My Evropané nemusíme tančit tango jen jako trapáci, myslí si Roman Zach

  17:58aktualizováno  17:58
Jako na činohru s občasným tancem láká pražské divadlo Studio DVA na novinku Moje tango. Hrát a tančit zde budou Jitka Schneiderová a Roman Zach.

Záběr z představení Moje tango | foto: Jerry Háša

Roman Zach se před dvěma lety zúčastnil populárního pořadu StarDance, Jitka Schneiderová nyní bojuje v aktuálním ročníku show Tvoje tvář má známý hlas. Oběma hercům se účast v pohybových televizních soutěžích hodila při zkoušení premiéry pražského divadla Studio DVA, kterou bude čtvrteční uvedení hry Moje tango.

Fotogalerie

Jitka Schneiderová se zde představí jako Virginie. Tedy žena, která se rozhoduje, zda zůstane v pohodlí svého britského středostavovského života, či zda vyrazí do dvanáct tisíc kilometrů vzdáleného Buenos Aires, aby se zde naučila milované tango. Jak se rozhodne, se podle českého názvu hry dá odhadnout. Pomáhat jí v tom bude právě Roman Zach, který ztvárňuje většinu mužských rolí.

„Přítele, kolegu z práce, lékaře a samozřejmě i učitele tanga. Nemohu se o všech zmínit, ale se všemi kamarádím,“ říká herec, který potvrzuje, že se mu s Jitkou Schneiderovou hraje i tančí dobře. „Výborně. Je to skvělá herecká kolegyně. Navíc je lehká a ohebná, což je pro tanec výborný předpoklad. Ze začátku jsem se bál, že mě bude chtít ‚vodit‘. Naštěstí jsme se brzo sladili a ona pochopila, kdo vede,“ popisuje se smíchem.

Studio DVA upozorňuje, že i přes název je novinka především činohra s občasným tancem, což potvrzuje i Zach. „Tanec není to hlavní v naší hře, přesto jsem rád, že po celou dobu spolupracujeme s výbornou choreografkou a tanečnicí Petrou Parvoničovou. Bolí to, ale baví nás to,“ přibližuje náročné zkoušení. 

Sám má k tangu kladný vztah. „Není to sice z kategorie standardních tanců, kde se cítím lépe, ale je blízké paso doble a to mám rád,“ uvažuje herec. „Dokonce si už po StarDance nemyslím, že my Evropané tango můžeme tančit jen jako trapáci. Řekl bych, že si to užívám,“ dodává.

Režisér Caban

Jako muzikant, hoteliér a taxikář se v inscenaci objeví ještě Karel Mařík. Moje tango pod originálním názvem Flying into Daylight napsal Brit Ron Hutchinson podle námětu Victorie Fischerové. Českou inscenaci režíruje Šimon Caban spolu s dramaturgyní Darinou Abrahámovou, Caban je i autorem scény.

Studio DVA nedávno oznámilo blížící se otevření komorní scény na Perštýně, aktuální novinku však uvádí ve svém kamenném divadle na Václavském náměstí. Nový prostor otevře 16. října obnovená premiéra inscenace Ženy přežijí. Pražská scéna dále v sezoně chystá například Malého prince, v jediné roli se zde opět v režii Šimona Cabana představí Jan Cina.


Nejčtenější

Přetočte poslední řadu Hry o trůny, žádají v petici statisíce fanoušků

Záběr z předposledního dílu seriálu Hra o trůny

Více než sedm set tisíc lidí z celého světa už podepsalo petici, která žádá producenty seriálu Hra o trůny, aby právě...

GLOSA: Leoš Mareš na koncert v O2 areně přivedl i Freddieho Mercuryho

Leoš Mareš 16. května 2019 v pražské O2 areně

Po roce je Leoš Mareš opět v O2 areně. Ve čtvrtek v Praze absolvoval první ze série tří koncertů. Měl vyprodáno a...

Eurovizi vyhrál favorizovaný Nizozemec, Lake Malawi skončili jedenáctí

Duncan Laurence z Nizozemska ve finále Eurovize 2019.

Příští ročník Eurovize se díky vítězství Duncana Laurence bude konat v Nizozemsku. Česká kapela Lake Malawi si vedla...

Čeští Lake Malawi jdou do finále Eurovize, o vítězství se utkají v sobotu

Albert Černý z Lake Malawi 14. května 2019 v semifinále Eurovize. Kapela si zde...

Do sobotního finále Eurovize postoupily obě favorizované zpěvačky reprezentující Řecko a Kypr, dále zástupci Běloruska...

Poslední smích, slzy i nostalgie. Skončila Teorie velkého třesku

Promo k deváté řadě seriálu Teorie velkého třesku

Po dvanácti letech zmizela parta teoretických fyziků a jejich praktických partnerek z komediálního seriálu Teorie...

Další z rubriky

David Bowie se stěhuje do Komedie, uvedou zde jeho muzikál Lazarus

David Bowie ve videoklipu Blackstar

Předsmrtný muzikál Davida Bowieho, kdysi velice kontroverzní rakouská hra o Přemyslu Otakarovi II. či Husitská...

Divadlo Na zábradlí zrušilo tři dny před premiérou hru o sexuální výchově

Záběr ze zrušené inscenace Děvčátka, na slovíčko

Chystaná novinka Děvčátka, na slovíčko, kterou mělo pražské Divadlo Na zábradlí poprvé uvést v pátek, byla zrušena....

VIDEO: Nekouřím, nepiju, nesportuju. Jiří Suchý otevřel střechu Lucerny

Střecha Lucerny bude nově přístupná pravidelně až do podzimu

Střecha pražského paláce Lucerna se návštěvníkům bude od této neděle otevírat pravidelně. Do jejích prostor zavítal i...

Najdete na iDNES.cz