VIDEO: Po Osmém světadílu Voda nad vodou. Z hitů Elánu bude nový muzikál

  8:59aktualizováno  8:59
Nebývá to úplně obvyklé, aby se hudební tvorba dílo jednoho interpreta dočkala hned dvou různých muzikálů. Úspěch Osmého světadílu ale způsobil, že se kapela Elán dohodla s Divadlem Kalich na vzniku dalšího díla. Voda nad vodou bude mít premiéru v září.

Přesně osm let po premiéře muzikálu Osmý světadíl uvede pražské Divadlo Kalich druhou inscenaci opírající se o hity skupiny Elán. Na přípravě nového muzikálu Voda nad vodou se sešel téměř stejný tvůrčí tým jako u Osmého světadílu v čele producentem Michalem Kocourkem a s režisérem, choreografem a spoluautorem libreta Jánem Ďurovčíkem. 

Fotogalerie

„Musíte to tvořit až tehdy, když cítíte v srdci, že máte nápad. Všechno ostatní by byl kalkul. Já se nerozhoduji podle toho, co někdo chce. Nejdřív jsem to a priori odmítal, ale pak přišel ten nápad,“ popisuje režisér novinky Ján Ďurovčík a dodává, že přesvědčit skupinu k vytvoření muzikálu byl především v prvním případě. „Po Osmém světadíle už nešlo o přesvědčování, prezentoval jsem jim, co mne napadlo. A oni souhlasili,“ dodává. Ďurovčík upozorňuje, že Voda nad vodou není přímým pokračováním příběhu z Osmého světadílu.

„Půjde o úplně nový příběh, nové postavy, nicméně pojítka mezi oběma inscenacemi jsou jasná: zdroj, čili hudba Elánu, a parafráze na velké klasické literární dílo posunuté do současné doby. Jedná se o příběh plný emocí, lásky a všeho, co patří k ‚velkému plátnu‘, jímž muzikál opět bude,“ řekl ještě režisér.

„Mluvilo se o tom už po uvedení Osmého světadílu, když jsme viděli ten úspěch. Navíc už při výběru písní na první muzikál nám jich spoustu zůstalo, které by se taktéž daly použít,“ přiznává člen a jeden z lídrů Elánu Vašo Patejdl.

„Mám z toho respekt. Písně Elánu jsou hodně složité a navíc ve slovenštině. Ale hrozně se těším, Osmý světadíl je pro mne velká srdcovka a předpokládám, že i tohle bude,“ hlásí muzikálový herec Tomáš Löbl. Spolu s ním se v novince objeví Michaela Tomešová, Roman Tomeš, Zbyněk Fric či třeba Jan Kříž.

„Nový hitmuzikál je vždy velký risk. V tomhle případě to ale jako risk neberu, látka je prověřená, příběh je velmi dobrý a osvědčená je i kombinace Elánu a Jána Ďurovčíka,“ ubezpečuje Kříž. „Odezva na Osmý světadíl byla u nás i na Slovensku obrovská, takže to trochu viselo ve vzduchu,“ dodává ke vzniku projektu.

Název muzikálu odkazuje k jedné z nejslavnějších písní skupiny Voda čo ma drží nad vodou, od jejíhož natočení uplyne v létě dvacet let. Společně s ní zazní třeba starší hity Nie sme zlí, Fero, Tuláci v podchodoch i novější Sestrička z Kramarov, Kočka či Zanedbaný sex. K nim přibude jedna novinka napsaná přímo pro toto představení.

Autoři: ,

Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

KOMENTÁŘ: Mizerných dvě stě tisíc korun je dělí od nesmrtelnosti

Moderátor Marek Eben uvedl 29. června 2019 zrestaurovaný film Spalovač mrtvol...

Seznam je to úctyhodný a zároveň smutný. Úctyhodný, protože obsahuje jména našich velkých filmařských mistrů; smutný,...

Další z rubriky

Jestli si chcete poplakat, musíte jinam, popisuje Čtvrtníček Hvězdné léto

Petr Čtvrtníček v představení Láska v přímém přenosu

Na nezvyklém místě se letos hlásí o slovo nová letní scéna. V srdci pražského Žižkova, přímo pod televizní věží, totiž...

RECENZE: Jak český král Vladislav v lázni seděl a Dalibora soudil

Svatupluk Sem jako král Vladislav obklopený lazebnicemi v inscenaci Smetanova...

Nová inscenace Smetanova Dalibora v Národním divadle se nestane událostí. Režie je ilustrativně-pantomimická a zpěváci...

Po stopách Marthy. Nultý bod letos přiveze hudbu i dosídlení Sudet

Ilustrace k jednomu z představení letošní nabídky festivalu Nultý bod

Do letních časů, kdy divadelní dění naplno ovládají produkce pod širým nebem, každoročně vstupuje festival Nultý bod...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz