odlišit osobnost herce od jeho postavy. Takovou sílu má televize....

RECENZE: Superhrdinky bez chemie. Thunder Force chybí akce i humor

Polidštit superhrdiny. O to se snaží nová komedie Thunder Force, která od páteční premiéry kraluje sledovanosti na...

TELEVIZIONÁŘ: Dva vrazi a jedna dozorkyně. Tak se utíká z vězení

Útěk z vězení v Dannemoře, který startuje v neděli na stanici ČT art, má na filmařském kontě pěknou řádku trofejí, v...

Po dokumentu s Vémolou se chystá hraný film z prostředí bojových umění

Chystaný celovečerní film z prostředí bojových zápasů získal strategického partnera, společnost Oktagon, která...

ZE ŽIVOTA: Gábina propojila dospělácký svět s tím dětským. Přečtěte si její příběh
ZE ŽIVOTA: Gábina propojila dospělácký svět s tím dětským. Přečtěte si její příběh

Gábina Hrdina (37 let) je hrdou matkou dvou dětí – Zoe (9 let) a Vincenta (7 let). Mezi její koníčky patří hudba, tanec, zpěv a pozitivní lidé....

Kuchyň mají na terase. Šílený plán mladých manželů je geniální

Honza a Katka se po svatbě nastěhovali do domu svých prarodičů. V patře, které obývají, jim však chybí kuchyň. A tak...

Jak často se nakazí již očkovaní? Důkladná studie dala skvělé výsledky

Americké středisko pro kontrolu nakažlivých nemocí (CDC) ve svém časopise vydalo průběžné výsledky studie, která je...

Princ Harry se vrátil do Británie na pohřeb dědečka, karanténu nestihne

Britský princ Harry přiletěl z Los Angeles na pohřeb svého dědečka prince Philipa. Na letišti Heathrow ho v neděli po...

Pohřeb prince Philipa se bude konat 17. dubna, Harry dorazí bez Meghan

Buckinghamský palác oznámil, že pohřeb zesnulého prince Philipa se bude konat 17. dubna. Zároveň potvrdil, že princ...

Podstoupím úpravu prsou. Není čas cvičit a chroustat mrkev, říká Kalivodová

Andrea Kalivodová (43) se svěřila s tím, proč se rozhodla podstoupit remodelaci prsou. Operní pěvkyně v rozhovoru pro...