Hamlet

Hamlet - Fotografie z představení Hamlet, které se uvádí v rámci Shakespearovských slavností.

Úspěšný Langmajer se vrací jako princ

  • 1
Už potřetí se k divákům vrátí úspěšný Hamlet s Jiřím Langmajerem v hlavní roli. V rámci shakespearovských slavností znovu ožije v neděli 31. července.

"Hamleta s Jirkou Langmajerem vidím jako drama nespokojence – člověka, kterému je těžko na světě," uvedla režisérka Lucie Bělohradská.

"Jestli se mi Hamlet povede, tak mám velkou šanci konečně se dostat mezi velký kluky," řekl kdysi Jiří Langmajer.

Kromě Jiřího Langmajera uvidí diváci Hanu Maciuchovou, kterou alternuje Eva Salzmannová, Petru Špalkovou, Jana Teplého ml. Vedlejší role připadly na Roberta Jaškówa, Jiřího Hánu, Jana Skopečka, Bořijove Navrátila a další.

Tvůrce zajímá drama vztahů, komorní příběh dvou mocnářských rodin žijících v jednom domě, vzájemně propletených profesně i osobně.

Režijnímu ztvárnění odpovídá i nově řešená scéna architekta Ondřeje Nekvasila. Průhledná, dvoupatrová konstrukce má ještě jednu praktickou výhodu: na herce v jejích patrech a ochozech je ze všech stran hlediště dobře vidět. O kostýmy se postarala Zuzana Ježková.

Představení se hraje od 31. července do 13. srpna vždy od 20:30 na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu. Do čtvrtka 28. července ho mohou diváci ještě stihnout v Bratislavě. Brněnské shakespearovské slavnosti se letos bez Hamleta musejí obejít.