Diskuse k článku

ČT bude znovu vyplácet reprízné

Česká televize znovu začne platit účinkujícím za reprízy. Takzvané reprízné zrušila v rámci úsporných opatření loni. Nyní se dohodla s Hereckou asociací, že za každé opakování bude vyplácet účinkujícím osm procent z jejich honoráře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Stone_Pilot

Zajímavé
Doteď jsem si myslel, že to v televizní a filmové branži funguje tak, že se tvůrci s producentem domluví před natáčením, zda dostanou jednorázový honorář nebo např. menší (v extrému žádnou) částku + následné podíly ze zisku, poplatky za opakování, prodej videokazet apod.
Takové to paušální kasírování x% z každého opakování mi silně zavání praktikami OSA a to se mi nelíbí. Herci jsou snad dospělí a mají si své zájmy bránit při podpisu smlouvy a ne dodatečně vyskakovat.
0/0
15.2.2005 21:13

Maxx-IP

OSTRÝ PROTEST!
Tímto co nejdůrazněji protestuji proti hanobení a diskriminaci slováckého etnika na Moravě! V reklamně firmy Mansfild vystupuje Z.Izer v slováckém národním kroji, zakopne a padá. Co tím chtěli autoři říci je jasné: Chtěli zesměšnit obyvatele jižní Moravy a vyvolat proti nim nenávistné vášně.
Proto žádám, aby reklama byla stažena, tvůrci se všem obyvatelům Slovácka omluvili a vyplatili jim odškodné.
0/0
15.2.2005 16:04

Maxx-IP

Re: OSTRÝ PROTEST!
Dodatek: Odškodné by měli zaplatit i nám všem, jejichž národního cítění se to dotklo. Aspoň 100 000 eur každému. To by bylo kolo štěstí!
0/0
15.2.2005 17:59

pressEU

No konočně !!!!!!!!
Autorská práva přece nemohou být poškozována. Již delší čas jsem na tutu skutečnost upozorňoval.
0/0
15.2.2005 15:36

zlejcitron

"Umělci"=upíři
Soudruzi herci,ktří pomáhali bolšounům prznit národ by měli státu naopak  platit nebo sedět v kriminále.Státní vládní TV by jistě ušetřila kdyby nerozhazovala např. na pochybnou organisaci "Člověk v tísni",jejíž boss si jezdí v luxuních fárech,chodí vpředražených oblecích a  pod.Ať jde nejen on ale iTV příkladem a zřeknou se luxusních výhod.pak přestanou být jen a jen pijavicemi.
0/0
15.2.2005 13:29

itchy

Zbytečnost
nevím z jakého důvodu by se mělo vyplácet reprízné, herec přece za svou práci zaplaceno dostal. Když řemeslník položí podlahu, tak taky za každý průchod nedostává zaplaceno znovu. To se jim to vyplácí z našich konces. poplatků, z cízího krev neteče....:-((.
0/0
15.2.2005 13:11

Swooppy

..a jaký rozdíl je mezi...
..komerční televizí a Českou televizí...jakto že na jedné televizi reprízné nevyplácejí a na druhé televizi to musí a ještě jsou pod tlakem?Tomu nerozumím.To jsou ty peníze co si herci vydělají tak velké od soukr. tel. ,než peníze i s reprízným od VP televize?To by mě tedy zajímalo kolik Nova vyplatila za her. výkony třeba u takového stupida ser. Poj. štěstí.A tam reprízné nechtějí?A co staré filmy které soukr. tel vysílají.Tam se reprízné neplatí?Jeden se až diví,kolik věcí je divnýcvh v tom království "Dánském"...
0/0
15.2.2005 13:09

Wulpes

TT
No není se divit, když zrovna TT hraje asi v polovině všech českejch seriálů a zrovna vopakujou ten nejdelší, kde hraje zubaře. No a vona ta švejkovská hospoda u Pavláku taky neni furt zrovna narvaná.....
0/0
15.2.2005 13:08

Najdete na iDNES.cz