Původní představa oslav jubilea zahrnovala celý týden akcí včetně koncertů a divadelních přestavení, ale vzhledem k vývoji pandemických omezení se program, rozpočet, termíny i koncepce postupně měnily. Nakonec z plánů zbyla výstava, jež otevře brány 21. června.
„Když se stavba dokončila, 20. dubna 1981 se podle dobových zdrojů přišlo podívat na den otevřených dveří Paláce kultury více než 110 tisíc lidí,“ připomínají Cabani, jak si sourozenecký tandem říká. Na ploše dvou strahovských stadionů našli 19 sálů a 50 salonků, které ovšem vedle slibované kultury sloužily zejména stranickým účelům.
Prostory budovy zažily sjezdy komunistů, horníků či zemědělců, světové kongresy žen i míru, v novodobé éře pak zasedání Mezinárodního měnového fondu a NATO nebo setkání s dalajlámou, ale také rockové a jazzové festivaly.
Koncertovali tu mimo jiné Elton John, Mark Knopfler, Bob Dylan, David Bowie, Nick Cave, B. B.King, Ringo Starr, Lou Reed, Tom Waits, Alanis Morissette, José Carreras či Charles Aznavour, o domácích interpretech nemluvě.
Expozice rovněž zahrne fenomén tamní muzikálové scény, kterou osídlily tituly Dracula, Monte Cristo, Golem, Mamma Mia, Rocky, Ať žijí duchové, Tři oříšky pro Popelku či vybraná představení Laterny Magiky a Hudebního divadla v Karlíně.
Z filmových událostí výstava zařadí premiéry dobových hitů jako Tankový prapor, Slunce, seno, erotika, Z pekla štěstí, ale také raného snímku bratrů Cabanových Don Gio, dokumentu Nickyho rodina a nejnověji Nabarveného ptáčete.
Dům hostil též festivaly Zlatá Praha a Pražské jaro, plesy, udílení cen včetně prvního ročníku Andělů, přednášky světových celebrit, výstavy hraček či aut a v neposlední řadě sportovní soutěže, třeba v aerobiku nebo v kulturistice.
„Vnímání budovy i její náplně nebylo nikdy jednoznačné. Pro názorovou pestrost jsme se rozhodli oslovit řadu osobností, aby se k tématu vyjádřili krátkým textem, který se stane součástí výstavy,“ doplňují bratři Cabanové.