Diskuse k článku

Osud: senzace s omezeným účinkem

O tom, že páteční premiéra Janáčkovy opery Osud v Národním divadle byla na domácí poměry senzací, není pochyb. Z poloviny určitě. Sám za sebe odvedl světoznámý americký režisér Robert Wilson dokonalou práci. Osud je hudebně skvostné dílo, které však vinou chabého libreta a celé konstrukce příběhu působí nepravděpodobně, až záhadně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Bertik

ze soboty
Fascinuje mne, kterak si milostivá V. Drápelová svůj názor obrátí na "domácí ohlasy"! Přečtěte si sobotní článek, připravuje se změna pohledu?! "Dosavadní domácí ohlasy byly zatím vedeny zhruba tím směrem, že Wilson dokázal najít vizuální ztvárnění pro Janáčkovu "nehratelnou" operu, ale že orchestr a pěvci Národního divadla obdobné preciznosti nedosáhli."
0/0
28.4.2002 22:27

K.Boříková

další názor
Mě se celé představení líbilo! Je to jistě oživení v inscenacích, při kterých je již dopředu známo, jak bude scéna vypadat a pakliže ne, pak je z toho veliký poprask! Viděla jsem jak generálku, tak i 2. premiéru a myslím si, že orchestr a některé pěvecké výkony byli skvělé. Hlavně zdůrazňuji p. Evu Urbanovou, která mě už dlouho svým vystoupení nezklamala, je to prostě třída. Panu Margitovi nejspíš role nesedla. Jsem prostý laik a divák,ale celkově se mě představení Osudu líbilo moc a to je myslím nejdůležitější, aby se představení lívilo hlavně divákům, pro které je to (předpokládám) děláno! Přeji pěkný den :o)
0/0
24.4.2002 12:40

Tomáš Grulich, Břeclav

Orchestr hrál skvěle
Nesdílím výhrady k orchestru, mylím že naopak Bělohlávkovo vedení orchestru ND patří k tomu nejlepšímu na celé inscenaci. Díky režii, kerá nás svým výkladem libreta neodvádí od poslechu geniální Janáčkovy hudby, můžeme výkon orchestru snadněji hodnotit a podle mého názoru si Bělohlávek potlesk maximálně zasloužil, a patřil k nejvěší osobnosti představení (viděl jsem premiéru). Naopak nerozumím kostýmům ze třetího jednání, máte pro ně někdo nějaké vysvětlení?
0/0
23.4.2002 16:18

Najdete na iDNES.cz