Při loučení Přátel tekly slzy. Hrají dál, už každý sám

  7:27aktualizováno  7:27
Prý si ohromně padli do noty. Prý se strašlivě hádali. Kolem Přátel se vytvořila spousta legend, za jedinou lze dát ruku do ohně. Ačkoli všech šest hrdinů hraje dál, stín své tehdejší slávy nikdo nepřekonal. Co dělají dnes?

Matthew Perry, Jennifer Anistonová, David Schwimmer, Courteney Coxová, Matt LeBlanc a Lisa Kudrowová v seriálu Přátelé (1994) | foto: © Warner Bros. Television

Jennifer Anistonová na filmovém festivalu v Torontu (8. září 2014)

Jennifer Anistonová na filmovém festivalu v Torontu (8. září 2014)

Jennifer Anistonová
45 let, představitelka Rachel
Herečka, která začínala fotografickými akty a živila se jako číšnice, skočila díky seriálu rovnou do  hollywoodské první ligy. Je z celé šestice asi nejslavnější, ale taky nejvíce  omezená neměnnou hereckou škatulkou. Role jí nechybějí, jenže se točí v bludném stereotypu romantických komedií: Exmanželka za odměnu,  Až tak moc tě nežere, Láska na druhý pohled.

Loni bavila ve filmu Millerovi na tripu, letos se vrátí v pokračování  Šéfů na zabití. Platí ji slušně, za film Marley a já dostala osm milionů dolarů a konečně se vyléčila z rozvodu s Bradem Pittem. "Všichni se ptají, jestli jsme šťastní, a já říkám – Dejte nám čas. Jsme spolu dva roky, což v Hollywoodu znamená navždy," říkala Anistonová po dvou letech od svatby. "Navždy" jim vydrželo pět let.

Courteney Coxová (Hollywood, 11. dubna 2011)

Courteney Coxová (Hollywood, 11. dubna 2011)

Courteney Coxová
50 let, představitelka Moniky
Na rozdíl od Anistonové změnila typ rolí razantně, dala se totiž mimo jiné na horory. Zahrála si novinářku v sérii Vřískot, což ji prý obrovsky bavilo, objevila se v Řezníkovi. Rozvedla se, její bývalý manžel David Arquette podniká v nočních stripýzových klubech, zatímco ona právě teď vozí po mezinárodních festivalech svůj režijní debut nazvaný Just Before I Go. Proslula smyslem pro komiku, ale tvrdí, že její humor má "z velké části původ ve strachu".

Lisa Kudrowová odjíždí z večeře s bývalými kolegyněmi ze seriálu Přátelé...

Lisa Kudrowová odjíždí z večeře s bývalými kolegyněmi ze seriálu Přátelé (Hollywood, 16. července 2014).

Lisa Kudrowová
51 let, představitelka Phoebe
Zářná výjimka v hollywoodské společnosti, pokud jde o soukromí. Vegetariánka, která ve své roli z Přátel odnosila a porodila syna, žije stále s týmž manželem, Michaelem Sternem, jenž pracuje v reklamě.

Podobně jako její kolegyně se objevila v seriálu Město žen, občas přijme filmovou nabídku, nedávno se připomněla v komedii Sousedi. Příští rok ji čeká  nový seriál Tribeca, který napsal a režíruje  Steve Carell. Prohlašuje, že diváci v ní stále vidí Phoebe a že ji to ani nepřekvapuje, protože při natáčení Přátel prý "všichni vložili do vzájemných vztahů víc sil než do vlastního manželství".

Matt LeBlanc (18. prosince 2013)

Matt LeBlanc (18. prosince 2013)

Matt LeBlanc
47 let, jeho hrdinou byl Joey
Jediný z šestice, kterému se s koncem Přátel dostalo privilegia, že mohl v roli pokračovat. Na tělo mu ušili sitkom Joey, ale třebaže vyloženě nepropadl, zázrak už se neopakoval. Poté se herec uplatnil v seriálech Epizody či Terapie online, letos ve filmové komedii Lovesick.

Muž, který svou dráhu začal v modelingu, je rozvedený, věnuje se osobním zálibám od rychlých motorek po tři psy. A když vzpomíná, přiznává: "Čtyři roky jsem nekouřil, ale poslední dva týdny natáčení Přátel jsem začal zas, protože jsme věděli, že náš společný čas se chýlí ke konci, a to byla spousta mokrých papírových kapesníků."

Matthew Perry (7. října 2013)

Matthew Perry (7. října 2013)

Matthew Perry
45 let, představitel Chandlera
Jeden z nejvýkonnějších herců Přátel. Už tehdy souběžně stihl natočit romantickou komedii Jen blázni spěchají nebo dva díly akční komedie s Brucem Willisem Můj soused zabiják. Po Přátelích nastoupil do jiných úspěšných seriálů, jako je Studio 60 či Dobrá manželka, nyní chystá pro příští rok další, opět komediální seriál. Je pověstný milostnými avantýrami a s oblibou opakuje, že už v dětství se naučil získávat náklonnost žen tím, že je rozesměje.

David Schwimmer (Cannes 2012)

David Schwimmer (Cannes 2012)

David Schwimmer
47 let, představitel Rosse
Byl vůbec prvním, koho do Přátel obsadili, a prohlašuje, že se také zasloužil o společné tažení za vyšší honoráře. "Řekl jsem – Pojďme jednat o penězích společně, pro seriál je každý z nás stejně důležitý a finanční rozdíly by mohly vnést do práce rozbroje."

Po konci Přátel se vydal i mimo komediální sféru, objevil se například ve válečné kronice Bratrstvo neohrožených, propůjčuje hlas animovaným postavičkám včetně žirafy v sérii Madagaskar. Nejnověji má jednu z hlavních rolí ve filmu Uchazeči a v americko-izraelském seriálu Nevratné.

Nejčtenější

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Když je Rambo sám doma, má poslední ránu i poslední slovo

Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Poslední krev

Teprve v pátém dílu série si mohl válečný veterán z Vietnamu vychutnávat v penzi poklidu venkova po boku přátel, jenže...

PRVNÍ DOJMY: To se ví, že to má být zábava. Ale pozor, tady se lže

Aleš Háma a Halina Pawlowská v pořadu To se ví

Falešné zprávy, zavádějící titulky, nebo naopak neuvěřitelné, přesto pravdivé fotografie glosují Halina Pawlowská a...

Další z rubriky

DO KINA: Pánskou jízdu diktují Marek Vašut, Brad Pitt a navrch Rambo

Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Poslední krev

Mezi pěti novinkami týdne jsou zastoupeny různé žánry od sci-fi přes akční či animovaný film až po romantickou komedii,...

VIDEO: Festival Ji.hlava slibuje velkou přehlídku erotiky v dokumentu

Velká přehlídka erotiky v dokumentu 2

Nesoutěžní součástí 23. mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, který se koná 24.–29. října, je velkou...

RECENZE: Neumím želet, tvrdí Jiří Suchý. Pro Sommerové dokument tím líp

Z natáčení snímku Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

Celovečerní dokument Jiří Suchý – Lehce s životem se prát, který natočila Olga Sommerová, vstupuje do kin s diváckou...

RECENZE: Když je Rambo sám doma, má poslední ránu i poslední slovo

Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Poslední krev

Teprve v pátém dílu série si mohl válečný veterán z Vietnamu vychutnávat v penzi poklidu venkova po boku přátel, jenže...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz