Ceny Emmy ovládlo retro, poprvé vyhrála Winsletová, počtvrté Mad Men

  8:16aktualizováno  11:47
Už počtvrté za sebou kraloval nejuznávanějším televizním cenám světa Emmy retroseriál Mad Men. Spolu s ním bodoval i sitkom Taková moderní rodinka. Historická minisérie Mildred Pierceová roli favorita nepotvrdila, radovala se ovšem její hlavní hvězda Kate Winsletová, která Emmy dostala poprvé.

Emmy 2011 - Guy Pearce a Kate Winsletová, která se právě dozvěděla, že dostala cenu pro nejlepší herečku v minisérii za roli Mildred Pierceové (18.9.2011) | foto: Reuters

Ocenění udělovaná Mezinárodní akademií televizních umění se rozdávala v noci v Los Angeles.  

Mad Men, dílo z produkce ABC, jež se točí kolem zrodu reklamní agentury ze 60. let, zvítězil v kategorii nejlepší dramatický seriál. Satirický sitkom Taková moderní rodinka, který u nás vysílá Prima, porazil takové komediální hity, jako jsou Glee, Kancl nebo 30 Rock. Emmy získala Rodinka ve své kategorii už podruhé a navíc uspěla i v boji o titul nejlepší herec a herečka ve vedlejších rolích (Julie Bowenová a Ty Burrell), jakož i nejlepší scénář a režie.

Emmy 2011 - zástupci sitkomu Taková moderní rodinka, který zvítězil v kategorii
Emmy 2011 - herci a tvůrci seriálu Mad Men, který zvítězil v kategorii nejlepší...

Dva vítězné týmy: vlevo zástupci sitkomu Taková moderní rodinka, vpravo tvůrci a herci seriálu Mad Men

Seriál stanice HBO Mildred Pierceová, jenž se vrací do dob hospodářské krize ve 30. letech minulého století, byl jedním z velkých favoritů večera a měl nejvíc nominací. Nakonec však v kategorii nejlepší miniseriál musel ustoupit titulu Dowtown Abbey o životě britské rodiny v letech před první světovou válkou.

Největší dřina od Titaniku

Kate Winsletová o roli Mildred Pierceové, za níž dostala cenu Emmy. A taky o výhodách televize, knihách a strachu z hraní.

Kate Winsletová, jež hraje hlavní roli v Mildred Pierceové, nicméně získala cenu jako nejlepší herečka miniseriálu. Při jejím přebírání doslova výskala radostí.

"Už jsem myslela, že vůbec nic nedostaneme. Bože, já fakt vyhrála, děkuju!" radovala se. Sošku okřídlené ženy si odnesl i její kolega Guy Pearce, který bodoval jako nejlepší herec ve vedlejší roli v minisérii. Nejlepším "miniseriálovým" hercem v hlavní roli byl pak vyhlášen Barry Pepper ze seriálu The Kennedys.

Nejlepší dramatickou herečkou se stala Julianna Marguliesová ze seriálu Dobrá manželka, která v této kategorii pokořila i Elisabeth Mossovou ze zmíněných Mad Men. Podobně i Kyle Chandler z Friday Night Lights deklasoval Jona Hamma (opět z Mad Men), ale například i Steva Buscemiho z projektu Impérium - Mafie v Atlantic City.

Emmy 2011 - nejlepší komediální herec Jim Parsons s již druhou cenou za seriál
Emmy 2011 - nejlepší komediální herečka Melissa McCarthyová ze seriálu Mike &

Nejlepší komediální herci: Jim Parsons z Teorie velkého třesku a Melissa McCarthyová z Mike & Molly

Mezi komediálními herci bodovali Melissa McCarthyová ze seriálu Mike & Molly, kde hraje ženu, která si svou lásku najde ve skupině lidí usilujících o snížení nadváhy, a Jim Parsons. 

