My Evropané nemusíme tančit tango jen jako trapáci, myslí si Roman Zach

  17:58aktualizováno  17:58
Jako na činohru s občasným tancem láká pražské divadlo Studio DVA na novinku Moje tango. Hrát a tančit zde budou Jitka Schneiderová a Roman Zach.

Záběr z představení Moje tango | foto: Jerry Háša

Roman Zach se před dvěma lety zúčastnil populárního pořadu StarDance, Jitka Schneiderová nyní bojuje v aktuálním ročníku show Tvoje tvář má známý hlas. Oběma hercům se účast v pohybových televizních soutěžích hodila při zkoušení premiéry pražského divadla Studio DVA, kterou bude čtvrteční uvedení hry Moje tango.

Fotogalerie

Jitka Schneiderová se zde představí jako Virginie. Tedy žena, která se rozhoduje, zda zůstane v pohodlí svého britského středostavovského života, či zda vyrazí do dvanáct tisíc kilometrů vzdáleného Buenos Aires, aby se zde naučila milované tango. Jak se rozhodne, se podle českého názvu hry dá odhadnout. Pomáhat jí v tom bude právě Roman Zach, který ztvárňuje většinu mužských rolí.

„Přítele, kolegu z práce, lékaře a samozřejmě i učitele tanga. Nemohu se o všech zmínit, ale se všemi kamarádím,“ říká herec, který potvrzuje, že se mu s Jitkou Schneiderovou hraje i tančí dobře. „Výborně. Je to skvělá herecká kolegyně. Navíc je lehká a ohebná, což je pro tanec výborný předpoklad. Ze začátku jsem se bál, že mě bude chtít ‚vodit‘. Naštěstí jsme se brzo sladili a ona pochopila, kdo vede,“ popisuje se smíchem.

Studio DVA upozorňuje, že i přes název je novinka především činohra s občasným tancem, což potvrzuje i Zach. „Tanec není to hlavní v naší hře, přesto jsem rád, že po celou dobu spolupracujeme s výbornou choreografkou a tanečnicí Petrou Parvoničovou. Bolí to, ale baví nás to,“ přibližuje náročné zkoušení. 

Sám má k tangu kladný vztah. „Není to sice z kategorie standardních tanců, kde se cítím lépe, ale je blízké paso doble a to mám rád,“ uvažuje herec. „Dokonce si už po StarDance nemyslím, že my Evropané tango můžeme tančit jen jako trapáci. Řekl bych, že si to užívám,“ dodává.

Režisér Caban

Jako muzikant, hoteliér a taxikář se v inscenaci objeví ještě Karel Mařík. Moje tango pod originálním názvem Flying into Daylight napsal Brit Ron Hutchinson podle námětu Victorie Fischerové. Českou inscenaci režíruje Šimon Caban spolu s dramaturgyní Darinou Abrahámovou, Caban je i autorem scény.

Studio DVA nedávno oznámilo blížící se otevření komorní scény na Perštýně, aktuální novinku však uvádí ve svém kamenném divadle na Václavském náměstí. Nový prostor otevře 16. října obnovená premiéra inscenace Ženy přežijí. Pražská scéna dále v sezoně chystá například Malého prince, v jediné roli se zde opět v režii Šimona Cabana představí Jan Cina.


Nejčtenější

PRVNÍ DOJMY: Koptashow, krycí jméno pro reklamu na StarDance

Z pořadu Koptashow

Co mají společného tanečnice Tatiana Drexlerová, sportovec Aleš Valenta a herec Jiří Dvořák? Přece StarDance, kde ona...

Případ Kursk, kde z tragédie ponorky vypustili roli sympatického Putina

Záběr z filmu Kursk

Vypjaté události, které popisuje premiérový snímek Kursk, přicházející právě do našich kin, se začaly odehrávat 12....

RECENZE: Jak Strážmistr Topinka vede do Beskyd Policejní akademii

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Seriál Strážmistr Topinka odvozený z Doktora Martina, který v pátek startuje v České televizi, je o jeden ovčí chloupek...

RECENZE: Cena za štěstí sešla na scestí. Ještěže se k Samotářům nehlásí

Vanda Hybnerová a Ivana Chýlková ve snímku Cena za štěstí

Ještěže první letošní domácí novinka kin Cena za štěstí upustila od původního názvu Děti samotářů, odkazujícího ke...

KOMENTÁŘ: Takže opět boduje Ordinace, Všechnopárty... A co novinky?

Ze seriálu Strážmistr Topinka

Televizní svět by občas potřeboval tlumočníka do prozaické řeči smrtelníků. Například již začalo vysílání podle...

Další z rubriky

RECENZE: Škoda, že Zach s Horváthovou neprolamují von Trierovy vlny sami

Záběr z divadelní adaptace Prolomit vlny

Roman Zach a Petra Horváthová herecky táhnou divadelní adaptaci Prolomit vlny, kterou uvádějí v pražské La Fabrice.

DIVADLA 2019: Němec zkouší Polednici, Adamovská Starce na chmelu

Plakát k inscenaci Kytice

Jen u výjimečných projektů odhalují divadla datum premiéry dříve než se začátkem nové sezony. Divák se tak při...

Ač je od Mrštíků, na Palmovce chystají především Krobotův Rok na vsi

Záběr z inscenace Roku na vsi v Divadle pod Palmovkou

Když se řekne Rok na vsi, většině se vybaví jména bratří Mrštíků. Román zachycující jeden rok ve vesnici Habrůvka se...

Najdete na iDNES.cz