Ahoj, krásko! Kateřina Brožová hraje úspěšnou ženu v krizi středního věku

  15:54aktualizováno  15:54
Divadlo na Vinohradech večer uvede novinku, v níž představí hrdinku čelící krizi středního věku. Manažerku Lindu ztvární Kateřina Brožová.

Kateřina Brožová v představení Ahoj, krásko! (Linda) | foto: Viktor Kronbauer

Nezdolná žena, která se vlastními silami vypracovala na jednu z nejvyšších pozic v kosmetické společnosti. Věří, že svou prací šíří pozitivní pohled na svět a pomáhá ženám získávat sebevědomí. To je Linda Wildeová, kterou v nejnovější premiéře pražského Divadla na Vinohradech nazvané Ahoj, krásko! (Linda) ztvárňuje Kateřina Brožová.

Fotogalerie

„Úspěšná manažerka, která do svých padesáti měla život naplněný prací. Vybudovala si dům, domácnost, má šťastné manželství a dvě dcery,“ popisuje herečka svou postavu. „Je to energická žena, která všechno v životě řeší s grácií, vše řídí, vše zvládne, o vše se stará,“ pokračuje.

„A najednou se dostává do krize středního věku. V práci ji jednoho dne nahradí mladší kolegyně a Lindě se vše začne sypat. Řeší nepochopení v práci, problémy doma, neporozumění s dcerami. Začínají změny,“ naznačuje Brožová děj hry, kterou napsala současná britská autorka Penelope Skinnerová.

„Hra vychází ze současnosti, autorka je jen o deset let mladší než postava, o které píše. Má velké pochopení pro ženský svět,“ chválí Brožová předlohu. 

„Jsem velmi zvědavá na reakce diváků. Dají se tam najít situace aplikovatelné na kohokoliv. Jde o určité míjení se v životě, o nedostatečnou empatii v danou životní chvíli. A to ne proto, že by člověk nebyl citlivý, ale proto, že se momentálně prostě s druhým míjí pro své zaujetí určitou věcí,“ uvažuje herečka, pro niž jde po čase o velkou roli na domovské scéně.

„S postavou mám podobný věk a určitou životní zkušenost. Možná i energii a schopnost nepřipouštět si, že něco nezvládnu. V určitých situacích, které prožívá, dokážu čerpat z etap svého života,“ přemýšlí Brožová o roli Lindy.

Název hry může působit trochu složitě. „Je trochu zavádějící. Ahoj, krásko se jmenuje kampaň, kterou přináší nová mladá kolegyně,“ vysvětluje herečka titul.

V novince, kterou pro velkou scénu režíruje Juraj Deák, se vedle Brožové objeví Šárka Vaculíková, Sabina Rojková, Petr Rychlý, Markéta Frösslová či třeba Otakar Brousek.

Úsporná scéna

„Část příběhu se odehrává v domácím, část v kancelářském prostředí. Scéna je úsporná, symbolická, utváří se spíš jednáním herců. Jistou roli tam hrají portréty Lindy, které jsou vybrány z různých období jejího života,“ přibližuje ještě Brožová scénu, kterou měl na starosti David Bazika.

Diváci si přitom v posledních letech zvykli vídat na hlavní scéně Vinohrad spíše inscenace klasiky, hry ze současnosti míří častěji na Studiovou scénu.

„Na Vinohradech se snaží vyhovět vkusu všech diváků i naplnit svoje poslání přinášet různé příběhy z různých prostředí i období. Ať už jde o klasiku, či něco ze současnosti,“ komentuje to herečka.

Pražská scéna po páteční premiéře Lindy chystá tuto sezonu ještě jednu novinku. V podkrovní Studiové scéně uvede 31. května kus Za dveřmi od mladé dramatičky Barbory Hančilové s Janou Kotrbatou či Pavlem Rímským.

Nejčtenější

Zemřel hudebník Ric Ocasek. Exmanželovi topmodelky Pořízkové bylo 75 let

Hudebník Ric Ocasek s manželkou Pavlínou Pořízkovou na snímku z roku 2009.

Zemřel rockový hudebník a producent Ric Ocasek. Bývalému manželovi topmodelky Pavlíny Pořízkové bylo 75 let. Zpěváka...

Českým divákům se omlouvám, nečekal jsem, že na Ptáče přijdou, řekl Marhoul

Režisér Václav Marhoul v diskusním pořadu Rozstřel. (23. září 2019)

Václava Marhoula překvapil tuzemský úspěch snímku Nabarvené ptáče. „Českým divákům se musím omluvit, nečekal jsem, že...

RECENZE: Když je Rambo sám doma, má poslední ránu i poslední slovo

Sylvester Stallone ve filmu Rambo: Poslední krev

Teprve v pátém dílu série si mohl válečný veterán z Vietnamu vychutnávat v penzi poklidu venkova po boku přátel, jenže...

PRVNÍ DOJMY: To se ví, že to má být zábava. Ale pozor, tady se lže

Aleš Háma a Halina Pawlowská v pořadu To se ví

Falešné zprávy, zavádějící titulky, nebo naopak neuvěřitelné, přesto pravdivé fotografie glosují Halina Pawlowská a...

RECENZE: O krok blíž k filmařskému peklu. Román pro pokročilé je Sezn@mka 2

Záběr z filmu Román pro pokročilé

Právě zemřela naděje, že po křiklavě neumělé prvotině Sezn@mka už nemohou tíž tvůrci dostat šanci. Jejich novinka Román...

Další z rubriky

V Plzni se píše Olze, Průhonice citují z Havla. Podzim patří festivalům

Záběr ze zkoušek Dopisů Olze

V divadelním světě znamená přelom léta a podzimu především nálož divadelních přehlídek, které vedle hlavního města...

RECENZE: CK Olympos. Sám Hermés přijede na Štvanici autobusem

Záběr z první části představení Plodnost! Mír! A bohatství! na pražské Štvanici

Vtipný nápad, originální zasazení, zajímavé rekvizity. Pozdně letní hraní, které pražský soubor Tygr v tísni tradičně...

Oč jde mezi ředitelem a odbory v Národním divadle? Na tahu je ministr

Nová opona státní opery.

Nejde nám osobně o ředitele Jana Buriana, ale o způsob, jakým byl dosazen, zní z oper pražského Národního divadla, kde...

Katalánského sólistu Národního divadla inspiruje Praha. Co na ní miluje nejvíc?

Rogera Cabrera Cuadrada můžeme vidět v Národním divadle v představeních Vertigo...

O tanečnících se říká, že se jimi nemůžete stát, ale musíte se jimi narodit. Rodák z Barcelony s tímto tvrzením...

Najdete na iDNES.cz