Obludný Bolek i touha nevěsty

  14:34aktualizováno  14:34
Co s volnem v létě? Co tak zamířit do divadla? Nejvyšší purkrabství Pražského hradu bude do středy patřil Bolku Polívkovi a jeho Kupci benátskému. Na hru Tužba zase diváky láká divadlo Alfred ve dvoře.

Fotografie z představení Tužba - Tužba - Alfred ve dvoře

TIP TÝDNE
Inscenaci Kupec benátský, která je součástí letních Shakespearovských slavností, režíruje Roman Polák, který nedávno s Bolkem Polívkou a Milanem Lasicou v Brně nastudoval Harwoodova Garderobiéra.

Kupec benátský - Bolek PolívkaVedle Bolka si zahraje i jeho dcera Anna či Jan Přeučil, ze slovenských herců se představí Marián Zednikovič, Ján Koleník, Robert Roth, Matej Oravec a další.

"Snažím se, aby i ten zlý Shylock byl chvílemi roztomilý, aby se občas jevil jako dobrý člověk a aby s ním diváci v některých situacích sympatizovali. Ale když mu uteče dcera, která ho navíc i okrade, něco se v něm vzpříčí a začne z něho být taková podivínská obluda. I ta je však spíš k politování," soudí Polívka.

"Je to hra plná paradoxů a kontrastů, o střetu židovského a křesťanského světa. Jelikož Shakespeare byl objektivní autor, tak ačkoli svým způsobem zesměšňuje Shylocka, výsměchu neušly ani postavy druhé strany mince,“ uvedl pro MF DNES Polák - recenzi čtěte zde.

CO SE DĚJE
Pražské divadlo Alfred ve dvoře připravilo na středu představení hru Apples and Hearts. Vypráví o Starém srdci, které v minulosti patřilo mnoha různým lidem. Nyní putuje zpět v čase, kde se setkává se svými vzpomínkami a zklamáními.

Fotografie z představení TužbaO den později nachystal Alfred ve dvoře představení Tužba. Oblékání dívky do vrstev svatebního šatu v sobě odkrývá příběh o životní cestě ženy, o všech jejích trápeních, radostech a nekonečné touze.

Výtvarně pohybové představení založené na práci s kostýmem, lidským tělem a hrou na akordeon začíná ve 20 hodin.

ZRUŠENO:
V souvislosti s úmrtím ministra Pavla Dostála se ruší ve dnech 28. - 30. července představení muzikálu Noc na Karlštejně, které se hraje v prostorách Nostického paláce, kde sídlí ministerstvo kultury.

EXTRA NÁŠUP:
Fotografie z KratochvíleníDivadlo Continuo i letos vyrazilo do terénu a chystá site specific projekt Kratochvílení. I tentokrát nabídne divadelní představení inspirované jedinečnou architekturou zahrady, vodního příkopu a renesanční vily zámku.

Na diváky čeká nezaměnitelná výtvarná poetika Continua, cirkusové, akrobatické a žonglérské techniky, originální živá muzika a další. Kratochvílení na stejnojmenném zámku začíná ve čtvrtek 28. července potrvá až do neděle 7. srpna.

Autoři:

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Další z rubriky

Titán a ztroskotanec, oba spisovatelé. Když potká Hemingway Fitzgeralda

Záběr ze zkoušek inscenace Scott a Hem

Život je dobrý a stojí za to o něj bojovat, neboť toho, kdo o něj bojuje, je sice možné porazit, ne však zničit. Tuto...

RECENZE: Romeo a Julie s Piškulou a Marečkovou cílí na mladé. Úspěšně

Tereza Marečková v představení Romeo a Julie

Beatbox, stand-up, graffiti, streetart, taneční párty. Záplavou moderních prvků opentlil Michal Dočekal svou režii...

Den je krásný. Muzikáloví Starci na chmelu slibují šedesátky se vším všudy

Záběr z kostýmových zkoušek divadelního zpracování Starců na chmelu pro Lení...

Muzikálovou klasiku Starci na chmelu uvádí od tohoto pátku pražské divadlo Studio DVA na své letní scéně. Na Vyšehradě...

Najdete na iDNES.cz