Diskuse k článku

Letní shakespearovské slavnosti zahájil Lear

Dlouho očekávaná premiéra Shakespearova Krále Leara s Janem Třískou v hlavní roli otevřela Letní shakespearovské slavnosti, které se až do 7. září již šestým rokem konají v prostorách Nejvyššího purkrabství Pražského hradu. Myšlenku oživit krásné hradní prostory a přilákat do nich lidi přinesl začátkem 90. let prezident Václav Havel. Divadelní festival pod širým nebem jeho ideu důstojně naplnil.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Barbora

Hrabivost pořadatelů je neuvěřitelná
Na Krále Leara jsme si koupili nejlepší možné lístky již měsíc před zahájením her. Když jsme dorazili krátce po osmé na místo neměli jsme si již téměř kam sednout. Zbyly na nás židle v rozšířené části hlediště, které byly umístěny tak, že jsme polovinu scény neviděli vůbec a slyšeli jsme každé druhé slovo. V pokladně přesto dále prodávali lístky chtivým cizincům. Slečna uvaděčka nám s úsměvem řekla, že není možné kontrolovat kam si kdo sedne a že máme prostě smůlu. Co k tomu dodat. Příště se budou třeba za plnou cenu prodávat lístky do Národního na sedadla umístěná vedle divadla, tak si dejte POZOR!!! Barbora Jonášová,Praha 5 - Slivenec
0/0
19.7.2002 13:19

Petr

Re: Hrabivost pořadatelů je neuvěřitelná
Nedovedu pochopit,proč nejsou sedadla číslována.Věřím,že zájem publika je obrovský,ale mít celé představení kolena zabořena do zad diváka v řadě přede mnou a nemožnost se ani protáhnout na volné sedadlo je opravdu moc.Také nabízet místa k sezení za bukem(ořechem) není férové.Proč obsluha občerstvení bouchá s dveřmi jak o život? Představení je nádherné,děkuji.
0/0
29.7.2002 21:27

Barbora

Hrabivost pořadatelů je neuvěřitelná
Na Krále Leara jsme si koupili nejlepší možné lístky již měsíc před zahájením her. Když jsme dorazili krátce po osmé na místo neměli jsme si již téměř kam sednout. Zbyly na nás židle v rozšířené části hlediště, které byly umístěny tak, že jsme polovinu scény neviděli vůbec a slyšeli jsme každé druhé slovo. V pokladně přesto dále prodávali lístky chtivým cizincům. Slečna uvaděčka nám s úsměvem řekla, že není možné kontrolovat kam si kdo sedne a že máme prostě smůlu. Co k tomu dodat. Příště se budou třeba za plnou cenu prodávat lístky do Národního na sedadla umístěná vedle divadla, tak si dejte POZOR!!!
0/0
19.7.2002 13:09

Michal Jakubínský

Re: Hrabivost pořadatelů je neuvěřitelná
Nelze,než s výše uvedeným souhlasit.Je škoda,že představení takové kvality a vynikajícího obsazení kazí neschopnost nebo neochota pořadatelů. Před začátkem představení si nelze připadat jinak než jako v davu fanoušků čekajících před vstupem na stadion, kde se koná rockový nebo jiný koncert.Stín padá bohužel i na Správu pražského hradu a všechny,kteří chod představení umožnili. Je to myslím veliká škoda a stálo by za to jednat tak, aby kultura byla opravdu kulturní. Příště si návštěvu divadelního předtavení na tomto místě velmi rozvážím.
0/0
22.7.2002 14:01

Barbora

Hrabivost pořadatelů je neuvěřitelná
0/0
19.7.2002 13:02

kytka

Re: Hrabivost pořadatelů je neuvěřitelná
Vážená paní, ano, souhlasím s Vámi, ale pouze do té doby, než se podíváte na vstupenku. Z povahy věci (tedy nečíslované vstupenky) vyplývá, že na místě musíte být daleko dříve než ve 20.00 hodin. Já jsem přišla v 19.45 (byla to jedna ze sobot) měla jsem též nejdražší lístek a seděla jsem ve 4. řadě. Tedy v zóně kam patřil můj lístek a byla jsem spokojena. Navíc je jasné, že pořadatelé nemohli vydat vstupenky navíc protože právě Správou pražského hradu jsou velice kontrolováni a jasně mi bylo řečeno, že by to z kapacitních a bezpečnostních důvodů prostě nedovolili.
0/0
24.7.2002 16:36

Najdete na iDNES.cz