Jestli si chcete poplakat, musíte jinam, popisuje Čtvrtníček Hvězdné léto

  16:59aktualizováno  16:59
Na nezvyklém místě se letos hlásí o slovo nová letní scéna. V srdci pražského Žižkova, přímo pod televizní věží, totiž právě v pondělí večer zahajuje provoz Hvězdné léto. Prvním divadelním představením zde bude novinka Kalichu Láska v přímém přenosu s Petrem Čtvrtníčkem.

Petr Čtvrtníček v představení Láska v přímém přenosu | foto: Richard Kocourek

Premiérová letní produkce vznikla spoluprací několika divadel, vedle pořádajícího Kalichu zde své inscenace uvedou třeba Divadlo v Rytířské, Divadlo Verze či Divadlo Palace.

Ústřední premiérou Hvězdného léta je však představení Láska v přímém přenosu. V komedii Norma Fostera se diváci dočkají šesti příběhů z menšího města během jednoho večera. Ať už půjde o zážitek manželského páru, který má dostat zaplaceno za sex v přímém rozhlasovém přenosu, osud rockové hvězdy odolávající svodům sotva zletilé fanynky, či další neuvěřitelné „košilaté“ zápletky, všechny příhody se časem pospojují dohromady.

Fotogalerie

„Můj rozhlasák Eddie Sůva Nichols představení otevírá a končí, mezi tím se na jeviště ještě mrknu jako nešťastný účetní Davey a šéf striptýzového klubu Charlie. Na jednoho chudáka herce práce jak na kostele,“ popisuje své role Petr Čtvrtníček, který je jednou z předních tváří novinky.

V režii Romana Štolpy dále hrají Kristýna Frejová, David Suchařípa a Ivana Korolová v alternaci s Michaelou Tomešovou. „Na jevišti jsem poprvé se všemi, ale znal jsem ty lidičky a těšil jsem se na ně. I na pana Řípu,“ říká ke spolupráci Čtvrtníček.

„Je to komedie, jestli si někdo bude chtít poplakat, musí na jinou adresu,“ dodává ještě k novince herec, který jinak působí především ve svém domovském Divadle Na zábradlí, jež razí trochu jinou tvorbu. „Tenhle kus jde mimo dramaturgii Zábradlí, takže nejsem ve střetu zájmu. Už jsem v tom smyslu vypovídal na protidivadelním oddělení Policie České republiky,“ ubezpečuje Čtvrtníček. 

Hvězdné léto láká rovněž na nedávnou novinku Divadla v Rytířské Čas pod psa, kde se na pódiu setkají Eva Josefíková, Tereza Kostková a Máša Málková. Divadlo Palace pak pod žižkovskou věž přiveze čerstvou premiéru Vzpoura nevěst s Danielou Šinkorovou či Danou Syslovou. Letní reprízy sem směřují také populární inscenace Caveman a Cavewoman.

První ročník akce nabídne v padesáti večerech celkem třicet šest inscenací, poslední představení je naplánováno na 2. září. Pořadatelé upozorňují, že scéna má zatahovací střechu, takže produkci prý neovlivní ani nepřízeň počasí. „Scéna je skutečně dobrá, produkce myslela na všechno a tak máme i vyhřívané jeviště. Je radost tam účinkovat,“ hlásí ještě Čtvrtníček.

Z lodi na terasy

Kontrast proti odpočinkovým produkcím tradičně tvořil prázdninový divadelní provoz MeetFactory. Tým okolo dramaturga a dramatika Matěje Samce tak loni uvedl zamyšlené Psí dny, inscenace s Pavlem Neškudlou a Zuzanou Ščerbovou se netradičně hrála na holešovické náplavce v útrobách lodi Altenburg. Letos uvádí MeetFactory své Psí dny taktéž, ale kvůli uzavření lodi s nimi zamíří do bazénu Barrandovských teras.

Obnovená premiéra se koná taktéž v pondělní večer, MeetFactory návštěvníkům vzkazuje, že místo setkání je na tramvajové zastávce Hlubočepy v devět hodin večer. Halucinace na písečné pláži kazí jenom klišé okoralé alkoholičky, psali jsme v recenzi na loňské první uvedení zajímavého kusu.


Nejčtenější

Poprvé v bondovce bude agentem 007 žena, černošská herečka Lashana Lynchová

Britská herečka Lashana Lynchová ve filmu Captain Marvel

Novým tajným agentem s označením 007 bude po Danielu Craigovi poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Z filmu Metallica: Francie na jednu noc

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

Norská dvojčata Marcus & Martinus sobotním koncertem pobláznila Slavkov

Koncert norských dvojčat Marcuse & Martinuse v Slavkově u Brna vzbudil davové...

Kdekoliv se dvojčata Marcus & Martinus objeví, vzbudí davové šílenství. Nejinak tomu bylo i ve Slavkově u Brna na...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Dvoudenní rekord. Sheerana vidělo v součtu víc lidí než Rolling Stones

Ed Sheeran na Letišti Letňany v Praze (7. července 2019)

Dva koncerty zpěváka Eda Sheerana přilákaly do Prahy celkem 150 tisíc diváků. Lístky na vystoupení v pražských...

Další z rubriky

Po stopách Marthy. Nultý bod letos přiveze hudbu i dosídlení Sudet

Ilustrace k jednomu z představení letošní nabídky festivalu Nultý bod

Do letních časů, kdy divadelní dění naplno ovládají produkce pod širým nebem, každoročně vstupuje festival Nultý bod...

Marvel hodlá středoškoláky učit zodpovědnosti skrze příběhy superhrdinů

Záběr z filmu Thor II: Temný svět

Nejdříve dobyli kina a teď se chystají i do divadel. Společnost Marvel se domluvila s divadelní společností Samuel...

Jestli si chcete poplakat, musíte jinam, popisuje Čtvrtníček Hvězdné léto

Petr Čtvrtníček v představení Láska v přímém přenosu

Na nezvyklém místě se letos hlásí o slovo nová letní scéna. V srdci pražského Žižkova, přímo pod televizní věží, totiž...

Najdete na iDNES.cz