Ceny TýTý: nezůstal kámen na kameni

  22:11aktualizováno  22:11
Čekala se mírná změna, přišla smršť. Na sobotním udílení anketních cen TýTý pro nejoblíbenější tváře obrazovky musela většina favoritů, stálých vítězů minulých let, předat štafetu jiným jménům. FOTOGRAFIE

Posílily tváře České televize v čele s Markem Ebenem, který nasbíral napříč kategoriemi nejvíce hlasů, pořadem roku 2003 se stal poprvé cyklus Novy Tele Tele."Rodiče nás vychovali, abychom nemluvili sprostě. Ale my mluvíme sprostě veřejně, za peníze a ještě za to dostáváme ceny," prohlásila aktérka Tele Tele Veronika Žilková, která mezi herečkami skončila čtvrtá.

Také v této kategorii nezůstal kámen na kameni: vyhrála ji Libuše Šafránková, dlouholetá vítězka Jiřina Bohdalová byla třetí. "Vždy jsem si vážila hlasů diváků bez ohledu na to, že jsem dosud nevyhrála," vyznala se Šafránková.

Její manžel Josef Abrhám byl třetí mezi herci, kde také nastala změna - Miroslava Donutila sesadil z trůnu Viktor Preiss. "Doufám, že jste si mě nespletli," děkoval překvapený Preiss.

Mezi dabéry vystřídal na prvním místě Pavel Soukup Miroslava Moravce, v kategorii moderátorů sportu přebil Robert Záruba Pavla Poulíčka a na půdě průvodců publicistických pořadů vyhrál Marek Eben nad Radkem Johnem.

Esemesky vnesly nový vítr

Pro Ebena lidé hlasovali i v dalších dvou oborech, takže v konečném součtu hlasů se stal absolutním vítězem. "Jsem pořád v šoku, lidé asi nevědí, kam mě zařadit," žertoval po přenosu, na což mu Karel Gott odpověděl: "A to se právě načítá!"
Eben vzkázal "rukulíbám" těm, kdo hlasovali písemně, a "palcelíbám" všem, kdo zaslali esemesky.

Právě "esemeskové" druhé kolo hlasování, jež se letos odehrálo poprvé, zřejmě vneslo do ankety nový vítr. "Dohromady v obou kolech přišlo více než dvě stě dvacet tisíc hlasů," uvedla šéfredaktorka pořádajícího časopisu Týdeník Televize Daniela Kupsová.

Gott a Bílá oblibu neztrácejí

Dřívější oblibu obhájili jen moderátor zpráv Pavel Zuna, průvodce soutěží Vladimír Čech, dabérka Valérie Zawadská a zpěváci Lucie Bílá a Karel Gott. Naopak změnu v televizní zábavě hlásila kromě pořadu Tele Tele i výměna na postu moderátorů zábavných pořadů: vyhrál Vladimír Hron, který si připsal též čtvrté místo mezi zpěváky, zatímco někdejší král bavičů Petr Novotný skončil čtvrtý.

Nesl to však s úsměvem: "Už bylo na čase, aby nastoupila nová generace, a já jsem Hronův velký ctitel. Viděl jsem jeho začátky, už tehdy byl dobrý. Prosadili jsme ho jako téměř neznámého na velkou show v hale, kde každý ze zkušených bavičů byl po deseti minutách rád, že žije - Hron vydržel pětačtyřicet minut a dostal lidi do varu," vyprávěl Novotný.

Nejen diváci, i porota volící osobnost pro vstup do Dvorany slávy vešla do jiných vod. Poctila tvůrce animovaných večerníčků Zdeňka Smetanu. "Sesumíroval jsem si krásnou řeč, ale když vidím kolem tolik slavných lidí, nevím, co bych řekl," děkoval Smetana.

Která televize se ujme příštího ročníku?

Třináctý ročník TýTý naťukl i další možnou změnu. Obnovil totiž úvahy, zda a jak zapojit do pořádání společné slavnosti všechny stanice. Zatím mají smlouvu s Týdeníkem Televize Kavčí hory, ale na půdě Asociace televizních organizací už leží návrhy na změnu. Patří k nim možnost, že by se ČT, Nova a Prima v přípravě pořadu rok co rok střídaly, nebo takzvaný "den smíření" přenos jedné ze stanic by vždy přejaly všechny.

Po hlasech pátrat nebudu, slibuje absolutní vítěz Marek Eben

Součet hlasů ve třech oborech, za uvádění publicistiky, soutěží a zábavy, vynesl Marka Ebena do čela ankety TýTý. Počtem 37 410 hlasů se stal absolutním vítězem - v historii TýTý už podruhé. "Pořád jsem v šoku," řekl po skončení televizního přenosu.

Zjistíte si, kolik hlasů jste dostal ve které kategorii?
Podívám se na to, pokud to otisknou třeba v Týdeníku Televize, ale sám po tom pátrat určitě nebudu. Stačí, že to vůbec vyšlo.

Letošní listina vítězů je plná změn.
Mám samozřejmě radost, že spoustu cen získala Česká televize, i když já jsem takříkajíc zaujatý. A vlastní výhra mě těší hlavně kvůli lidem, kteří se mnou dělají pořad Na plovárně, protože já to chápu především jako cenu pro Plovárnu.

Může úspěch na TýTý pomoci ČT v jejích dnešních potížích?
Obávám se, že České televizi může pomoci jen parlament, ale nejsem
si jist, zda právě odtud posílají do TýTý hlasy.

Proč ne? Vždyť i poslanec je divák.
Je, ale jeho hlasování nechápu.

Vrátí se váš pořad O poklad Anežky České?
Není zrušen, jen dočasně pozastaven. Jenže víte, jak dlouho může v Česku trvat dočasnost.

