Čeští filmaři míří do Číny. S milionářem Budařem a „bordelmamá“ Brožovou

  10:44aktualizováno  10:44
Přesně za týden má premiéru jeho druhý ambiciózní snímek, drogové Piko, režisér Tomáš Řehořek už nicméně pilně pracuje na dalším filmu. Má se jmenovat Czechmademan a vychází z příběhu skutečného českého byznysmena. Serveru iDNES.cz to prozradila mluvčí snímku Dana Voláková.

Kateřina Brožová si v novém snímku Tomáše Řehořka zahraje majitelku nevěstince. | foto: Petr Jirkl

"Měla by to být černá komedie o 'dítěti' našeho věku. Americký sen po česku," přibližuje film Voláková s tím, že hlavní roli svěřil Řehořek Janu Budařovi. Natáčet se má od listopadu.

Originální příběh vznikl na základě vyprávění současného českého multimilionáře, který za svým cílem došel nikoliv přes tunely, zakázky a neprůhledné vazby, ale velmi svéráznou "švejkovského" cestou. Z pozice otloukánka z chudé rodiny alkoholika se totiž dostane až na post krále internetových domén: už jako kluk totiž pochopí, že spolehnout se musí jedině sám na sebe.

Ceny Anděl - Ota Klempíř

Oto Klempíř (na cenách Anděl): doposud byl známý především jako hudebník.

Z natáčení filmu PIKO - režisér Tomáš Řehořek

Z natáčení filmu PIKO - režisér Tomáš Řehořek v akci.

Totalitou 80. let kličkuje nepříliš vzorově a přelomový listopad prožije rovněž nezvykle - mezi blázny v léčebně. "Po revoluci už 'to jede' - nahoru i dolů, do Německa a zpátky. Na Pankrác a zpátky. I do Číny a zpátky. Vše je tak snadné, až je to k smíchu," vypráví Voláková.

Hurá do Číny

Producentská společnost NOGUP agency nejprve pořídila kamerový záznam téměř dvouhodinové zpovědi zmíněného byznysmena. Ta zaujala mladého talentovaného režiséra Tomáše Řehořka.

Pro film pak vyprávění zpracovali spisovatel Milan Bukovecký a debutující scenáristé Jiří Hubáček a Oto Klempíř. Ten je známý především z působení v hudební skupině J.A.R.

Vše o filmu Lidice na iDNES.cz

Originální podívanou slibuje rovněž kamera Antonia Riestry, který se podílel mj. na slavných filmech Amores Perros od Alejandra Gonzáleze Innáritu, Frida od Julie Taymor a na českých dramatech Normal a Lidice.

Czechmademan se odehrává nejen v tuzemských reáliích, natáčet se bude kromě Mnichova i ve vzdálené Šanghaji a hlavní představitel Jan Budař se dokonce bude muset naučit čínsky. Ale nejen kvůli tomu se dá předpokládat, že role Jakuba bude pro Budaře divácky neočekávaná.

MFFKV 2010 - zakončení festivalu: Jan Budař

Další herecké obsazení je ve fázi kamerových zkoušek. Celé dva dny jsou věnovány castingu pro výběr představitelky Číňanky Sharon a v nečekané roli se ve filmu objeví také Kateřina Brožová coby majitelka nevěstince.

První klapka filmu padne 7. listopadu na dostihovém závodišti v Chuchli, kde se koná poslední dostihový den letošní sezóny. Do Chuchle (a nejen tam) se tvůrci a štáb vrátí ještě jednou, a to v rámci hlavního natáčení, které bude zahájeno o týden později. Premiéra je plánována na konec dubna 2011.

Autor:

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Zemřel herec a dabér Petr Oliva. Hlasu Pierra Richarda bylo 75 let

Petr Oliva

Pět dní před svými 76. narozeninami zemřel herec a dabér Petr Oliva. Oznámilo to Divadlo Radka Brzobohatého. Oliva mimo...

Českou stopu v Teorii velkého třesku podporuje představitelka Amy

Mayim Bialik jako Amy Farrah Fowler v seriálu Teorie velkého třesku

V americkém seriálu Teorie velkého třesku, jehož závěrečnou řadu nyní vysílá Prima Cool, se občas objevují odkazy k...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

Filmový Freddie Mercury je hit „zbytku světa“, rekordy neláme

Záběr z filmu Bohemian Rhapsody

V Česku i na Slovensku ovládl loni návštěvnost kin. Jak si Bohemian Rhapsody, životopis Freddieho Mercuryho ze skupiny...

Další z rubriky

VIDEO: Od Hitlera po Sheldona. Jak se Česko proslavilo nejen v seriálech

Sheldon Cooper v seriálu Teorie velkého třesku s českou a slovenskou vlajkou

Sheldon Cooper v seriálu Teorie velkého třesku opakovaně vytahuje reference k české historii. A zdaleka není sám. Stopy...

VIDEO: Královské sestry, kry a sobi. Vrací se Ledové království

První ukázka z filmu Ledové království 2

Princezny Anna a Elsa se vydají hluboko do lesů, aby vypátraly záhadnou minulost vlastní říše. Tak mlhavě tvůrci...

TELEVIZIONÁŘ: Anthony Hopkins jako pivní magnát si únos vychutná

Anthony Hopkins ve filmu Únos Freddyho Heinekena

Neexistuje nic, co by Anthony Hopkins nezahrál, neřkuli zahrál špatně. Tudíž i v titulní roli Únosu Freddyho Heinekena...

Najdete na iDNES.cz