Pátek 3. dubna 2020, svátek má Richard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 3. dubna 2020 Richard

Diskuse k článku

Mušketýrská opera bez režiséra

Velké očekávání, slabší podívaná. To je muzikál Tři mušketýři, jehož premiéra zaplnila pražské Divadla Broadway.Plno bude i nadále, háček je však v tom, že představení přináší pouze to, co si lze předem představit. Ale divák už chce být překvapován.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kukuracza

kravina 1
Včera jsem měl příležitost shlédnout představení Tří mušketýrů. Musím říct, že horší zážitek jsem si z divadla snad nikdy neodnášel. Primitivní a vykrádačská hudba (založená na pouhém neustálém opakování tří až čtyř jednoduchých popěvků) mne zase až tak nepřekvapila (od hlavního tvůrce - Michala Davida jsem ani nic více nečekal), ale celé zpracování mne hluboce zklamalo. Dalo by se dlouho vyjmenovávat: počínaje ozvučením, které muselo rvát uši i absolutním "hluchoňům"; přes příšernou a přeplácanou scéna, která postrádala jakoukoliv originalitu (i když ji předstírala); nevkusné a kýčovité zpracování kulis; ubohá, ba až mnohdy tragicky směšná choreografie (doslova unesen jsem byl do rytmu hlavou třepajícími gardisty, poskakujícími na jedné noze); neskutečeně neuměle provedené šermířské scény (proč tam zbytečně byly v tak rozsáhlém charakteru, když je jejich představitelé nebyli schopni zvládnout?) až po trapný a velmi mizerně provedený light design.
0/0
19.1.2005 13:34

Kukuracza

kravina 2
 Pěvecké výkony hlavních představitelů jsou kapitolou samou pro sebe. Začnu kladně - Pavol Habera (d'Artagnan) vysoce čněl nad zbytek svých kolegů milou přirozeností a neoddiskutovatelným talentem, stejně jako nadprůměrně čistým výkonem. Nejen vyrovnával se mu, nýbrž jej i přesahoval skvostný výkon pěvce jménem Marian Vojtko (Richelieu), který svým silným a pevným hlasem s precizně vypracovaným projevem ve všech škálách ohromil celé publikum, které mu po každém jeho projevu i na závěr představení při "děkovačce" věnovalo výrazně nejsilnější aplaus. Velmi slušný projev měl i Petr Kolář (Athos), který však měl hlas zjevně unaven, či byl indisponován nachlazením. I přesto si však zaslouží pochvalu za kvalitní výkon.
0/0
19.1.2005 13:35

Kukuracza

kravina 3
 Ze zbytku lze snad už jen vytknout výkon Leška Semelky (Porthos), který zcela jistě podal nejubožejší výkon po všech stránkách. Jedním slovem byl TRAPNÝ! Velmi úspěšně jeho trapnému výkonu asistoval i Petr Pečený (Planchet) nebo Ota Balage (Buckingham), kteří nepřesvědčili snad nikoho. Výkony jako koza mečících zástupkyní ženských rolí nestojí za delší komentář.  Co říci závěrem? Muzikál Tři mušketýři nestojí za shlédnutí (a především za zaplacení vstupného). Ani kvůli Karlu Gottovi v předtočené roli (samotného spisovatele), který občas promlouvá do děje zvláštním způsobem šišlajícím hlasem. Nepochopil jsem, šlo-li o mistrovu libůstku, jako vyrovnání se s imitací francouzského stylu projevu, či jen mizernou práci zvukaře, jehož vlivem šla kvalita ještě o třídu níže...
0/0
19.1.2005 13:36

Silvergray

Bez TELE TELE by to bylo dobré představení 2
pěváků. Fakt je že se najde několik slabších výkonů, rozhodně však mají 3M nejvyrovnanější obsazení ze všech současných pražských produkcí. Kriticky vidím snad jen Pavla Vítka, pány Genzera a Suchanka a nenadchnul mě ani Martin Pošta. Naopak nadšen jsem byl z výkonů Petra Koláře, nepremierového Alana Bastiena, Lindy Finkové, Aleše Hámy a především Zdenky Trvalcové. ( Tu si zřejmě paní recenzentka Spáčilová "odborně " spletla se Zuzanou Norisovou která je od pondělka nemocná.)
0/0
21.11.2004 22:51