Ten už druhý rok po sobě Akademii nejvíc bavil jako Sheldon v oblíbeném seriálu Teorie velkého třesku. "Je to zvláštní. V mém životě mě tolik lidí ujišťovalo, že se nic podobného  nestává," nemohl uvěřit Parsons.

Mezi dalšími oceněnými byl například Peter Dinklage, jenž se stal nejlepším hercem v kategorii sci-fi fantasy díky účinkování v seriálu Hra o trůny. Před ním převzal režisérskou cenu Martin Scorsese za Impérium - Mafie v Atlantic City.

Emmy 2011 - na 63. udílení perstižních cen vystoupil i zpěvák Michael Bolton

Emmy 2011 - na 63. udílení perstižních cen vystoupil i zpěvák Michael Bolton

Ocenění se udělovala i v kategorii nejlepší soutěžní reality show. Stal se jí pořad The Amazing Race. Ani podeváté tak neuspěla pěvecká soutěž American Idol, známá v česko-slovenské mutaci jako Česko Slovensko hledá SuperStar

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat

24. 2. se uskuteční 91. ročník předávání filmových cen v Los Angeles
23. 3. proběhne předávání filmových cen (Praha, Rudolfinum)
17. 3. bude mít premiéru pořad Za oponou na iDNES KINO


Nejčtenější

Boris Rösner mi radil, ať Ulici beru, vzpomíná Martin Hofmann z Mostu!

Martin Hofmann v seriálu Most! (2019)

Zatímco se všude mluví o seriálu Most!, sedáme si spolu v šatně pražského Divadla v Celetné. Před pěti minutami...

KOMENTÁŘ: Záhadná postava. Velice spokojený televizní divák

Ze seriálu Most!

Patří do rodiny nadpřirozených bytostí z novodobých pohádek. Na rozdíl od početné armády reptalů ho nikdy nikdo...

VIDEO: Poslední díl seriálu Most! posune vysílací čas. Kvůli vulgaritě

MOST!

Sedm dílů seriálu Most! se vysílalo hned po deváté večer, ale jeho osmá, závěrečná epizoda posune v pondělí 25. února...

RECENZE: Jaromír Hanzlík si napsal telenovelu Léto s gentlemanem

Trailer k filmu Léto s gentlemanem

Na svatého Valentýna utrpěla kina srážku s telenovelou. Kdyby v titulcích filmu stálo Rosamunde Pilcherová a běžel na...

RECENZE: Kéž by Černé vdovy měly víc rozumu. Anebo ztřeštěnosti

Propagační fotografie k seriálu Černé vdovy

Jitka Čvančarová, Jana Plodková a Lucia Siposová se v seriálu Černé vdovy zbaví manželů, ale nikoli policisty v podání...

Další z rubriky

VIDEO: Hlásí se Rocketman, životní příběh Eltona Johna včetně písní

Trailer k filmu Rocketman

Původně tvůrci uvažovali, že by do role Eltona Johna obsadili Justina Timberlaka, Jamese McAvoye nebo Daniela...

Vždycky Dejvice! V novém seriálu hraje Trojan Spejbla a herci mají AIDS

Záběr z natáčení seriálu Zkáza Dejvického divadla

Jestli nyní platilo „Dycky Most!“, od 4. března převezme štafetu heslo „Vždycky Dejvice!“. V ČT odstartuje šestidílný...

Ivan Trojan se v režii Agnieszky Hollandové promění v Šarlatána

Ivan Trojan a Agnieszka Hollandová před natáčením filmu Šarlatán

Šestinásobný držitel Českého lva Ivan Trojan se v dubnu opět postaví před kameru. Tentokrát v roli lidového léčitele v...

Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné
Rodit bez lékaře? Bulovka otevřela centrum, kde to je možné

Stále více žen touží rodit doma nebo alespoň v příjemném prostředí s pomocí porodní asistentky. Zatímco v zahraničí jsou takzvané porodní domy běžné, v ČR je tento systém porodnictví dosud v plenkách. Pražská Bulovka se to rozhodla změnit a přišla s řešením.

Najdete na iDNES.cz