Česko objevuje reality show

  9:02aktualizováno  9:02
Všechny české stanice, až dosud opatrně zdrženlivé vůči světové módě takzvaných reality show, se rozhoupaly a zkusí to také. I když zatím "po našem", v měkčí, vlídnější podobě, než jakou na Západě zastupují pořady Velký bratr či Kdo přežije? Na domácí půdě půjde hlavně o lásku a o krásu.

Předskokanem je opět Nova. Po takřečené "castingové" variantě, kterou zastupovala soutěž Česko hledá SuperStar, odstartovala verzi "seznamovací" - hru Milionový pár.

Přilákala na pět set zájemců, z nich porota právě vybírá dvanáct žen a dvanáct mužů do pětatřiceti let, ochotných strávit společně čtrnáct týdnů pod stálým dohledem kamer v jednom penzionu.

Ve dvojicích, jež určí pro každý díl los, budou plnit úkoly a živě se pak jednou týdně představí publiku, které je podobně jako v SuperStar bude kolo od kola vyřazovat. Zbylý muž a žena utvoří pár, jenž získá půl milionu hned, půl milionu po roce manželství.

Kdo přišel do konkurzu? Kupodivu žádní ztracenci, ale vesměs přitažliví lidé, kteří se dušovali, že jim nejde o peníze ani o sňatek. Smysl pro dobrodružství, adrenalin, hravost, zvědavost - to jsou motivy, které vesměs opakovali. "Sami jsme zvědaví, co to udělá s diváky," přiznává autor námětu a scénáře Evžen Gogela, že s pořadem bez zahraniční licence vstupují na pole neorané.

Prima se přidá
Ve chvíli, kdy Nova už vybírala hráče, Prima ještě o svém vstupu na půdu reality show přísně mlčela.

Podrobnosti sice dosud tají, nicméně už potvrdila, že půjde také o "seznamku" prostřednictvím obrazovky. "Pro podzimní vysílání připravujeme interaktivní seznamovací reality show Balírna, která bude zaměřena především na mladší publikum. Ale nezačneme od září, nyní jsme v závěrečné fázi příprav," naznačila mluvčí Primy Jana Malíková.

Za krásou do ČT
Ani Česká televize už nad "podívanou ze skutečnosti" neohrnuje nos, byť připravovaný projekt Největší Čech se tomuto žánru jen blíží a také pořad Vypadáš skvěle!, který v září startuje, stojí na hraně reality show a magazínu o životním stylu.

Podstata je podobná jako v řadě časopisů. "Úplně obyčejné lidi, ženy i muže, mění hvězdný tým odborníků. Kadeřník, vizážista, stylisti zaručí dokonalou profesionální péči," vysvětluje autor a průvodce pořadu Petr Lesák.

Lidé, kteří se přihlásí a budou k proměně vybráni, poodhalí divákům své soukromí. Poté navštíví "továrnu na krásu", veškeré vylepšování komentuje porota, která proměnu sleduje v přímém přenosu na velké obrazovce.

Své štiplavé poznámky kromě odborníků prý připojí i kamarádi a příbuzní hosta. "Pro diváky bude zajímavé, jestli adept krásy vydrží tuhle kritickou sprchu až do konce," věří Lesák.

Autoři: ,

Nejčtenější

Marvel ohlásil nové filmy. Thor bude žena, ukáže se Blade i Angelina Jolie

Herečka Natalie Portmanová na festivalu Comic-Con (21. 7. 2019)

Společnost Marvel oznámila novou várku filmů a seriálů. Do komiksového světa přilákala Angelinu Jolie, která se objeví...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Další z rubriky

Kdepak lyže, jenom tu chodíme. Jiří Bartoška točil Šťastný nový rok

Emília Vášáryová a Jiří Bartoška představují film Šťastný nový rok

Jiří Bartoška s oblibou prohlašuje, že po sedmdesátce už se stal hercem výhradně „rovinovým“, ideálně kavárenským, tedy...

Nový Lví král zabral. Z čela návštěvnosti našich kin vyhnal Spider-Mana

Záběr z nového zpracování Lvího krále

V čele víkendové návštěvnosti českých kin vystřídal další kapitolu filmové série Spider-Man: Homecoming snímek Lví král...

Avengers se stali nejvýdělečnějším filmem všech dob. Překonali Avatara

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Americký snímek Avengers: Endgame, který završuje ságu z epického světa marvelovských superhrdinů, se v neděli stal...

Najdete na iDNES.cz