Prožijte si pořádné hrůzy s mobilem

  12:51aktualizováno  12:51
O tom, co strašidelného vás může potkat s mobilním telefonem, hrají ve Švanďáku. Připomenout si v nové premiéře můžete slavný Maratón a zajít na záplavovou novinku Alice Nellis.

Mobile Horror | foto: Švandovo divadlo

TIP TÝDNE
Mobile HorrorS černým humorem, při kterém jde často doslova o život, pracuje finská komedie z prostředí IT firmy Mobile Horror finského autora Juhy Jokela. Česká premiéra představení, jehož domácí uvedení se stalo kultovní událostí a dosáhlo 350 repríz, proběhne 13. května v pražském Švandově divadle. Hlavní role hrají Klára Pollertová-Trojanová, Kamil Halbich, Viktor Limr a Jaromír Meduna.

Mobile Horror je typickým obrazem shonu moderní doby, samozřejmě pokrouceným křivým zrcadlem humoru.

Hlavní hrdina dostává úkol vymyslet skvělý produkt mobilní zábavy, při jeho nesplnění se nad jeho hlavou vznáší riziko vyhazovu. Jeho kolegové a nadřízení mu práci rozhodně neusnadňují a tvoří podivné panoptikum, v němž se odrážejí nejrůznější "úchylky" pracovně vytížených lidí.

CO SE DĚJE
Nová inscenace v Čechách mimořádně populární hry francouzského dramatika Clauda Confortése s názvem Maratón v nastudování Divadla Bez zábradlí má premiéru 10. května v karlovarském divadle, o den později na domácí půdě. Trojici běžců "maratónu života, ve kterém není ani tak důležité vyhrát jako zúčastnit se" hrají Bohumil Klepl, Filip Čapka a Adrian Jastraban.


Alice NellisPražské Divadlo Na zábradlí uvede 14. května premiéru hry Alice Nellis Záplavy. Autorka a režisérka v jedné osobě ve své tragikomedii vypráví o tom, "co všechno může vyplavat na povrch a co, když chceme, uslyšíme od neslyšících". Účinkují Magdalena Sidonová, Pavel Liška a další.


ŤapákovciV režii slovenského režiséra Patrika Lančariče se na jevišti DISKu poprvé objeví příběh klasické slovenské spisovatelky Boženy Slančíkové-Timravy Ťapákovci v dramatizaci Ondreje Šulaje. Kritického pohledu na zahnívající a nudný vesnický život se zhostil absolventský ročník Katedry alternativního a loutkového divadla, premiéra je 12. května.

STOJÍ ZA VIDĚNOU
HabaďůraBritskou komedii Michaela Cooneyho Habaďůra uvádí 11. května Divadlo Na Fidlovačce. Podívaná, plná ztřeštěných záměn a nečekaných situací, se točí - jak název napovídá - kolem grandiózního podfuku. Ten začíná v okamžiku, kdy Linda Swanová najde v prádelníku svého manžela Erika dámské prádlo nadměrné velikosti.

EXTRA NÁŠUP
Goldbergovské variacePrávě dva roky má Divadlo v Dlouhé na repertoáru Goldbergovské variace Deorge Taboriho. Hra s podtitulem Komedie o stvoření a umučení je podobenstvím o stvoření světa, vyprávěném prostřednictvím formálně rozvolněného příběhu o přípravě divadelního představení.

Autoři:

Nejčtenější

Z Nabarveného ptáčete se odcházelo i v Torontu, píše Daily Mail

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

I druhá festivalová zastávka snímku Václava Marhoula Nabarvené ptáče potvrdila, že ne každý divák je schopen přijmout...

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

PRVNÍ DOJMY: Je Nabarvené ptáče dobrý film? Rozhodně pro to dělá maximum

Teaser k filmu Nabarvené ptáče

O Nabarveném ptáčeti už se ví skoro všechno. Jak se slavně probilo na festivaly v Benátkách a Torontu, že mu jedni...

VIDEO: Dagmar Havlová je zase komička. Na domovní schůzi Vlastníků

Z natáčení komedie Vlastníci

Komedie pro ty, kdo to nezažili. Tak si říká novinka režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci, která zamíří do...

RECENZE: Film Nabarvené ptáče je pásmo obrazů. I když nádherných

Druhá ukázka z filmu Václava Marhoula Nabarvené ptáče

Coby producentský čin představuje Nabarvené ptáče nesporně událost roku, před níž se sluší hluboce smeknout. Jako film,...

Další z rubriky

V Plzni se píše Olze, Průhonice citují z Havla. Podzim patří festivalům

Záběr ze zkoušek Dopisů Olze

V divadelním světě znamená přelom léta a podzimu především nálož divadelních přehlídek, které vedle hlavního města...

Hanuš hraje Wericha v časech, když se nad básníkem Holanem tančilo a žralo

Luboš Veselý a Miroslav Hanuš si zahrají hlavní roli v novince Švandova divadla...

Hadry, kosti, kůže. Premiéra pražského Švandova divadla vypráví o soužití Vladimíra Holana a Jana Wericha. Toho druhého...

Macbethovi už čarodějnice nevěříme, líčí Jakub Špalek změny v klasice

Záběr ze zkoušek nastudování Macbetha divadelním spolkem Kašpar

Nezvykle dlouho pracoval pražský Divadelní spolek Kašpar na nastudování Macbetha, kterého ve čtvrtek uvede jako první...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz