Zach se zaplete do fotbalového násilí

  10:59aktualizováno  10:59
Jak vypadá násilí v jeho nejrůznějších podobách? Divadlo Komedie představuje hru Sportštyk. Nebo dáte přednost Revizorovi v brněnské Huse na provázku. Na co zajímavého zajít do divadla.

Sportštyk - foto ze zkoušky - Fotografie z představení Sportštyk. | foto: David PortMF DNES

TIP TÝDNE:
Sportštyk - foto ze zkouškyPražské Divadlo Komedie dnes uvádí premiéru hry Sportštyk. Odhalení násilí ve všech formách a možných stádiích vývoje, tak, jak se vyskytuje v nejrůznějších oblastech, je zásadním a zcela aktuálním tématem pro současné české divadlo.

Hra o sportu umožní zaujmout zřetelným způsobem postoj k mnohdy médii zlehčované a zkreslené problematice dnešní společnosti: násilí spojené s fotbalem, pochody a koncerty přívrženců radikálních hnutí, problematika menšin řešená jejich izolací, vysoký a vzrůstající výskyt domácího násilí.

Realizace Hry o sportu zcela přirozeně povede k připomenutí rozličných podob násilí a k zamyšlení nad jejich příčinami. Scénické řešení formou třídílného inscenačního cyklu v režii Jana Nebeského, Jána Šimka a Dušana Pařízka, reaguje na rozsáhlou textovou předlohu.

V hlavních rolích hrají Jiří Černý, Martin Finger, Monika Krejčí, Stanislav Majer, Gabriela Míčová, Ivana Uhlířová, Roman Zach a další.

CO SE DĚJE:
Divadlo Alfred ve dvořeDivadlo Alfred ve dvoře představuje novinku Ekran. Půjde o multiprojekce nalezených amatérských filmových materiálů beze slov a komentářů, doprovázené živou hudbou. Střípky cizích životů, které jsou tak podobné těm našim. Výprava nazpět časem s hypnotickým rytmem hudby a poblikáváním starých projektorů.

Průpovídky a nadávky známé z policejních odposlechů, v podtitulu jméno brněnského radního, řada dalších odkazů do současného světa. Taková bude inscenace hry Revizor ruského dramatika N. V. Gogola v brněnském Divadle Husa na provázku.

V sobotu čeká v Klicperově divadle v Hradci Králové na diváky premiéra hry Petrolejové lampy. Zachycuje osud mladé ženy Štěpky Kiliánové. Nepoddajné, ale srdečné, šaškující, ale přitom s vnitřní důstojností, hrdé, ale zranitelné. Stejně jako jejímu okolí se nám může zdát chvílemi nesnesitelná a vzápětí okouzlující.

STOJÍ ZA VIDĚNOU:
Balada pro bandituV pátek bude mít 50. reprízu Balada pro banditu v pražském Divadle na Fidlovačce. Napínavý příběh lásky a zrady sevřený sítí intrik, příběh plný touhy po svobodě, v němž přátelé chrání hlavně vlastní krk, nadčasově zrcadlí lidský smysl pro spravedlnost.

Lidská snaha vymyslet obveselení stála vždycky mnoho důmyslu. A tak v 16. a 17. století Comprachicové kradli děti, aby z nich dělali zmetky a prodávali je nudícím se dvorům. To je i příběh Loftera, věčně se smějícího muže. V Divadle v Celetné bude mít ve středu derniéru hra Lofter (Muž, který se směje).

Ve středu čeká na diváky v Divadle v Řeznické Veřejné oko. V hlavních rolích Klára Issová a Lukáš Vaculík. Můžete soutěžit s iDNES o lístky na toto představení ZDE

EXTRA NÁŠUP:
Zatímco se bohové hádají, šéfové se náramně baví a zmatení milenci na útěku bloudí, skupina děsivě dobrých divadelníků nacvičuje veselou tragédii... A největší osel se vyspí s bohyní. Kdo za to může? Skřítek Puk, tajemná droga, láska... anebo Shakespeare? Švandovo divadlo uvádí Sen noci svatojánské. A ten si rozhodně nechejte ujít.

Autoři:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

RECENZE: CK Olympos. Sám Hermés přijede na Štvanici autobusem

Záběr z první části představení Plodnost! Mír! A bohatství! na pražské Štvanici

Vtipný nápad, originální zasazení, zajímavé rekvizity. Pozdně letní hraní, které pražský soubor Tygr v tísni tradičně...

Šansonové příběhy Bez hany. Zuzana Mauréry poctí Hanu Hegerovou

Záběr ze zkoušek představení Bez hany

Pražské Rokoko chystá poctu Haně Hegerové k jejím blížícím se 88. narozeninám. V novince nazvané Bez hany hraje a zpívá...

Havlová se rozloučí v roli miliardářky, Töpfer hraje její první lásku

Záběr z představení Návštěva staré dámy

Na plakátech se Tomáš Töpfer zpoza stromu směje na Dagmar Havlovou. Na scéně to tak rozpustile bude asi vypadat jen...

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.

Najdete na iDNES.cz