Budete na podzim moderovat první udílení televizních cen České filmové a televizní akademie?
Je to zatím ve stadiu úvah.

TÝTÝ 2003

POŘAD 1. Tele tele
2.
Banánové rybičky
3. Politické harašení
Jsou hvězdy, které nehasnou
Nemocnice na kraji města
MODERÁTOR SPORTU 1. Robert Záruba
2.
Pavel Poulíček
3. Petr Vichnar
Vojtěch Bernatský
Jana Nováková
MODERÁTOR PUBLICISTIKY 1. Marek Eben
2.
Radek John
3. Josef Klíma
Jana Bobošíková
Pavlína Danková
MODERÁTOR ZPRÁV

1. Pavel Zuna
2.
Jolana Voldánová
3. Marcela Augustová
Lucie Borhyová
Karel Voříšek

MODERÁTOR ZÁBAVY 1. Vladimír Hron
2.
Marek Eben
3. Halina Pawlowská
Petr Novotný
Petr Rychlý

MODERÁTOR SOUTĚŽÍ
1. Vladimír Čech
2.
Marek Eben
3. Jan Rosák
Zdeněk Podhůrský
Aleš Zbořil
DABÉR

1. Pavel Soukup
2.
Miroslav Moravec
3. Jiří Krampol
Zdeněk Mahdal
Pavel Trávníček

DABÉRKA 1. Valérie Zawadská
2.
Zlata Adamovská
3. Věra Galatíková
Ivana Andrlová
Ilona Svobodová
ZPĚVAČKA

1. Lucie Bílá
2.
Helena Vondráčková
3. Iveta Bartošová
Marie Rottrová
Hana Zagorová

ZPĚVÁK 1. Karel Gott
2.
Petr Muk
3. Bohuš Matuš
Vladimír Hron
Martin Maxa
HEREČKA 1. Libuše Šafránková
2.
Iva Janžurová
3. Jiřina Bohdalová
Libuše Šafránková
Veronika Žilková
Jiřina Jirásková
HEREC 1. Viktor Preiss
2.
Miroslav Donutil
3. Josef Abrhám
Václav Vydra
Tomáš Töpfer
ABSOLUTNÍ VÍTĚZ Marek Eben
DVORANA SLÁVY Zdeněk Smetana

POROVNEJTE: Výsledky ankety TýTý za rok 2002, 2001, 2000, 1999 a 1998.

Libuše Šafránková se stala vítězkou kategorie herečka v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze. Cenu jí předal kolega Boris Rösner.

Marek Eben se stal absolutním vítězem ankety TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze. Další cenu získal coby nejpopulárnější moderátor publicistických pořadů.

Karel Gott se stal vítězem kategorie zpěvák v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze.

Libuše Šafránková se stala vítězkou kategorie herečka v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze.

Viktor Preiss se stal vítězem kategorie herec v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze. Cenu mu předala jeho bývalá kolegyně z Divadla na Vinohradech Dagmar Havlová.

Vladimír Hron se stal vítězem kategorie moderátor zábavných pořadů v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze.

Vladimír Čech se stal vítězem kategorie moderátor soutěžních pořadů v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze.

Lucie Bílá se svým přítelem Václavem Bártou na slavnostním večeru v Praze, kde byla 21. února vyhlášena vítězkou kategorie zpěvačka v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky.

Pavel Zuna (vlevo) se stal vítězem kategorie moderátor zpravodajství v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze. Cenu mu předal ředitel České televize Jiří Janeček.

Herečka Veronika Žilková 21. února převzala cenu za pořad Tele Tele, který zvítězil v kategorii pořad roku v anketě TýTý.

Výtvarník, scenárista a režisér Zdeněk Smetana se stal laureátem televizní Dvorany slávy v anketě TýTý o nejpopulárnější osobnosti televizní obrazovky, která byla vyhlášena 21. února v Praze.

Autoři: , ,

Tipy z televizního programu

Recenze: Pojedeme k moři 70 %, Oko dravce 60 %, Plán útěku 60 %, Kryštůfek Robin 60 %, Trans 60 %, Brak 55 %

Klíčová slova: Policie Modrava, Linka, Comeback, Show Jana Krause

Nepřehlédněte: 28. 6. - 6. 7.

Nejčtenější

Češi jsou nejvtipnějším národem světa, tvrdí Palin z Monty Python

Michael Palin s rytířským řádem sv. Michala a sv. George (12. června 2019)

Michael Palin z legendární britské komediální skupiny Monty Python považuje Čechy za nejvtipnější národ na světě. V...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Jazyky Kiss a plnovousy ZZ Top. V Edenu hráli skvělí veteráni

Kiss na akci Prague Rocks na stadionu v Edenu (19. června 2019)

Druhý ročník akce nazvané Prague Rocks představil na stadionu v Edenu dvě hudební legendy – americké kapely ZZ Top a...

Další z rubriky

RECENZE: Rave a nepřenosná extáze. Beats nesou to věčné kouzlo rebelie

Záběr ze snímku Beats

Píše se rok 1994, vláda vydává zákaz hudebních shromáždění „s opakujícími se údery“ a dva kluci ze skotského zapadákova...

DO KINA: Chudý týden zachrání nacista v britské lize a návrat mazlíčků

Trailer k filmu Tajný život mazlíčků 2

Ze čtyř novinek si divácký rekord nejspíše připíše animovaný příběh Tajný život mazlíčků 2, který může přivést do kin...

Přichází Yesterday. Líčí, jak Ed Sheeran pomáhal ukrást písně Beatles

Ed Sheeran ve filmu Yesterday

Jako byste slyšeli písně Beatles poprvé, popisují tvůrci britskou hudební komedii Yesterday, v níž se i popová hvězda...

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?

Najdete na iDNES.cz