Semafor oslavil narozeniny svého zakladatele a ústřední postavy ve třech po sobě jdoucích večerech nazvaných Pocta Jiřímu Suchému aneb „Znám ještě starší lidi...“ Kromě slavnostní premiéry dokumentu patřily večery od pátku do neděle zároveň slavnostnímu setkání s Jiřím Suchým a jeho narozeninovému koncertu, na němž připomenul svou celoživotní tvorbu prostřednictvím písňových evergreenů.
Filmový portrét Jiří Suchý: Moje souboje a boje tvoří dvě linie. První je průřezem života Semaforu skrze tzv. „šest soumraků“, neboli temných míst v jeho historii a do značné míry vypovídá i o životních osudech Jiřího Suchého. Druhá linie pak představuje jeho osobnost skrze úvahy a zamyšlení nad různými otázkami a oblastmi života. Dokument, který vznikl díky neziskové organizaci Zámek Liteň, režíroval Jiří Vondrák.
Neúnavný Suchý v Semaforu odehraje měsíčně šestnáct představení, dvě další má s orchestrem a občas jede na zájezd. K tomu jsou povinnosti navíc. „Jde o zahajování výstav či křty desek těm, kteří u nás odpracovali své a já jim nemohu odmítnout,“ podotkl.
Nejbližší novinkou Semaforu bude 27. října premiéra kdysi zakázané hry Skleněné prkno. „Napsal jsem ji už dávno, ale mezitím tak zestárla, že jsem víc než polovinu musel přepracovat. Koncem dubna, kdy uplyne 90 let od první hry Osvobozeného divadla Vest Pocket Revue Voskovce a Wericha, připravíme navíc jakýsi zdivadelněný koncert,“ dodal pro ČTK.
S Michalem Pavlíčkem pak dále chystá muzikál. „Jeho tématem bude love-story Fausta a Markéty. Nebude to celý Goethův příběh, jen jsem z něj vyňal některé motivy. V určitém momentě začne Faust s autorem vést dialog, odmítne, aby příběh skončil bez happyendu. Zruší vše, co bylo negativní, a dovede to ke šťastnému konci,“ uvedl k muzikálu Suchý.