ANKETA: Vyberte plakát, který by slušel thrilleru s Lucií Vondráčkovou

  6:21aktualizováno  6:21
Od začátku bylo jasné, co, respektive kdo má dominovat plakátu k novému českému thrilleru Labyrint: jeho hlavní hvězdou je totiž populární herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková. Problém nastal, když odjela jako mladá paní Plekancová bydlet za oceán a plakát s ní se musel dělat bez ní.

Tento plakát zvolili distributoři. Ve fotogalerii najdete návrhy, z nichž vybírali a o kterých nyní můžete hlasovat i vy. | foto: Vavfilm

"Vytvořit plakát s hvězdou bez hvězdy zní trochu jako nápad z crazy komedie, ale nám tehdy moc do smíchu nebylo," vzpomíná Lukáš Vedral ze společnosti Pinot Film, která má na starosti distribuci snínku Tomáše Houšky. 

Vyberte si vlastního favorita

Kterou variantu plakátu k Labyrintu byste zvolili vy? Hlasujte v anketě iDNES.cz.

Plakát k filmu Labyrint - verze 5
Plakát k filmu Labyrint - verze 4
Plakát k filmu Labyrint - verze 2
Plakát k filmu Labyrint - verze 6

Zobrazit fotogalerii

Spásu našli tvůrci ve fotografovi Tomáši Vaverkovi a jeho ateliéru Vavfilm, který se právě na design plakátů, ale i na filmové fotografie a ukázky specializuje.

Vaverka není neznámé jméno. S Julií Vrabelovou spolupracoval na nepřehlédnutelných fotografiích k filmu Lidice, zkušeností navíc sbíral hlavně v zahraničí - fotil například kostýmní film Vévodkyně s Kierou Knightlyovou a pracoval i na projektech Ridleyho Scotta.

V případě Labyrintu Vaverkovi zkomplikoval situaci fakt, že na rozdíl od zmíněných filmů nebyl přítomný procesu natáčení. "Když fotíte film a jste celou dobu na place, pořád hledáte záběry a přemýšlíte o případných fotkách pro plakát. Děláte detaily herců, snažíte se je zachytit ve výrazu typickém pro roli a často si pak řeknete, že právě tohle je potencionální plakátová fotka,“ říká Vaverka s tím, že tato zkušenost mu u Labyrintu chyběla. A upozorňuje ještě na jedno důležité specifikum práce na plakátu k Labyrintu: není jím nikdo jiný, než sama Lucie Vondráčkové

Oříšek jménem Vondráčková

Image, si Vondráčková systematicky a dlouhodobě buduje, má totiž svou ustálenou podobu, jež u fanoušků funguje a necitlivý zásah do ní může zabít její cenný komerční potenciál. Jinými slovy - ukázat Vondráčkovou jinak, než jak jsme ji zvyklí vídat, znamená riskovat, že její osvědččené kouzlo nezafunguje.

"Bylo proto nutné vymyslet vizuál, který představí žánr a typ filmu společně s hlavní hrdnikou v nové a pro ni netypické roli," objasňuje Vaverka s tím, že se svými návrhy snažil oslovit jak většinové publikum, tak úzkou skupinu vyznavačů žánru a artových filmů.

Výsledek nakonec předčil očekávání. Distributoři si mohli vybírat z klasických filmových portrétů i výrazných grafických abstrakcí připomínající zlatá léta české plakátové tvorby. Podle distributora byl dokonce výběr takový, že se nad rozhodováním o "vítězi" strhla nejedna bouřlivá hádka.

"Filmový plakát je užité umění, kromě toho jak vypadá, by měl mít i dané funkce: přiblížit film jako takový, nalákat diváky do kina. Skloubit obojí není snadné," tvrdí Vedral a popisuje nejvyhrocenější situaci. 

Rozhovor

Jak popisuje Labyrint Lucie Vondráčková?

Přečtěte si exkluzivní rozhovor, který herečka poskytla iDNES.cz z Kanady.

"V jeden moment bylo vyhráno, všichni se shodli na téže verzi. My jako distributoři jsme se ale postavili velmi ostře proti: vybraný plakát sice byl skutečně nejhezčí, ale zcela se míjel s žánrem thrilleru a Labyrintem samotným. Po vzrušených debatách musel nakonec Tomáš navrhnout další varianty," vypráví Vedral.  

Zda zvolená verze, stylizovaný portét Vondráčkové, za níž vykukuje hlava dalšího člověka, splní svůj účel a přitáhne do kin fanoušky thrillerů a milovníky záhad, zjistíme až 12. ledna, kdy má Labyrint premiéru.  

Jaký plakát k filmu Labyrint byste vybrali vy?

Distributoři thrilleru s Lucií Vondráčkovou už mají jasno, vám se ale možná líbí jiná verze plakátu. Hlasujte tedy podle svého gusta a ukažte, kdo je váš favorit.
celkem hlasů: 1537

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 15. prosince 2011. Anketa je uzavřena.

Verze 5 508
Verze 3 257
Verze 1 203
Verze 4 187
Verze 6 159
Verze 7 133
Verze 2 90
Autor:

Nejčtenější

Dvě promarněné epizody, tvrdí fanoušci Hry o trůny čekající na krev

Hra o trůny - plakát k 8. řadě

Konec je zase o něco blíž, HBO odvysílala druhou z šesti epizod závěrečné řady seriálu Hra o trůny. A soudě podle...

Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie a podal trestní oznámení

Generální ředitel Národní galerie Jiří Fajt

Ministr kultury Antonín Staněk odvolal ředitele Národní galerie Praha Jiřího Fajta a Muzea umění Olomouc Michala...

KVÍZ: Jak pečlivě jste zatím sledovali seriál Hra o trůny?

Carice van Houtenová v páté sérii ságy Hra o trůny

V Západozemí se vše blíží do finále. Vyzkoušejte si, co si ještě po téměř dvou letech od premiéry předchozí série Hry o...

Zemřel herec Jaroslav Kepka, hrdina pohádky Rumplcimprcampr

Jaroslav Kepka v pohádce Rumplcimprcampr (1997)

Ve věku 83 let zemřel herec Jaroslav Kepka, známý mimo jiné z pohádek Rumplcimprcampr či Nesmrtelná teta. Zprávu...

Nejdelší komiks. Tři hodiny trvá, než svou hru dovedou Avengers do konce

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Minule zbyly ze světa jen trosky, takže superhrdinové musí ve finále série nazvaném Avengers: Endgame zavést opět řád....

Další z rubriky

Nejdelší komiks. Tři hodiny trvá, než svou hru dovedou Avengers do konce

Záběr ze snímku Avengers: Endgame

Minule zbyly ze světa jen trosky, takže superhrdinové musí ve finále série nazvaném Avengers: Endgame zavést opět řád....

Dvě promarněné epizody, tvrdí fanoušci Hry o trůny čekající na krev

Hra o trůny - plakát k 8. řadě

Konec je zase o něco blíž, HBO odvysílala druhou z šesti epizod závěrečné řady seriálu Hra o trůny. A soudě podle...

Vylidněným kinům vládla teenagerská romance After: Polibek

Záběr z filmu After: Polibek

Slunečné svátky se podepsaly na návštěvnosti víkendových kin. Studentské romanci After: Polibek postačilo k vítězství...

Najdete na iDNES.cz