Diskuse k článku

Černý jestřáb sestřelen nad Mogadishem

Tvůrce Gladiátora, Hannibala či snímku 1492: Dobytí ráje Ridley Scott vysílá na videokazety a DVD svůj další režijní počin. Je jím válečné drama Black Hawk natočené podle skutečných událostí, v české distribuci nazvané Černý jestřáb sestřelen. Hlavní role vojáků ztvárnili Josh Hartnett, Ewan McGregor a Tom Sizemore.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Rudolf Kramář

STRAŠNÉ
Ten film je strašný, nejde o to, že se tam řežou od začátku do konce, což je mimochodem skvěle natočeno, ale o vklínění nesnesitelného amerického nacionalismu a hloupostí ve formě vedení útoku. Natočit film vpodstatě o neschopném veliteli je opravdu kravina. Ten film neni víc, než obrovské zklamání....
0/0
22.2.2002 18:48

Jan Honza Novotný

Somálci jsou lidé jako my
Mám řadu somálských přátel a jsou to moc príma lidi, kteří to nemají v životě vůbec jednoduché! Primitivové jako vy, Václave Kabáte, jim nesahají ani po kotníky. J. H. N.
0/0
22.2.2002 18:41

Vaclav Kabat

Uz jsem to tady v irsku videl...
je to perfektni film.. vtahne do deje .. budete rozhodne chtit ty somalce postrilet za ty vojaky tam
0/0
19.2.2002 16:14

Petr

Re: Uz jsem to tady v irsku videl...
Já asi nebudu chtít nikoho postřílet, Václave, nejsem totiž naštěstí typický občan USA a do kina nechodím zahalen do vlajky s hvězdami a pruhy.
0/0
19.2.2002 16:31

Vaclav Kabat

Re: Re: Uz jsem to tady v irsku videl...
tvuj problem..
 
znas to .. kdo neni s nami, je proti nam? a uprimne s veskerym pochopenim pro somalce a ty zaporne hrdiny o kterych ten film je, mistni Adolfy Hitlery podporovat asi nebude dobre co? Nebo jsi proti?
0/0
19.2.2002 16:35

barbudo

Re: Re: Re: Uz jsem to tady v irsku videl...
A kdo že je ten Adolf, který určí, kdo bude žít a které národy budou vyhubeny? Perlička z (jistě nenáviděné) historie: Skutečného Adolfa Hitlera k moci přivedly také americké peníze. Jedním z největších sponzorů byl i jistý Prescott Bush. Čistě náhodou dědeček dnešního Vůdce Zeměkoule.
0/0
19.2.2002 17:36

Jacques

Re: Re: Re: Re: Uz jsem to tady v irsku videl...
No američani Dosadili Hitlera ,Sadamma platili Arafatovi a Ladinovi... A kdo poslal penízky stávajcímu prezidentovi francie na jeho kampan´? Bylo to pár milionů franků. Že by sám kolega diktáto Sadam... No jo je to tak. Myslim, že politici si nemaj co vzčítak. Jinak ten film je naprosto úžasnej.Ale když si člověk uvědomí co se tam dělo tak je to dost hrozný...
0/0
4.5.2003 11:20

Petr

Re: Re: Re: Uz jsem to tady v irsku videl...
Jen prostě nemám rád patetické filmy o neohrožených, nejlepších, nejspravedlivějších, nejvtipnějších, nejhezčích a nejhrdějších vojácích z nejdemokratičtější, nejbohatší a vůbec té nejlepší země světa ... A už vůbec nehodlám desetkrát v jednom filmu zírat se slzou v oku na americkou vlajku. A Václave, já jsem mluvil pouze o filmu, tak z toho hned nedělej politiku a nepleť sem jakési somálské Hitlery. Přeji ti mnoho dalších příjemných filmových zážitků.
0/0
19.2.2002 17:46

Luděk Zadražil

Re: Re: Re: Re: Uz jsem to tady v irsku videl...
A to je právě ono. Tento film má s americkým patriotismem, patosem a slzou v oku velmi málo společného. Ostatně, napůl zdecimované američany, jejichž velení neodhadlo tvrdý odpor Somalců, vytáhnou ze srabu Pakistánské jednotky OSN. Ten film je hlavně o tom, že uprostřed pekla zkrátka není čas se nadechnout a odpočinout si.
0/0
25.2.2002 16:45

Najdete na iDNES.cz