Diskuse k článku

Kolářová: Matku bych dala do blázince

Herečka Daniela Kolářová nedávno získala prestižní Cenu Alfréda Radoka za roli ve hře U cíle "Je příjemné takovou cenu dostat a platí to přesně tak ty tři minuty, kdy cenu převezmete a odejdete. Tím to končí. Ale je to velmi příjemné," prozradila v on-line rozhovoru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

xaeris

sudety....
Málokdo už to ví, ale paní Kolářová byla ve své politické kariéře po 89 jedním  ze šesti poslanců, kteří hlasovali pro NAVRÁCENÍ majetku v pohraničí sudetským Němcům.Od té doby ji tedy aspoň já nemusím.Proč?Protože jsem Čech................
0/0
12.5.2005 14:06

Sarka-3

Re: sudety....
Moje zcela apolitická teta, prostá žena, vdova, byla po válce odsunuta jen proto, že byla německé národnosti. Statek, který vlastnila se svými dětmí, tenkrát  14 a 15 let, jsme my, Češi, nechali zcela zdevastovat a zpustnout. Tante Ema po zbytek svého života toužila vrátit se domů, do Čech, přestože v záp. Německu se už dávno měli lépe, než my v ČSSR. Odsun chápala jako obrovský omyl a křivdu, Čechům nikdy neublížila. Její vina spočívala jen v tom, že byla Němka. Posuzujme každého podle jeho činů a ne podle toho, co se nám xenofobní komunisté snaží namluvit. Jsi-li takovýto Čech, jak ses uvedl, papouškující falešné polopravdy bez uvažování, stydím se, že jsem také Češka.
0/0
12.5.2005 15:21

_m-

Re: Re: sudety....
Víš, to máš těžký. Moje maminka jako malá holka musela s rodiči ze Sudet v roce 1939 - taky tam nechali dům i dílnu s veškerým zařízením a nikdy se už nevrátili. Jen děda se tam byl po válce podívat a říkal, že tam našel jen ruiny.( Řízením soudu jsme se ocitli v pohraničí (ovšem úplně jinde) kolem roku 1960 - dobrá třetina našich starých sousedek brala vdovský důchod v tuzexových bonech - vdovy po německých vojácích padlých u Stalingradu. Přesto jsem tam žádnou nenávist ani z jedné strany nezaznamenala.) Každý kdo tu dobu prožil si v sobě nesl nějakou křivdu. Když by se měli odškodit odsunutí Němci, měli by se zákonitě odškodnit i o 6 let dřív "odsunutí" Češi - a skončili bychom u Bílé Hory.
0/0
12.5.2005 15:50

_m-

Re: Re: Re: sudety....
panebože neumím už ani psát ani číst.........řízením osudu, ne soudu..........
0/0
12.5.2005 15:59

pinguinone

Re: Re: Re: sudety....
.
0/0
12.5.2005 16:04

jejkap

Re: Re: Re: sudety....
Jen male doplneni - ony braly duchod v markach a od nemeckeho statu, pouze CSSR jim to (na kontu v Zivnobance) "vyhodne" zkonvertovala na bony. A nezapomente, ze tem babkam nekde v ruskem zakopu umrel jejich manzel, ktery se treba jenom vcas nezdekoval z Reichu a politika mu byla srdecne jedno. Takze bych jim ten duchod v bonech nevycital ani nezavidel.
0/0
13.5.2005 13:15

_m-

Re: Re: Re: Re: sudety....
Přečtěte si ještě jednou můj příspěvek - nevšimla jsem si, že bych něco záviděla nebo vyčítala, jen jsem konstatovala. A jak to bylo u Wasrpolaků když je ´Fašisti odváděli na frontu vím stejně dobře, ne-li líp, než vy.
0/0
13.5.2005 13:19

jejkap

Re: sudety....
A ja zase nemusim tebe. Proc? Protoze si hrajes na Cecha, ale jses jenom ubozak.
0/0
13.5.2005 13:16

xaeris

Re: Re: sudety....
Ale ale, tady je seslost.Jeden by rekl, ze nakonec budete Nemce litovat i za to, ze je z hajlování bolela ruka, ne?My jsme snad zacali?Kdo seje vítr, sklízí bouri, a v prípade Hitlera to platí také.Válka je vul, a jestlize je nejaký národ schopen takových zverstev, jaké predvádeli ve válce Nemci, musí pocítat s tím, ze kdyz prohraje, tak vsechno.Ze to bohuzel odnesli i ti, kterí za to vubec nemohou, platí prece pro vsechny zucastnené.Je to výstraha pro ty, co by chteli prijít v budoucnu po nich, aby vedeli, ze ne nejaká Kolárová a celý tenhle spolek jim, az znovu prohrajou, bude foukat bolístky, nýbrz naopak, zase dostanou na pametnou......................       
0/0
9.6.2005 13:38

Digital_Europe

Otazka me nenapada.
A na co se mam herecky Kolarove zeptat? To by me zajimalo.  Snad jen na film, ktery jsem mel jako dite rad. LUCIE POSTRACH ULICE. Jenze, otazka me jaksi nenapada.
0/0
12.5.2005 13:09

Najdete na iDNES.cz