Hraje se: panika i pořádná latentní kocovina

  10:33aktualizováno  10:33
Ani tento týden divadla nespí. Pozornost si zaslouží nová hra Jacobowski a plukovník či Na ústupu v Divadle Kolowrat. Ten, kdo ještě neviděl Veřejné oko, má další šanci.

Jacobowski a plukovník - fotografie z představení | foto: Divadlo Na Fidlovačce

TIP TÝDNE
Divadlo, tanecParis je příběh Romea a Julie tak jak jej známe od pana Shakespeara. Jen je důsledně přepracován současnými výrazovými a divadelními prostředky. Prostor zde dostává zejména postava Parise. Chlapík, co přijde vždy všude v nepravý čas. Zdá se, že ale nejen on.

"Rádi bychom těm slavným hrdinům vrátili trochu živosti. Rádi bychom hráli živé divadlo. Živá kapela, živí herci, živé představení," slibují tvůrci.

Obnovená premiéra se koná ve čtvrtek 24. listopadu v brněnském divadle Husa na provázku.

CO SE DĚJE
Jacobowski a plukovník
Divadlo Na Fidlovačce uvede 24. listopadu hru Jacobowski a plukovník. Právě "nenapravitelný optimista" Jacobowski, do něhož autor vložil své životní zážitky, je hlavním nositelem humoru. Jeho laskavost, životní moudrost i sebeironie dokážou mnohdy zvrátit zdánlivě tragickou situaci v pravý opak.

Ve vztahu stejně jako ve válce jsou situace, které se prohrávající strana snaží spasit zoufalým ústupem z pozic, aby si uchovala to, co nazývá životem. V hlavních rolích Iva Janžurová, František Němec a Saša Rašilov. Na ústupu bude mít premiéru 24. listopadu v Divadle Kolowrat.

Pátá část heptalogie podle Hieronyma Bosche. V sedmidílném cyklu inspirovaném obrazy Hieronyma Bosche hledá autor moderní obdoby smrtelných hříchů. Tentokrát se zaměří na lenost. Paniku uvádí Činoherní studio v Ústí nad Labem.

STOJÍ ZA VIDĚNOU:
Platonov je darebákLatentní kocovina z neuskutečněných ideálů a nenaplněných snů příznačná pro Rusko posledního dvacetiletí 19. století živě osciluje s našimi současnými pocity. Taková je hra A. P. Čechova: Platonov je darebák, kterou nyní uvádí Divadlo Na zábradlí.

Divadlo v Řeznické nabízí hru Veřejné oko. Příběh, který na první pohled vypráví o velmi nečekaném a netypickém manželském trojúhelníku, při hlubším pohledu je však především "něžně moudrým příběhem" o lásce, bláznovství a moudrosti, či o moudrém bláznovství z lásky. Hraje se v pátek 25. listopadu.

Komedii o svobodě člověka – bláznivou, černou originální – stavbou situací připomíná thriller uvádí Divadlo v Celetné. Jeden krasavec je na návštěvě u dvou velmi pozitivních lidí – dali by se nazvat blázny, ale nakonec poznáme, že jsou to moc fajn lidi. Hru Ornitologie mohou diváci vidět v pátek.

EXTRA NÁŠUP
KvartetNakročeno k derniéře má hra Kvartet v pražském Divadle Komedie. Příběh markýza de Merteuil a vikomta de Valmont, a náplní hry se stává jejich mrazivý dialog. Vzájemně si v něm připomínají milostná dobrodružství - manipulaci s lidmi, kteří jim nebyli ničím víc než předmětem chvilkového ukojení. Hra se uvádí v pátek.

Autoři:

Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Festival Letní Letná zahájila provazochodkyně nad Vltavou

Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga úspěšně přešla přes Vltavu od...

Letošní 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná začal procházkou v oblacích. Světoznámá...

Další z rubriky

Burleska funguje, ale striptýz bych sem nevozil, říká ředitel Letní Letné

Ředitel a zakladatel festivalu Letní Letná Jiří Turek (5. srpna 2019)

Už se od nás inspirují i v zahraničí, ale učíme se pořád, říká před zahájením 16. ročníku novocirkusového festivalu...

RECENZE: Břicho písecké velryby fascinuje, je v něm však trochu těsno

Záběr z premiéry inscenace V břiše velryby

Do opuštěného a vypuštěného areálu písecké vodárny situovalo jihočeské Divadlo Continuo svůj letošní letní projekt V...

Nadpřirozeno. V listopadu u nás poprvé vystoupí hvězda Kanclu Ricky Gervais

Zlaté glóby 2011 -  Ricky Gervais

Oblíbený britský komik, moderátor a skandalista Ricky Gervais se u nás zastaví v rámci svého aktuálního světového turné...

Advantage Consulting, s.r.o.
EMBEDDED SW VÝVOJÁŘ/KA

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 60 000 - 75 000 Kč

Najdete na iDNES.cz