Silvergray

Bez TELE TELE by to bylo dobré představení
Hlavní problém Mušketýrů spočívá v tom, že se snaží vyhovět všem. tedy divadelnímu publiku , stejně jako konzumentům TV Nova a spol. A to se opravdu dost dobře nedá. Proto je vysledek takový jaký je. Na druhou stranu v rámci zadání a možností minimuzikálového divadla Broadway odvedl Libor Vaculík dobrou práci. Na rozdíl od 10 odborníků se statisícům běžných diváků pro které ta divadla jsou určena líbí spíš přímočará režie typu Mušketýrů nebo Bídníků než experimenty jako Excalibur nebo Prodaná nevěsta v ND! Na Mušketárech mizásadně vadily pouze dvě věci.Nevkusné, nesmyslné a nedobové kostýmy tanečnic při scéně s kardinálem a zejména TELE -TELE v podání G+S. Zaplatpámbůh tahle nesmyslná trapnost tam prý bude jen když oni dva budou hrát, tedy tak 5x měsíčně. Klady mušketýrů vidím v líbivé hudbě ( i když autor se pozná, ale proč ne, většině průměrných diváků se to bude líbit), nápaditem využití prostoru divadla, kostýmech a především ve výkonech většiny alternaci herců a z
0/0
21.11.2004 22:49

Alena K.

3M - dokončení
( např. Pavel Polák jako Aramis, Jan Gajdoš jako Porthos, Monika Absolonová jako Mylady, Zdenka Trvalcová jako Constance), ale ty alternace, které jsem viděla já, mě tedy nezaujaly. Je opravdu škoda, že se autorům podařilo vytvořit dílo, které je samo o sobě dost nezáživné a hodně moc záleží na konkrétních představitelích, jestli z něj vymáčknou alespoň něco.
Navíc nechápu, proč z Aramise a Porthose udělali takové křoví, které se nijak neprojevuje. To už by to rovnou mohli přejmenovat, protože o třech mušketýrech muzikál není. Je o jednom mušketýrovi (Athos) a jednom uchazeči o tento post (D'Artagnan).Ale tuším, že masám se dílo bude líbit, alespoň děkovačky na generálkách tomu napovídají. Ačkoli já také hodně tleskala - těm pěti, které jsem jmenovala. Ti si to opravdu zasloužili a klidně bych je v tom viděla znovu. Vzhledem k tomu, že na naší generálce mělo velký úspěch "Tele Tele" duo, tak tuším, že páni autoři věděli, proč tam zařadili i pokleslý humor - kvůli masám.
0/0
20.11.2004 11:08

Alena K.

3M - pokračování
... Radka Fišarová jako královna a Zbyněk Fric jako Buckingham, a potom snad ještě hudba Bryana Adamse, která ovšem ční nad hudbu Michala Davida a navíc byla obdařena přihlouplým textem.
Osobně jsem byla na 3M docela spokojená, ale ne snad díky práci autorů, ale čistě díky pěti zmíněným protagonistům, kteří předvedli, co mohli. Poslechnout si např.Athosovy party v podání Petra Koláře je zážitek, ale nikoli díky super hudbě (snad až na jednu výjimku a tou je ten B.Adams), ale díky velmi dobrým hlasovým dispozicím tohoto zpěváka. Na druhou stranu jsou tam účinkující (a těch je většina), kteří mě nezaujali ani trochu (např. Pavel Vítek jako Král, Ota Balage jako Rochefort, Michal Penk jako Aramis, Lešek Semelka jako Porthos, Sabina Laurinová jako Constance) a jedna představitelka mi připadala dokonce otřesná (Markéta Zehrerová jako Mylady). Sice je fakt, že tihle lidé mají většinou nějaké alternace, které budou podle mých očekávání a zkušeností lepší
0/0
20.11.2004 10:56

Alena K.

3M
Docela se divím, jak moc se shoduji s paní Spáčilovou, pokud jde o divadlo Broadway. Částečně ovlivněna její kladnou recenzí Rebelů (předchozí dílo tohoto divadla) jsem daný kus navštívila a musela jsem jí dát zapravdu takřka ve všem. Jenže to bylo pozitivní hodnocení. Tentokrát je víceméně negativní a já, která jsem už viděla jednu z generálek, bohužel souhlasím opět takřka se vším, co je napsáno. Jsem ráda, že byly zmíněny zbytečné dotáčky i trapná scénka Tele Tele dua Suchánek - Genzer. Bohužel i já jsem viděla tuhle pitomou scénu v podání právě těchhle dvou individuí. Původně jsem nevěřila, že to tam vážně patří, a doufala jsem v skrytu duše,  že režisér zařve: "Dost, co to tu vyvádíte!" Bohužel se ukázalo, že tato scénka je skutečně součástí hry.
Mušketýři mají i kladné stránky, ale k nim patří víceméně jenom výkony některých protagonistů (na první generální zk. Alan Bastien jako D'Artagnan, Petr Kolář jako Athos,  Marian Vojtko jako Richelieu, Radk
0/0
20.11.2004 10:43

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Najdete na iDNES.cz