Divadelní premiéry: Bílá bude paní Addamsová, Chýlková paní Warrenová

  13:41aktualizováno  13:41
Hned čtyři premiéry připravila pražská divadla na tento čtvrtek. Činoherní klub chystá inscenaci G. B. Shawa s Ivanou Chýlkovou, Hudební divadlo Karlín muzikál o Addamsově rodině. Novinky chystá i Divadlo Komedie či Rokoko.

Hororová rodina zavítá do Karlína na podzim. V hlavních rolích uvidíme Jaromíra Dulavu, Milana Šteindlera nebo třeba Václava Noida Bártu. | foto: Hudební divadlo Karlín

Divadlo Na Fidlovačce - Rok na vsi
Pražská Fidlovačka chystá na čtvrtek inscenaci hry Rok na vsi, již napsal Miroslav Krobot podle stejnojmenné knihy bratří Mrštíků začátkem devadesátých let pro Národní divadlo. „Je to hra o nesmírné lásce, o soužití podle ročních období a taky o tom, že když chlap udělá chybu, tak za ni zaplatí,“ popsala kus ředitelka scény Eliška Balzerová. Režisér Pavel Šimák slibuje živou hudbu i zpěv. V hlavní roli Rybáře se objeví Roman Zach, dále vystoupí téměř kompletní herecké osazenstvo divadla včetně Ctirada Götze, Dalimila Klapky či Ladislava Županiče (o chystané hře více zde).

Divadlo Komedie - Mezi náma dobrý
Pražské Divadlo Komedie vstoupilo do nové sezony s podtitulem Centrum východní dramatiky a jako první letošní premiéru nabídne ve čtvrtek hru Doroty Maslowské. Mladá polská dramatička a spisovatelka s černým humorem nahlíží do absurdních vztahů tří generací polských žen. „Mám pocit, že jsem vykreslila lidi, kteří absolutně nic neříkají, nemají hlas, vrcholem jejich rozhodnosti je sníst karbanátek se zelenou, nebo modrou plísní. Proto jsem je obdařila tou renesanční mluvou,“ komentovala hru autorka. Režie se chopil Ondřej Mataj, na pódiu se objeví Hana Kusnjerová, Barbara Lukešová či Vilém Udatný.

Činoherní klub - Paní Warrenová
Ladislav Smoček hru připravil na čtvrteční pražskou premiéru podle raného díla G. B. Shawa. Původní satirický kus o kuplířství Živnost paní Warrenové, který byl ještě na začátku minulého století v Británii zakázán, upravil a hlavní roli nabídl Ivaně Chýlkové. Dále hrají Zuzana Stavná či Vojtěch Kotek.

Hudební divadlo Karlín - The Addams family
Sérii čtvrtečních premiér doplní první uvedení nového muzikálu v pražském Karlíně. Od jara zde připravovali hudební verzi jednoho z příběhů slavné hororové rodiny, jejíž morbidní zážitky baví Američany už od konce třicátých let. V české Addamsově rodině uvidí diváci jako manžele Jaromíra Dulavu a Lucii Bílou, které budou alternovat Jiří Korn a Daniela Šinkorová. Strýčkem Festrem se stane Milan Šteindler, jako sluha Lurch se objeví Václav Noid Bárta. Diváci se mohou těšit i na Patrika Děrgela. Druhou premiéru chystá Karlín hned na pátek (o muzikálu více zde).

Divadlo Rokoko - Veterán
Pražské Rokoko v sobotu uvede novou původní hru scenáristy Marka Epsteina. „Mou prvotní snahou bylo napsat příběh o válce bez války. O člověku, který žil dvacet let v blízkosti smrti a po návratu se tu pokouší žít jako všichni ostatní,“ popisuje autor. Režie se ujal Pavel Khek, na pódiu se objeví Dana Batulková či Oldřich Vízner.


Nejčtenější

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Filmový průmysl stojí na prahu změn, vzkazují z Hollywoodu Pitt a DiCaprio

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Najdete v Hollywoodu zářivější hvězdy? Oba se na absolutním vrcholu popularity drží téměř třicet let. Nyní se poprvé...

Husákovy děti „sjíždějí“ na internetu veselé seriály po více dílech

Jim Parsons s kolegy ze seriálu Teorie velkého třesku na hollywoodském chodníku...

Muži online nejvíce sledují filmy, ženy zase seriály, jejichž fanoušky je také generace zvaná Husákovy děti, která...

RECENZE: Tenkrát v Hollywoodu se najde vše, co má (nejen) Tarantino rád

Leonardo DiCaprio a Brad Pitt ve filmu Tenkrát v Hollywoodu

Dobám, kdy se muži nebáli být chlapy a ženy uplatnit svůj půvab, kdy z hereckých karavanů duněl kuřácký kašel a hvězdám...

Zemřel americký herec Peter Fonda, motorkář z Bezstarostné jízdy

Peter Fonda (Palm Springs, 2. ledna 2018)

Ve věku 79 let zemřel v pátek v Los Angeles americký herec Peter Fonda, informoval podle agentury Reuters časopis...

Další z rubriky

Festival Letní Letná zahájila provazochodkyně nad Vltavou

Světoznámá provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga úspěšně přešla přes Vltavu od...

Letošní 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná začal procházkou v oblacích. Světoznámá...

RECENZE: Leichtová je Shakespearova zlá žena, hubatá i důvtipná

Záběr z ostravského nastudování Zkrocení zlé ženy

Svižné a velice zábavné představení vzniklo letos v Ostravě v rámci Letních shakespearovských slavností. Novinka...

Mim Vizváry coby pacient na operačním sále slibuje nevídané triky

Radim Vizváry

Novocirkusová skupina Losers Cirque Company měla projekt v plánu už hodně dlouho. Na jejích oficiálních stránkách po...

VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy
VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy

Ideální letní dezert? Za naší redakci to jsou rozhodně míša řezy! A tak jsme si je upekli... a dokonce ve formě dortu a la míša řezy. Inspirujte se, úspěch u rodiny i přátel je zaručený.

Najdete na iDNES.cz