Ultron je nepřítel, který se Avengers vymkl. Dostal přednost před bohem

  18:51aktualizováno  18:51
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Režisér a scénárista očekávaného filmového hitu Avengers: Age of Ultron Joss Whedon vysvětluje, proč se v druhém pokračování série komiksovým superhrdinům postavil zrovna Ultron.

„První, na co musíte u pokračování Avengers myslet, je, jak naložíte se všemi postavami. No a v tomhle filmu máme postav ještě víc!“ směje se padesátiletý Joss Whedon, režisér, který je podepsán už pod prvním dílem Avengers. 

Vedle Thora, Hulka, Iron Mana, Kapitána Ameriky či Černé vdovy se tak v pokračování objeví postavy sourozenců Maximovových neboli Scarlett Witch a Quicksilvera v podání Elisabeth Olsenové a Aarona Taylora-Johnsona.

Avengers 2

Hrát v pokračování třetího nejvýdělečnějšího filmu všech dob je pro oba mladé herce velká příležitost, takže nešetří chválou. „Jsem nadšený z toho, že mohu být toho součástí a že mne Joss vzal na tuhle ctihodnou pouť, mezi tyto fantastické herce,“ rozplývá Aaron Taylor-Johnson.

„Sleduji tuhle franšízu od prvního Iron Mana, Marvel dělá skvělé filmy, kde je dobře vybalancována akce i humor a jejichž postavy mají silné stránky i slabiny. Obzvlášť v tomto filmu tvůrci poukazují na zázemí a osobní život každého z hrdinů,“ doplňuje ho Olsenová, mladší sestra známých hollywoodských dvojčat Mary-Kate a Ashley.

Přidat další hrdiny ale samozřejmě nestačí, Whedon musel z komiksových materiálů vybrat vhodnou zápletku, která schopnosti Avengers dostatečně prověří. „Museli jsme myslet na to, že Avengers už nyní všichni znají. V prvním dílu jsme je prostě dávali dohromady a nyní je bylo třeba opět rozdělit. Avengers jsou totiž jako tým úplně nefunkční,“ vysvětluje režisér. „Chtěli jsme, aby se ukázalo, jak moc jim to dohromady nejde,“ doplňuje.

Místo boha umělá inteligence

Jako protivníka proto vybral jen těžko porazitelného Ultrona, umělou inteligenci, která se Avengers vymkla a která je schopna se neustále replikovat. „Nepřítelem v prvním dílu byl Loki, mocný Asgardian s osobní vazbou na Thora, který se zmocnil silné armády. V tomto díle jsme proti nim chtěli postavit někoho ještě silnějšího,“ popisuje filmový producent Marvelu Kevin Feige. „A Ultron byl tou správnou volbou, je to jeden z nejznámějších a nejmocnějších protivníků, proti kterým Avengers bojovali,“ dodává.

Fotogalerie

„Rád jsem pročítal staré materiály o Ultronovi, když je ale projdete komplet, zjistíte, že Ultron stále jenom opakuje ‚Zničím vás!‘, ‚Všechny vás kompletně zničím!‘. Aspekt vraždícího dítěte, které se vymklo svým rodičům, je fascinující, ale bylo mi jasné, že pokud z něj chceme udělat opravdu majestátní hrozbu, musíme mu dodat trochu lidskosti,“ vysvětluje režisér finální podobu hlavního nepřítele, kterému v anglickém originále dodal hlas James Spader.

Konec prvních Avengers přitom naznačoval, že v dalším díle se superhrdinům postaví mocný bůh Thanos. „Podle mne patří Thanos až do třetích Avengers, přeci jen je to nadlidské stvoření, zlý bůh,“ vysvětluje Whedon, proč se rozhodl ještě těžší kalibr pošetřit. Fanoušci si tak na ještě mocnějšího nepřítele budou muset počkat zřejmě do dalšího pokračování, které Marvel plánuje rozdělit na dva díly. Do kin by měly jít v letech 2018 a 2019.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Oldřich Kaiser prodělal infarkt. Skončil na jednotce intenzivní péče

Oldřich Kaiser (1. března 2017)

Herec Oldřich Kaiser (64) skončil po prodělaném infarktu myokardu na jednotce intenzivní péče v jedné z pražských...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

RECENZE: Rammstein zapálili i kočárek. Jen kdyby to mohl každý vidět

Rammstein 16. července 2019 v pražské Eden Areně

Skalní fanoušci Rammstein budou nejspíš přísahat, že jejich úterní koncert v pražském Edenu byl skvělý a ze svého...

Další z rubriky

Zemřela herečka Troškových komedií Alena Karešová, vypravěčka Arabely

Alena Karešová ve filmu Bota jménem Melichar (1983)

V 92 letech zemřela herečka Alena Karešová. „Hrála v mých filmech, v Botě jménem Melichar představovala protivnou...

DO KINA: Fotbalu vládne Diego Maradona, africké savaně Lví král

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Ze sedmi novinek týdne se hned dvě dotýkají sportu, jmenovitě portrét fotbalisty Maradony a domácí dokument Letní...

RECENZE: Nač má Lví král kopii? Původní verze byla poetičtější a hravější

Záběr z nového zpracování Lvího krále

Budiž hned v úvodu jasně řečeno, že mírně nadprůměrnou známku dostává nový Lví král čistě pro potřeby divácké skupiny,...

Najdete na iDNES.cz