Ceny TýTý provětraly nudu jistot. A vyhrály

  5:41aktualizováno  5:41
Nejsledovanějším sobotním pořadem se stal přenos z udílení TýTý, anketních cen Týdeníku Televize pro nejoblíbenější tváře a pořady obrazovky. Na Nově jej vidělo 1,7 milionu lidí.

TýTý 2007 - herečka Hana Maciuchová a zpěvačka Lucie Bílá | foto: Dan MaternaMF DNES

Oč přišli ti ostatní? Kupodivu o překvapení, neboť s výjimkou zpěváků stálí vítězové ostrouhali, a o docela slušnou zábavu, protože po letech tápání se povedlo postavit příjemný moderátorský pár.

TýTý 2007: zleva Dalibor Gondík, Tereza Kostková a Yvetta HlaváčováTereza Kostková v mateřsko-dětinské stylizaci vytáhla Dalibora Gondíka z hiphurácké manýry k sebeironii a oba si připsali i pár jedovatě pohotových glos.

Co nebylo vidět
Tradici "rok od roku vtipnější" neporušil ani Karel Gott, který za sedmnácté vítězství v řadě děkoval maskérkám, ani premiérový král zábavy Leoš Mareš jásající, že má "konečně stejnou cenu jako Gott". Smysl pro humor prokázali i sportovci, kteří ceny předávali, muzikantsky večeru vládly Věra Špinarová s Marií Rottrovou a skupina Čechomor.

TýTý 2007 - herečka Hana Maciuchová a zpěvák Karel GottTýTý 2007 - moderátor zpráv Karel VoříšekTýTý 2007 - moderátor Petr VondráčekTýTý 2007 - moderátor Leoš Mareš

Tak působilo TýTý z obrazovky; jako sympatický průvan, ne-li ještě přímo průlom. A co vidět nebylo?

Kterak se lidé v sále sázejí, jestli se zase nebude hrát a zpívat živě; ano, opět vyhrál playback. Nebo jak se produkce změnila v nadháněče, když o reklamní přestávce hlediště prořídlo: "Zpátky do sálu, konec pauzy! Pane Rímský, paní Svobodová, zpátky! Voni jsou snad hluchý!"

TýTý 2007: Marek EbenMimo kamery zůstal prolog: sběratelé podpisů v hale, fotografové lovící hvězdy u eskalátorů či historky od šaten. Třeba jak Marek Eben přišel o krásné muzeální holi z roku 1920, protože mu den předtím operovali meniskus – mohl zásah sledovat a "radit".

Nebo že fanklub Vladimíra Hrona vynesl někdejšího baviče i mezi nominované zpěváky, přestože jeho televizní pořad už neběží. Nebo že režisérka Četnických humoresek Pavlína Moskalyková-Solo přiletěla speciálně až ze Spojených států.

TýTý 2007 - hlasatelka Kamila MoučkováJak to bylo po přenosu
Jako by se ceny TýTý blížily Oscarům – či alespoň noblesním zvyklostem karlovarskému festivalu. Neboť i při poctě osmdesátileté Kamile Moučkové celý sál povstal a z pražského hotelu Clarion, jenž večer hostil, byla znát zkušenost jeho vedení z karlovarského Puppu.

A co se probíralo po přenosu? Že díky Maciuchové a Ivanu Trojanovi vyhráli mistři herci, ne pouze tváře. Jak Ulice svým nenápadným pracovitým během na dlouhou trať vytřela telenovelám zrak.

Proč právě prostá levná hra Hádej, kdo jsem! vynesla Primě dvě ceny – i když její průvodce Petr Vondráček coby Objev roku 2007 sám přiznal, že už tu "straší" léta. Proč dva ze tří oceněných v barvách ČT nemohli osobně přijít. A kdo vyhraje příště, když Nova, jež si připsala pět vítězů, už tiše točí pilotní díly dalších seriálů.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

VIDEO: V helmě i v pokleku. Jiří Suchý ví, jak Lehce s životem se prát

Trailer k filmu Jiří Suchý - Lehce s životem se prát

Semafor byl tehdy jediný pramen živé vody, líčí Miloš Forman v dokumentu Jiří Suchý - Lehce s životem se prát, který...

VIDEO: Ženy i muži v záchranářské akci. Odstartuje seriál Linka

TV Prima spustila Linku

Ondřej Brzobohatý, Eva Leimbergerová, Sandra Černodrinská či Vladimír Kratina se představí v seriálu Linka, který...

KVÍZ: Jak znáte seriál Nemocnice na kraji města a jeho tvůrce?

Herci Ladislav Chudík a Miloš Kopecký v televizním seriálu Nemocnice na kraji...

Seriál Nemocnice na kraji města patří k televizním legendám. Časy, kdy ho sledovaly miliony lidí, aby pak druhý den...

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na iDNES.cz