Diskuse k článku

Prověrky skončily, hlásí Dostál

Přesně do týdne, jak slíbil, ukončil včera ministr kultury Pavel Dostál podle svých slov zpětné prověrky všech ředitelů svého resortu. Toto rozhodnutí učinil po aféře s Mojmírem Weimannem, jenž nemohl převzít vedení Státní opery Praha, neboť předložil pouze lustrační osvědčení, nikoli už další dokument požadovaný ze zákona pro vedoucí pracovníky ve státní správě - a sice čestné prohlášení, že nikdy nebyli členy Lidových milicí či prověrkových komisí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Vojtěch Balík

Vstřícnost se nevyplatila
Proti svému zvyku tentokrát nedbydu jen mávnutím ruky "nepřesnost", která se objevila v "hlášení" pana ministra Dostála o skončení prověrek všech ředitelů svého resortu. Namísto dlouhého vysvětlování "jak to bylo" raději rovnou zformuluji sice pomyslnou, leč pravdivou větu, která by o mě měla v takové zprávě zaznít: "Vojtěch Balík, ředitel Národní knihovny, dodal předchůdcům současného ministra kultury příslušné čestné prohlášení (včetně negativního lustračního osvědčení), nejméně dvakrát. Nyní, aby se věc zbytečně nezdržovala dohledáváním v archivech Ministerstva kultury, udělal vstřícně opět totéž, a to ještě před stanoveným termínem."
Tedy ani opozdilec, ani hříšník. Ale chyba přesto na mé straně byla: Neměl jsem  tak vstřícně a s pochopením ušetřit úředníky ministerstva hledání v (jinak jistě řádně vedené) dokumentaci. Však jsem byl za to také samotným ministrem v dotyčném článku veřejně pokárán!
Vojtěch Balík, ředitel Národní knihovny ČR
Klementinum 190, 110 01 Praha 1
0/0
1.3.2002 16:54

Najdete na iDNES.cz