Michala Davida možná budou zabíjet nejen na divadle, ale i ve filmu

  2:59aktualizováno  2:59
S myšlenkou na zfilmování "crazy muzikálové parodie" plné popových hitů zpěváka a skladatele Michala Davida Je třeba zabít Davida si pohrává producent Oldřich Lichtenberg. Muzikál měl v Divadle Broadway premiéru loni a scéna ho nyní neuvádí.

Michal David - netradiční křest CD muzikálu Je třeba zabít Davida | foto: Martin J. Polák

Michal David a producent Oldřich Lichtenberg

Michal David a producent Oldřich Lichtenberg

Podle Lichtenberga však není důvodem nezájem diváků, ale neočekávaná popularita novinky Kat Mydlář, kterou má divadlo na programu od konce února. Uvádět ji hodlá až do konce listopadu. "Představení Je třeba zabít Davida neskončilo, máme takový pyšný úkol, že bychom z toho rádi udělali film," řekl Lichtenberg. O tom, kdy by se zamýšlený snímek mohl dostat do kin, však ještě nechce ani spekulovat. "Zatím jsme na začátku a dáváme dohromady peníze," konstatoval.

Nezájmu diváků se producent neobává; David je u posluchačů populární. Loni si jeho Mejdan roku v pražské O2 areně, uspořádaný k Davidovým padesátinám, nenechalo ujít přes 14 tisíc lidí, především žen a dívek. Minulý týden David překvapil také při předávání televizních cen TýTý, kde si od diváků vysloužil sošku pro nejpopulárnějšího zpěváka; dosud si ji pravidelně každý rok odnášel Karel Gott.

Z muzikálu Je třeba zabít Davida

Z muzikálu Je třeba zabít Davida

Kostrou děje muzikálu jsou Davidovy letité hity i novější skladby pospojované gagy a humornými scénkami. V některých si v duchu názvu nového kusu autoři dělají legraci z hlavního hrdiny; terčem jejich vtípků jsou však i záporné postavy, jejichž jména nápadně připomínají jména některých divadelních a hudebních kritiků.

Davidův muzikál je laciný, vulgární a z herců dělá voly

Přečtěte si, jak viděla muzikál Je třeba zabít Davida recenzentka MfD

"Myslím si, že crazy komedie, jako je Bláznivá střela nebo Scary Movie, tady chybí," uvedl Lichtenberg. Muzikál Je třeba zabít Davida řadí do stejného žánru. "I v muzikálu je řada fórů, které mají potenciál, proto bychom ho rádi transformovali," prohlásil. Nyní se ale hodlá zabývat zejména muzikálem Kat Mydlář, protože jeho představení bývají vyprodaná.

Premiéra muzikálu Je třeba zabít Davida

Premiéra muzikálu Je třeba zabít Davida

Lichtenberg předpokládá, že bude hlavním producentem filmu a na jeho výrobu si najme výkonnou produkci. "Je to ještě strašně daleko. Jsme ve fázi získávání prostředků a jak to u mnoha filmů je, nemusí se to povést. Ale je to takový náš sen s Michalem Davidem, udělat z tohohle představení film," prohlásil.

Divácký zájem o představení s Davidovými hity si pochvaluje také konkurenční produkce, která od listopadu 2009 v pražském divadle GoJa Music Hall uvádí muzikál Děti ráje. Tento týden zde oslavili 250 představení a muzikál zhlédlo již 200 tisíc diváků.

Děti ráje vrší trapnost na trapnost, pár hlasů je nespasí

Konkurenční muzikál očima šéfa kulturní rubriky MfD

Lichtenberg s Davidem jsou však přesvědčeni, že konkurenční scéna použila Davidovy písně protiprávně. Vedou proto již dva roky spor s Františkem Janečkem z GoJa Music Hall; zatím však k žádnému soudnímu rozuzlení nedošlo.

Premiéra muzikálu Děti ráje

Premiéra muzikálu Děti ráje

Janeček už před uvedením Dětí ráje uvedl, že s ním David i další autoři podepsali smlouvu na výhradní využití svých skladeb v muzikálu Děti ráje v roce 2006. O dva roky později Janeček na odkládaný muzikál uzavřel smlouvu se společností No Art. Licence je od té doby v rukách známých podnikatelů v hudební branži Viktora Mráze a Michala Bělouška.

"My s tím (uvedením muzikálu Děti ráje) nesouhlasíme a považujeme to za protiprávní. Připadne nám trapné, že ještě nejsou ukončeny právní spory a moc 'děkujeme' českému právnímu řádu, že to tak nechal," dodal ironicky Lichtenberg.

Autoři: ,

Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Další z rubriky

Titán a ztroskotanec, oba spisovatelé. Když potká Hemingway Fitzgeralda

Záběr ze zkoušek inscenace Scott a Hem

Život je dobrý a stojí za to o něj bojovat, neboť toho, kdo o něj bojuje, je sice možné porazit, ne však zničit. Tuto...

Záviše, satiru i sexy burlesku slibuje divadelní stan Mighty Sounds

Koťátko zkázy

Hudebně-divadelní stan jako stabilní součást doprovodného programu festivalu Mighty Sounds nabídne širokou škálu...

VIDEO: Avatar na pět imaxových pláten? Cirque du Soleil zve na Pandoru

Záběr z představení Toruk, které do Prahy přivezl soubor Cirque du Soleil (29....

Novocirkusová legenda Cirque du Soleil přivezla do Prahy příběh navazující na Cameronův filmový hit Avatar. Diváci jej...

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na iDNES.cz